şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: fakir kalmak)
  • ekonomik ozgurluk kazanildiktan sonra mumkun olandir. ekonomik ozgurluk nasil kazanirsiniz orasini bilemem. ekonomik ozgurluk kazanmak aslinda bircok zaman mumkun ama insan cogu zaman calismaya bagimli oluyor ve daha cok para kazanmak istiyor.
  • toplum için üretmeyi bırakmadıktan sonra para da varsa yapmayı istediğim eylem.
  • aklımdan geçen eylem.

çalışma hayatına başlamadan önce ne güzel evimde oturuyor kitabımı okuyor entry'mi giriyor istediğim saatte uyuyup istediğim saatte uyanıyor efendi efendi depresyonuma giriyor çıkıyor özgürlüğün tadını çıkarıyordum cebimde de bana yetecek kadar haçlığım oluyordu olmadığı yerde de destek kuvvetler anneannebank vs imdadıma yetişiyordu.

son 2 aydır çalışma hayatına başlamış bulunmaktayım.
    bugün oturup hesap yaptım ben kira ve fatura ödemek için çalışıyormuşum.
    özetle çalışma hayatının bana hiçbir getirisi yok. getirisi olmadığı gibi götürüsü de çok
    - istemediğim bir şehirde yaşıyorum
    - eğitimini aldığım işi yaparken ( koşullardan dolayı ) zevk almıyorum
    - anneannem harçlığı kesti
    - hayat standardım düştü

kısacası ( aslında bu kadar kısa değil ) iyiden iyiye düşünmeye başladım.
    ben işi bırakıp köyüm istanbul'a dönmek istiyorum.
  • ahhh keşke...
    ama ödenecek borçlar, bakılacak bir kardeş ve ana baba haliyle beş parasız olmuyor.
    bu memlekette insan zamanla sevmediği işi yaptığına üzülmek yerine bir işi olduğuna sevinir hale geliyor.
  • bugun dusundurdu
  • keske diyoruz keske (bkz: where my millions already at)
  • hiçbir şey düşünmeden, "sonra ne bok yiyecez?" demeden yapmak üzere olduğum.