şükela:  tümü | bugün
  • asker gibidir.
    ya seve seve ya ipe ipe çalışıyordur.
  • sevmediği bir işte çalışıyor olma ihtimali yüksek olan insandır.
  • bu sanırım benim.
    bu insan çalışmayı sevmiyor gibi görünür ama daha çok sebebi işine alışamaması, sürekli bir yönden onu kısıtlayan bir iş olmasından da olabilir. mesela ben tam aksi çalışmak ve bir işe yaradığımı görmek istiyorum ama bana denk gelen en rahat görünümlü iş haftada 42 saatimi alıyor ve aynı zamanda okuduğum için de kendime ya da arkadaşlarıma ayıracak vaktim olmuyor. doğal olarak işe ayaklarımı sürüyerek gidiyorum ve koşarak çıkıyorum. ben şimdi kalkıp birine desem ki böyle böyle bana diyeceği cümle fix "buldun rahat işi çalış işte" yav öyle de ben haftalık alacağım bir kaç kuruş için uykumdan, sosyal yaşamından, kendime ayıracağım zamanımdan veriyorum.
    böyle düzenin amına koyayım.
  • benim, ağır işsizim, zaten iş yok, çalışmayı kim sever?

(bkz: tembellik hakkı)
  • türklerin %90'i dir. tembel milletiz.
  • insandır. çünkü insanlık tembellik hakkı üzerinde yükselir.
  • tembel millet diye bir şey olmadığı gibi, tembel insan diye de bir şey yoktur. çalışmak için yeterli teşvik ve motivasyonu olmayan insan vardır. bu da böyle bir insandır.

aynı şekilde çalışmayan personel de yoktur bana göre. çalıştıramayan amir vardır.
  • beni de listeye ekleyiverin lutfen...
  • sabah erken kalkarak tıklım tıklım agresif ve sabah sabah boğazını temizleyen adamların olduğu belediye otobüsüne binmeyi sevmeyen insan da olabilir.

trafiği de eklesem olacak galiba.
  • bence, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı sevdiğimiz işte çalışabilme imkanımız olmaması sebebi ile biz türk'lerin çoğunun gösterdiği özellik.