şükela:  tümü | bugün
  • çürümüş, ülkeyi talan etmiş, yağmalayacak bir değer bırakmamış, ülkeyi gençlerin kaçmak isteyeceği bir hale sokmuş, adaleti yok etmiş, medyayı yok etmiş, eğitimi enkaz haline getirmiş diktatörlüğün son bulması.
  • binali yıldırım'ın ekibi 20 küsür senedir yapabileceği şeyi yine bir vaat olarak ortaya koyarken imamoğlu ekibi dönen rantı anlatıp kaynakların halka verileceğini, istihdam yaratılacağını, şu anki adam kayırmaları ve bankamatik memurlarını anlatıyor. vaatlerde bulunmaktan daha doğal bir şey yok önemli olan samimiyet. azıcık aklı olan 20 senenin hesabını sorar.
  • toplaşın bakayım cahil troller azıcık bilgi vereyim. bedavadan amme hizmeti. anlatacklarımın sadece imamoğlu için değil genel olarak bütün siyasetçiler için geçerli olduğunu düşünebilirsiniz.

    seçim zamanları imamoğlunun gittiği her yerde etrafında dolanan, her gittiği yere onunla giden bir grup var. bu kişiler ekibin bir parçası. danışmanları, yardımcısı, basın sözcüsü, kampanya yöneticisi, skm (seçim kontrol merkezi) ekibi, koruması falan. yine sürekli yanında olan il yöneticileri. bunun dışında her gittiği yerde bu gruba dahil olan, gidilen ilçenin başkanı, yöneticileri, gidilen ilçeyi ve halkı bilen tanıyan kanaat önderi, meclis üyeleri gibi kişiler. bunun dışında millet vekilleri de zaman zaman eşlik ediyor. yani sözün özü etrafındaki insanlar ya zaten imamoğlunun ekibinin bir parçası ya da zaten bir yerlere gelmiş insanlar. yani imamoğlu nereye onlar oraya. ya da zaten siyaseten bir yere gelmiş ve sürece katkıları olacağı için gruba dahil edilmiş kişilerdir.

    yani anlayacağınız yakın durayım, yalakalık yapayım da bir şeylerden nemalanayım diyecek insanlar değildir. sürecin doğal akışı içerisinde, eğer aday kazanırsa onlarda bu süreçte kazanmış olacak olan, takımın bir parçalarıdır.