• ben burda sabahın 6 sında uyanıp, uykusuzluktan gözlerimi sıvazlarken kendisi şuan götünü devire devire uyuyan erkektir. hayat sana güzel lan!
  • istanbul'da yaşıyor, işini sevmiyor, işe giderken yolda çok uzun zaman harcıyor, maddi ve manevi olarak işinden tatmin olmuyordur.

ayrıca;
    (bkz: yabancılaşma)
  • ben spesifik olarak sadece erkeklerde bu sıkıntının yaşandığını düşünmüyorum. insanın bu dünyaya çalışmak üretmek için gönderildiğini düşünmüyorum. yaratıldık mı yoksa evrimleştik mi tartışmasını teğet geçelim lütfen, başka bir şey anlatmaya çalışıyorum.

kendinize bir bakın. en son ne zaman sabah telefonun ya da çalar saatin sizi sarstığı anda ağzınızdan galiz bir küfür çıkmadan yataktan kalktınız işe gitmek için?

şu dünyada kaç kişi sevdiği işi yapıyor ya da severek yapılan işler hangileri ?

büyük bir keyifle ütü yapan, çamaşır yıkayan kaç tane kadın tanıyorsunuz. genellemek yanlış olabilir vardır ama nadir

öğrencilik dönemini düşünün. birilerinin kendisine ders vermesinden haz eden kaç tane arkadaşınız vardı ?

çoluğu çocuğu okula götürmek için normalde kalkması gereken saatten önce kalkıp yüzüne (bkz: yunus tebessümü) koyabilen kaç kişi var?

bu liste böyle uzayıp gider. ama yeni insanlarla tanışmak, dünyanın kıyı bucağını görmek için seyahatlere çıkmak, evde iki seksen uzanıp güzel bir filme başlamak, sevgilisi-eşi ile harika bir kahvaltı yapıp sevişmek, girdiği bir dükkanda etiket kontrolü yapmadan alışveriş yapabilmek, konforlu bir araçla asfaltı kazıyarak gitmek, gitmek ve gitmek güzel geliyor kulağa değil mi?

işte insanoğlu bunların hepsini ve daha fazlasını gerçekleştirmek ama bunları yapabilmek için çalışmak mecburiyetinde kalmamak ister.

elbette öz benlik ihtiyaçlarını tatmin etmek için çalışmayı sevenler vardır. yani başarılı olmak, ünlü-zengin bir insan olmak, gelecek nesillerin bile adını andığı biri olmak isteyenler vardır tabi , kumsalda ki kum tanesi kadar.

kısacası size (bkz: boşverik ihtilali) tavsiye ediyorum. miskinlik yapalım, yatalım ne zaman keyfimiz gelirse o zaman kakalım, yiyelim içelim ama sofrayı kaldırmayalım, sevişelim ama çocuk yapmayalım, azalarak bitelim ama tadını çıkaralım hayatın.

peki modern hayatın devamını sağlayacak işleri kim yapacak? robotlar yapsın amk. bak google boston dynamics'i aldı. yapsınlar insan kuvvetinde ve yeteneğinde robotlar bizi uğraştırmasınlar.
  • aslında sayısı düşündüğümüzden daha fazla olan erkek tipidir. ben de çalışmak istemem, çalışmak istememek ile çalışmak zorunda olmak aynı şey değil. eminim hak verirsiniz. kimse bir kere gelinen hayatta, sabahın köründe kalkıp, akşama kadar sevmediği bir işte çalışmak istemez. başlıkta göz ardı edilen konu, bu erkeğin çalışmak istemese bile çalışmak durumunda kalacak olmasıdır (büyük ihtimalle, ailesi zengin değilse vs) yani bu başlıkta insanları etiketlemeyi(yargılamayı,hunharca gömmeyi) bırakıp, başka bir başlığa geçebiliriz sanıyorum.
  • calismak istemeyip ev islerine felan merak sarmis erkek olabilir.
    netekim yillarca okuz gibi bi tempo ile gec gunduz demeden calismis, bi yerden sonra artik evimin erkegi olmak istiyorum lan diyerek kendini koyvermistir. ha biraz orta ve uzeri halli bi esi var ise bundan sonraki kariyerini, yerleri supurmek, cam silmek veya utu yapmak uzerine kurabilir. master seviyede yer siler mesela.
    bence bu tip erkekler kotu de olmayabilir. ayrica ev erkegi olmanin da sorumluluklari vardir. esine yemek yapmalidir mesela. veya isten gelince esine guzel bi karsilama yapabilir(bunun icin biscolata erkegi tipi sart ama sanirim)
    vesselam maddi durum elveriyosa bence sorun yoktur.
  • tayland'da net görülen erkek tipi. her türlü işte hep kadınlar çalışıyor.
  • benim bu. birilerinden emir almazsam, günün en az sekiz saatini ofiste geçirmezsem ne yapacağımı şaşırmıyorum. keyif aldığım pek çok aktivite var, hele aylık iyi bir gelirim de olursa yapacaklarıma zaman bile yetiştiremeyebilirim.
  • default erkektir. sonradan çıkan güncellemelerle düzeltilmiştir.
  • yıl başı büyük ikramiyesinin kendisine çıkmasını çok istemiştir.
hesabın var mı? giriş yap