şükela:  tümü | bugün
 • beylikdüzü fatih sultan mehmet camii imamı hasan hakyemez’in cuma vaazında demek istediği hede.

  haber şöyle ki;

  imam hakyemez, “eşini çalıştıran adamın biri gelerek, karısının kendisini patronu ile aldattığını söyledi. bakın, karılarınızı çalıştırmayın, günaha girersiniz. çünkü kadının 9 nefsi var. hangisine hakim olsun. erkeğin tek nefsi var ve buna hakim olabiliyor. bunları kendim uydurmuyorum** islam’ın emrini tebliğ ediyorum*” dedi. bunun üzerine fatih sultan mehmet camii yaptırma ve yaşatma derneği üyeleri, imamı büyükçekmece müftülüğü’ne şikayet etti. dernek başkanı hasan çelebi, “bunu duyan 15 akp’li kadın camiyi bastı*” dedi.

  akşam

  o değil de ulan neyse...
 • beylikdüzü fatih sultan mehmet camii imamı hasan hakyemez tarafından cuma vaazında dile getirilen düşünce artığı.savunduğu düşünceye göre kadının 9,erkeğin 1 nefsi varmış. erkek 1 nefse hakim olabilirmiş ancak kadın 9 nefsin hepsine hakim olamazmış.

  http://www.aksam.com.tr/haberpop.asp?a=103413,8

  http://img20.imageshack.us/img20/3043/adszwv2.jpg

  bu görüşe göre çalışan birçok kadına yapılan bir suçlama vardır.kadını toplumdan tecrit etmek düşüncesi yavaş yavaş yol alıyor. din adamı yetiştirilen kurumlara çeki düzen verilmesi gerekliliği bir kenara birçok cami imamı okullara din kültürü ahlak bilgisi öğretmeni olarak atanıyor. ahlakı ve dini bu adamlardan öğrenen bir nesil yetişiyor. yıl 2008, birileri marsa insan gönderiyor, birileri maddenin atomlarını görebilmek üzere uğraş veriyor, bizse hala kadınların çalışması aldatmaları için sebeptir diyen din adamlarından bahsediyoruz. eğer din buysa ben patates dininden olmayı kabul ediyorum.
 • örümcek tortularının makul bulacağı düşünce.
  ben benzeri şeyleri bilgi mahiyetinde eleştirel olarak işleyince takık oluyorum, saçmalamış oluyorum. öyle saldırıyorlar. hatta "yalan iftira" diyen gözbağcılar da çıkıyor ama cevaplarını alıp oturuyorlar. bir zihniyet deşifresi yapıyorum ben burada. buyrun: (bkz: kadinlarin calismak icin eslerinden izin almalari)
 • genellikle dogru olarak sonuclanan onerme..
 • bu kadindaki 9 nefis nedir bilemedim.

  birinci nefis sag meme
  ikinci nefis sol meme
  ucuncu nefis sol kic yanagi
  dorduncu nefis sag kic yanagi
  besinci nefis boyun
  altinci nefis gobek
  yedinci nefis sag bacak
  sekizinci nefis sol bacak
  dokuzuncu nefis ense
  onuncu nefis sirt
  onbirinci nefis...

  oha eksik saymis hoca.
 • söyleyenin geniş bir fantezi dünyası olduğuna işaret ediyor bu açıklama...
 • sesi şaşkaza sabah namazı sırasında duyulunca insanı çileden cıkaran imamın ettigi laf. ve hic güvenilmemesi gerektigini düsündügüm birinin söz öbegi diye de tanımlayabilirim. madem sen imamsın, din görevlisisin, bilmelisin ki kul hakkı vardır, dedikodu yapmamak vardır, vs.. sen nasıl bir adamcagızın derdini vaazda yüzlerce kisiye söylersin be adam ? kesinlikle vaazına konu bulamamaktan kaynaklandıgını düsünüyorum..keske ileri görüslü, aydın din adamlarımız olsa da ettikleri laflar sonucu kücük düsmeyip saygı kazansalar halk tarafından.

  bu gecim derdinin pik noktasına ulastıgı günlerde de zaten tek maas o kadar yeter ki bi haneye sormayın gitsin. ha yeter diyen bi dolu insan var görüyoruz, ama bahsi gecen ailenin bir eksikleri, ihtiyacları oldugunda beylikdüzü imamına basvurmalarını diliyorum.
  -"imam efendi, vaazına uyduk hanımı cıkarttık isten, cocuga kitap istediler okuldan, bi sakal atıverecen mi ?"
  (bkz: cevab veremedi)