şükela:  tümü | bugün
 • call of duty serisinin 2010 veya 2011'de cikmasi muhtemel bolumu..
 • 7. call of duty oyunu olacak olan ve treyarch tarafından geliştirilen oyunun kasım ayında çıkacağı resmi olarak açıklandı ağalar.
  hayırlı olsun.
 • treyarch adına bakarsak muhtemelen hikaye/oynanabilirlik/sistem gereksinimleri açısından dandik olması öngörülebilecek oyun. ha cod isminin hatrına indirip oynarım orası ayrı.

  eski ekran kartım geforce 7300le'nin olduğu dönemde cod4'ü anti-aliasing kapalı full grafiklerde oynayabilmişken, aynı oyun motorunu kullanan cod5'i her bok kapalı 640x480 çözünürlükte zor oynayabilmiştim nitekim. düşük sistem gereksinimlerinde akıcı çalışabilen oyun yapmak da bu sektörde ayrı bir sanat.

  (bkz: infinity ward)
 • sonunda geldi çattı vietnam 'a da el attı. hadi bakalım hayırlısı dediğimiz, merakla beklediğimiz, yeni cod oyunu.
 • her sene yeni bir bölümü çıkan call of duty'nin yedinci oyunu. football manager'a döndürdünüz amına koyim biraz ara verin.
 • call of duty world at war * gibi yeni oyundan ziyade aynı motor üzerine yeni oyun olmalı. cod5 genelde cod hayranlarının 2. dünya savaşı sevmelerine rağmen call of duty 4 modern warfare'in yerini tutmadı. cod mw2 çıkmadan önce xfire'ın internet online oyun istatistiklerinde fps'lerde, ilk sırada cod4, ikinci sırada cod2 gelirken cod5 7-8. sıralardaydı. cod5 daha yeni olmasına rağmen cod4'e göre makinaları daha çok zorluyordu. muhtemelen şu anda infinity ward serinin 8. oyununu geliştiriyordur. onu beklemek daha mantıklı bir seçim gibi. vietnam' mw2 de olmayan online oyunlardaki dedicated server olayını tekrar koyarsa herşey değişebilir.
 • amerikan askerleri üstünde yapılan uyuşturucu ilaç denemeleri gibi ilginç bir konuya değinebilirlerse (bkz: shellshock 2) ve abartmadan, önümüze zombi askerler falan çıkarmadan bu işi kotarabilirlerse ilginç şeyler yapılabilir. çünkü cod serisi genelde savaşı sadece bir oyun olarak değil karanlık ve acı taraflarıyla da oyuncuya verebilmiş bir oyun oldu hep. treyarch infinity ward kadar parlak fikirler üretemiyor belki ama çok sığ bir oyun olmamasını ümit ediyorum.
 • 2010 sonunda modern warfare 2 için infinity ward 'ın expansion pack çıkarabileceği de gamespot da dönen bir başka detayken yaptığı en iyi oyun mw1 motorunu kullanarak cod world at war olan ve öncesinde sadece spider man oyunlarından başka birşey yapmayan bir firma trechyard. işte bu yüzden bundan sonra modern warfare serisi cod ön adını kullanmayacak. son çıkan mw2 de , cod ismini ufaltılmış olarak kullanarak; serinin bu isminden devam etmeyeceğini belli etti.