• isminde sosyal hizmetler öbeğinin geçiyor olması sosyal hizmet mesleği açısından unutlandırıcı olmuştur. bakanlığa atanacak olan bakan ağırlığını tek bir tarafa vermez ve içini doldurur.
  • çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile aile ve sosyal politikalar bakanlığı‘nın birleştirilmesi suretiyle oluşturulacak olan yeni bakanlık.

link
  • kadın, çocuk cinayetlerinin ne kadar önemsendiği gösteren hamledir.

kadın ve çocuk bakanlığı düşlenirken, mevcut aile bakanlığını sgk bakanlığına bağladılar ya, daha ben bir şey demiyorum.
  • sosyal güvenlik kurumunun çalışma esaslarının belirlendiği 5502 sayılı kanunun maddeleri (%99'lık kısmı ) yürürlükten kaldırıldı. muhtemelen sosyal güvenlik kısmının primle işleyen kısmı ile primsiz işleyen kısmını ayıracaklar. bekleyip göreceğiz.
  • (bkz: zehra zümrüt selçuk)

allah var yalan yok akp nin bugüne kadar gelmiş geçmiş en sempatik bakanının kızı atanmıştır. adam uyurdu kimseye zararı yoktu, allah kızını da muvaffak etsin şimdiden iyi uykular dileriz.

(bkz: atilla koç)
  • fatma betül sayan kaya döneminde altın çağını yaşamış bakanlıktır. fatma hanım tüm sülalesini kamunun en prestijli kurumlarına yerleştirmiştir.
  • sorun sümeyye erdoğan'ın veya başkasının bakan olmasıyla ilgili değil. sorun halkta. milyonlarca insan sahtecilik, sahtekarlık, yolsuzluk, dolandırıcılık niyetli. çabuk olsun benim olsun düşüncesine sahip. başkasının kaybedeceği düşüncesi yok. kendisi kazansın da diğerleri umrunda değil. devlet malı deniz bunlar için. nemalanmayan keriz. düşünce bu olunca her yol mübah.

olmayacak bir şeyin başka türlü sahtecilik yolunu arama niyeti.

tabi devlet te buna çanak tutuyor. en son imar barışı örneği.
    ve vatandaşların da her işi bu şekilde yapılacak zihniyeti. haksız da sayılmazlar çünkü devlet eninde sonunda bir çözüm getiriyor. haklı olan doğru yapan enayi durumuna düşüyor o da bu yolu tercih ediyor.

yeni konu altına yazdığımı zannediyordum buraya düşmüş. taşınabilir ise memnun olurum.
hesabın var mı? giriş yap