şükela:  tümü | bugün soru sor
  • insanın aklını kurcalayan soru cümlesi. twitter'da bunun tartışıldığını gördüm. bi taraf " kalk kendin hazırla karından niye bekliyorsun " derken diğer taraf " işte sabahtan akşama didinen adamlar kahvaltı niyetine kuru poğaça, çaya talim ediyor, karısı yatağından bile çıkmıyor kapıdan uğurlamıyor " diyor. cidden kafa karıştırıcı bir soru işareti bu. hangi tarafa hak vereceğini şaşırıyor insan. yine de etraflıca düşününce, eğer kadın ev hanımıysa onun da yerine getirmesi gereken sorumluluklar olduğuna inanıyorum. sabahtan akşama evde götünü devirip yatmak yerine eşinden erken uyanıp kahvaltısını hazırlayabilir, üstünü başını ütüleyip işe gönderirken yanağına bi öpücük kondurabilir. eşi dönene dek ev işleriyle ilgilenip, akşam saatine doğru yiyecekleri yemekleri pişirebilir. yani diğer türlüsü gerçekten çok saçma ve boş geliyor. sadece götünü devirip yatan, kalk kendin yap, git kendin pişir diyip tüm zamanı bomboş geçen bi kadınla ömür nasıl geçer bilemiyorum.

edit. romantizm kasmayın amına koyim ya her yerdesiniz lan. tamam oluumm düşeceeek birgün mutlaka düşeeer ama şu başlığı alet etmeyin bari yalama hallerinize.
  • kahvaltıyı ben hazırlarım. o sadece huzur versin.

edit: kahvaltı hazırlarım dedim diye; onlarca kişiden mesaj aldım. ne ibneliğim kaldı, ne meriçliğim kaldı , ne top oluşum kaldı. herkese tşk ederim.
    ulan bu kadınlara kahvaltı hazırlamak suç mu? dövecez mi bu kadınları, sevmeyecez mi hiç? öldürüyorlar bu kadınları, mutlu mu oluyorsunuz lan o zaman?
    hazırlayacağım lan kadınlara kahvaltı, hatta yataklarına getirecem. tamam mı oldu mu şimdi?
  • çalışmayan kadın kısmına takılmamaya çalışarak derin bir nefes alıyorum (yıl olmuş 2019, hala çalışmayan kadın ve asalak sever erkeklerin olması çok üzücü. tamam sakinim)

çalışan(!) bir kadınım. kahvaltı en sevdiğim öğündür. olur da bir gün hayatımı biriyle paylaşmaya başlarsam evet kahvaltıyı iki kişilik hazırlarım.

o gün çalışmıyorumdur, evde kalacağımdır. uyuyacak pek çok zamanın olacaktır, evet kalkar ona kahvaltısını hazırlarım. o gidince yine istiyorsam yatarım.

cumartesi-pazar olmuştur. kim erken uyanırsa ister bir ufak bir şey atıştırır ve kahvaltı için diğerini bekler, isterse sevdiğini öperek uyandırır birlikte kalkar birlikte kahvaltı hazırlarlar.

belki de ondan daha geç işe gidiyorumdur. kahvaltı saatinde uyuyor olabilirimdir. erken kalkarsam dinlemeneyecek olduğumu bilirim ama yine de kahvaltı en güzel öğün, iki kişi daha güzel. sabahlarımı verimli geçirmeyi seviyorum, kahvaltımızı yaparız, o gider ben de işe gidene kadar kitap/makale/haber okurum.

bunun bir avantajı da gece uyuma vakti geldiğinde çiftlerden birinim yorgunluktan zombiye dönmüş diğerinin bütün gün yatmaktan yüzü peynirli poğaçaya benzemiş olmamasıdır. benzer saatte yatıp benzer saatte kalktıktan sonra daha sağlıklı bir ev hayatları olacağını düşünüyorum.
  • eşim çalışmıyor ve kızlarım doğana kadar kahvaltımı hazırlayıp yolcu ederdi, ancak kızlardan sonra zaten yorgun olduğu için ben kalkmasını istemiyorum. sabah poğaça, çay ile kahvaltı yapmayı da 3 yıldır sorun etmiyorum.
  • biz if besleniyoruz, hic oyle dertlerimiz yok allaha sukur.

kahvalti nedir yaaa
  • cevabı empati yoluyla çözülebilecek basit bir sorudur. şöyle ki:

çalışmayan erkek eşine kahvaltı hazırlamalı mı sorusuna "evet" diyorsanız, çalışmayan eşiniz(kadın) de size kahvaltı hazırlamalıdır. çünkü bunu hak ediyorsunuz.

çalışmayan erkek eşine kahvaltı hazırlamalı mı sorusuna "hayır" diyorsanız, çalışmayan eşiniz(kadın) de size kahvaltı hazırlamamalıdır. çünkü hak etmiyorsunuz.
  • aşk dolu gözlerle baksın.saygıyı yitirmesin.sadakatini sorgulatmasın.ona olan güvenimi sarsmasın.iyi niyetimi suistimal etmesin yeter.o değil, ben ona bir ömür boyu kahvaltı hazırlarım.
  • ne zaman bunlara "gorev" gozu ile bakmaz da, icinizden geldigi icin yapacaginiz kafaya ulasirsiniz, sadece evliliginiz / iliskiniz icin degil; toplum icin de faydali bir insan olursunuz.
  • çalışan kadın hazırladığına göre, bi zahmet
  • çalışan kadın da hazırlamalı, çalışan erkek de hazırlamalı. şöyle cinsiyetçiliği olmayan işlerin başına kadın ve erkek getirmediğinizde inanın hayat çok daha kaliteli olur.