şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir baltaya sap olamayacak insandır. 8-5 in 1 saati öğle arası zaten üstüne ilk 1 saat ve son 1 saat çalışan olmuyor bir de 1 saat çay kahve araları dersek geriye 4-5 net çalışma saati kalıyor ama koca koca insanlar o saatlerin büyük çoğunluğunu internette surf yaparak, çene çalarak, doğum günü kutlayarak geçiriyor. şu çalışanların çalıştıkları saat miktarı 2 yi geçmez. günde 20 kere lavaboya gidip klozete oturup, 10 ar dakika telefonla oynamak, telefonla konuşmak nedir soruyorum.

    günde 2 saat çalışıp bir de çok sıkıldık derler. tabi sıkılırsın boş boş yemek yemeye geliyorsun sadece. şu aylaklığı almanya'da falan yapın bakalım kaç gün sonra kapı dışarı ediliyorsunuz. maaşın azlığını bahane edip yaptığı şeyi masumlaştıranlara da sözüm olaki maaşın miktarı senin çalışma şeklini belirlemez efendim. az geliyorsa başka işe girersin ama sen orada çalışma saatlerinde çalışacağına dair söz vererek girmişsin. kaldı ki maaşlar 30 bin tl de olsa bu insanlar aynı aylaklığı sürdürmeye devam edecektir.
  • creative process'in mesai'ye sığamayan bir şey olduğunun farkındadır.
  • programcılar 8-5 veya 9-6 çalışmayabilir. gece saatleri çalışmaları görülmektedir. önemli olan bazı sektörlerde üretilen iştir.
  • çalışma saati de kime göre neye göre? ..