şükela:  tümü | bugün
  • intikam almaya çalışıyor olabilir.
  • dünyanın en gereksiz insanı. çalışma kardeş, kafana silah mı dayıyorlar.

edit yapma gereği hissettim: muhatabına gitmeyip, sağda solda kötülemek doğru bir davranış değil. işine gelmiyorsa konuşursun, hakettiğini alamıyorsan zaten çalışmazsın.
  • ne yapsın şükredip kutsasın mı şirketi.
    o yatan paralar hayır için mi yatıyor o hesaba. adam çalışmış ve buna karşılık bir para almış.
    insan mecbur kalıp bir yerde çalıştı diye orayı eleştiremez mi yani?
    tipik bir şükürcü yazar beyanı.
    bir de dövdüm diyor. birini döven insan kolay kolay bunu dile getirmez. büyük ihtimal dayak yemiştir.
    (bkz: salıverin küçük enişteyi)
  • (bkz: kancık affedersin)
    eleştirmek ve kötülemek farklı şeyler.. çalıştığın şirketi istediğin gibi eleştirebilirsin ama kötülemek, yoo dostum yoo.. kötülemek için önce o şirketten bir şekilde ayrılman gerekir. etik olan budur..
  • benim.

maaşımı da veriyormuş da şuymuş da buymuş da. sevabına mı veriyor lan bana maaşı? çalışıyorum karşılığında para veriyor amına koyim. sik gibi çalışma şartını sağlayacak cücük gibi maaş verecek ben de kurbanlık koyun gibi ses etmicem öyle mi, bok yiyin.

not: yeterli kötülemeden sonra da bastım istifayı siktirdim gittim. amk kapitalist eşekleri, kendisinin önüne iş yerini koymuş mal farkında değil.
  • (bkz: yediği kaba sıçmak)
    yemek yediğin kaba pislememek lazım. kötülemek demek pislemek demektir. bu zihniyetteki bir çalışanın kariyeri de kazancı da en başından zaten bellidir. ama dendiği gibi, eleştirmek de ayrı bir şeydir. işi, iş yerini sevsen de sevmediğin yönlerini eleştirebilmelisin ki ortam daha da güzelleşsin.
  • tersi aynı maaşla terfi edeceğini sanarak patron götü yalayıp, sendikaya girenleri fişleyen tiplerdir ki, uzak durulmalılar...
  • sağda -solda mesai arkadaşları ile yapıldığında tadından yenmez.
    iyi işveren yoktur.
    sistem ,kendi çıkarları için ,çalışanlarını derece derece sömüren işverenlerden oluşmaktadır.birde kraldan fazla kralcılar vardır ,tam saldırı timi diyoruz onlara.iki kuruş fazlaya veya bir iki pohpohlanmaya arkadaşlarını satarlar.
    her fırsatta bunlarla ilgili yapılan gıybetse , hayatı daha yaşanılır kılmaktadır.
    ülkedeki piyasanın hepsi böyleyken , beğenmiyorsan çalışma diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamadım.aç mı gezeceğiz?
    siz kantarın topuzunu kaçırmayın , adam gibi kurumsallaşın , millet de her fırsatta size giydirmesin.
  • benim.
    her ay yüz milyarlar kazanıp gelen elektrik faturası yüzünden bana ağlayan, "2 saat daha yaşatamadınız mı, devletten yoğunbakım ücreti alırdık" diyen patrona az bile yaptım.
    yok maaşını tıkır tıkır yatırıyormuş da yok sgk sı yatıyormuş da, hayır napacaktınız acaba beleşe çalışmak normal de siz maaş yatırarak lütfediyorsunuz, ben anlamadım?
    bastım istifayı, sizin gibilerle çalışmaya devam edin benim midem kaldırmıyor.