şükela:  tümü | bugün
  • işe gidip gelmek zorunda olan insanlara ''herkes kendi ohal'ini ilan etsin.'' demek... tam bir sosyal devlet örneği.
  • 1 gün önceye kadar bende öyle düşünüyordum. devlette çalışıyorum. sağolsun devletimiz bize esnek çalışma verdi.
  • bakanların bile sadece sözde ilan edin diyebildiği ama kimsenin uygulamayı zorunlu kılacak önlemleri almaya gücünün (!) yetmediği durumdur.
  • suya girin ama ıslanmayın demektir.
  • "zaten çalışmak zorunda olduğumuz için ohal ilan edilmiyor ya???"

seni bu günlerde çalışmak zorunda bırakan kim? devlet.
    "hayat eve sığar" diyen kim? e yine devlet.
    peki bunu neyle açıklayabilirsin? simülasyon teorisi'yle mi? aklın yolu bir'le mi?
    adamlar gözünün içine baka baka taşak geçiyor seninle. sanırım biz bunu anlayamıyoruz.
  • sırf başlığı yukarı taşımak için yazıyorum, son ana kadar devam ettirilecek söylemdir. sonunda da "ama biz çıkmayın dedik" diyerek yağ misali üste çıkmakla sonuçlanır.
  • küfürsüz küfür gibi.
  • almanya, ingiltere ve bir sürü devlet bizi kıskanıyodu hani??? adamlar ohal olan ediyor ve çalışmayan insanlara ödeme yapıyor. bizim gözleri kör insanlar ohal olan edilmiyor çünkü millet aç kalır diyor. yani o kadar güçlü değilmişiz dimi sayın sığır. devlet insanına sahip çıkamıyor bu kadar açık herşey.
  • kim demiş ülkede mizah öldü diye, ülkeyi yönettiğini sananlar eliyle sürdürülüyor, insan yaşamını hiçe saymak pahasına olsa da sürüyor...

bu kapitalizmin fitratında vardı, değil mi?
  • maskeler yüzümüzde
    eldiven elimizde
    biz köleyiz sisteme hey sisteme

otobüse binenler
    hala işe gidenler
    sövüyorlar sisteme hey sisteme

ulusa seslendiler
    dua edin dediler
    bizle dalga geçtiler hey geçtiler

sabah güneş doğacak
    maskeler takılacak
    yollara çıkılacak hey yollara