şükela:  tümü | bugün
  • klasik veya jazz türdeki müziklerdir efendim..
    ulan ne kadar müzik yazacaksam yazılmış yok böyle bişey... demek ki genel bir doğru bu..

ben de madem bunu ekliyeyim: trt 3 takip ediniz...

naparsanız yapın, muhakkak bir ses olsun çalışırken! sessizlik insan aklını başka şeylere sürükler unutmayın! sessiz ortamda ders çalışma isteğinin fantazisini anlayamadım doğrusu.. hele şu sınavlarda gürültü yapan "konsantre bozukluğu yaşayan yaratıklar" yok mu öldürür beni! zayıf insanlardır sadece..

sese katlanamayanlardan olmayın, müzik dinleyin... özellikle de ders çalışırken.. kafanızı ayık tutar vallahi bak... ayrıca dediğim türde dinleyin sakın sapmayın öyle rock mock onlar kafa yorar
  • kesinlikle vivaldi. neşenizi ve moralinizi kaybetmiyorsunuz ve odaklanma sorunu yaşamıyorsunuz.
    ayrıca molalar için ara gazı olarak;
    (bkz: haggard)
    (bkz: hayko cepkin)
  • bu müzikler sayesinde, klasik müziğe olan tipik bakış açımızı da bir kere daha anlamış olduk. ay keman sesi çok güzel, piyano da çook dinlendirici değil mi? böyle uyumadan önce de iyi oluyor mozart filan, bach denen adam da fon müziği yapıyor zaten, oturup anlayarak dinlemek için yapılmaz bu müzikler. biz sadece sözlü müziği oturur dinleriz, onun da sözüne bakarız, sözsüz müzikler arkada çalar.. bach'ın füg mantığıymış, aşmış kontrpuan teknikleriymiş, armonisi, melodisiymiş, yalan dolandır bunlar..
  • moby. bu adamın sihirli değneğinin* değdiği her parça olabilir. en iyisi bütün arşivdeki albümleri playliste atmak ve rastgele demektir.
  • ne çalıştığına göre değişsede genellikle enstrümantal müzik tercih edilir.
  • hep ecnebiler bu durum için uygun olacak değil canım,incesaz da birebirdir.
  • özellikle yeni tabut tasarımları, cenaze merasimleri tasarımları yaparken dinlenirse uç noktalarda sonuçlar elde etmekte on numara etkendir.

(bkz: ferid fercad)
  • çalışmanın tempolu ve hızlı yürümesini sağlaması gereken müziklerdir. örneğin:

(bkz: ride of the valkyries)

beyin alıyo yürüyo bu nerde çalarsa çalsın. bi cengaver öss'yi aldım, finalleri yardırdım, istanbulu kuşattım. ver müziği, ver makaleyi, projeyi, bitirip üstüne viyanayı alırım.
  • (bkz: barok müzik)