şükela:  tümü | bugün
 • treyarch'ın 2012'de çıkaracağı söylenen call of duty black ops'un devam oyunu.viktor reznov'u tekrar görebiliriz umarım.

  detaylı bilgi : http://www.merlininkazani.com/…n_haber-43448p1.html
 • çeşitli dedikodulara konu olan oyun. internete sızdırılan bir fotoda yer alan broşürde tyerarch ile activision logolarının üzerinde 05.02.2012 yazısı görülüyor. (tabi bu bizim tarih formatına göre 02.05.2012 şeklinde) bu bir çıkış tarihi mi, yoksa tanıtım tarihi mi orası şimdilik meçhul.

  http://bezginoyuncu.com/…-mayis-2012de-gorunebilir/
 • viral reklam calismalarina baslanmis ve ilk resmi duyurusunun yapilacagi 1 mayis'a kadar callofduty.com 'da hergun yeni bir resim yayinlayarak ipuclari vermektedir.
  ilk olarak quadrotor ile ilgili flu bir resim yayinlanmis bunu takiben fpsrussia tarafindan yayinlanan bir videoda oyundaki killstreaklerden biri tanitilmistir.
  ikinci olarak yayinlanan resimde mors alfabesi ile tacitus yazmaktaydi. tacitus.com'a girince treyarch logosu renklerinde ve cok benzer bir formda bir web sayfasi gelmekte. daha onemlisi ilk fpsrussia videosundaki abinin uzerindeki tshirt de tacitus yaziyordu.
  3. viral resimde ise sirasiyla
  34.d46660-cbe.2bc7c68d1
  34.d4416e-a98.2b7886ac1
  34.849c64-271.272956371
  34.34e76b-afc.2fd106541
  34.84e56c-c4e.2718662d1
  karakterleri donen bir gif goruluyor.

  ancak yine takip ettigim bir forumda mw3'deki oyun ici videosu ile fpsrussia' nin quadrotor videosu arasindaki bir detay yakalanmis.
  bu videoda @2:05' deki detay enteresan.
 • bu sene içinde çıkacağı rivayet edilen ilk duyduğumda sevinçten öldüğüm ama traileri izleyince cam kırılması efektini dibine kadar yaşamama sebebiyet vermiş oyun.
  ilk kez bir cod oyununu bu denli heyecansız olarak bekliyorum. konu nasıl bilemem ama grafik yine oldukça yetersiz. bu oyunu ara oyun olarak çıkaracak olmaları düşük ihtimal değil. belki gerçek bir cod için yapılan çalışmalarda arayı soğutmamak için çıkartılmış crysis tarzı bir oyun olmuş olabilir. ama yine de call of duty markasına yakışmıyor bu grafikler.

  oyunu oynamadan önyargılı olarak bu kadar olumsuz eleştiri de yapmak istemiyorum. en iyisi bir çıksında ondan sonra buraya gereken eleştirileri ekleriz.
 • adı geçen quadrotor silahının (fps russia piçinin reklamını yaptığı) oyunda kullanılacağı mı yoksa bunun sadece bir cod reklamı mı olduğu tartışılmakta. hatta silahın gerçekliği bile tartışılmakta. elemanın üstündeki tişört ile oyunun çıkacağı zaman arasında birkaç ilişki kurmuşlar da uzun şimdi anlatması kim uğraşacak.

  şöyle de bir screenshot var hatta:

  http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/…495_565007525_n.jpg

  http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/…93_1993149944_n.jpg
 • ilk trailer'ı an itibarıyla yayınlanmış olan oyun.

  http://www.youtube.com/…v=crhzypx6d0y&feature=g-u-u

  tek bir şey söyleyeceğim şimdilik, fragmanın ve büyük ihtimal oyunun tek iyi yönü sgt. woods'un vietnam'daki olaylardan sağ çıkmayı başarması.
 • woods'un sağ çıktığını ve hala savaştığını hatta savaştıktan sonra bile hala yaşadığını gördüğümüz bir fragman izledik. yalnız futuristik bir bölüm olacaksa kurguyu sağlam yapmalılar. aksi halde boka sarar. hadi daha heyecanlı fragmanlar gelsin.

  ha bir de:

  (bkz: quadrotor)
 • bu ayki oyungezer dergisinde ön incelemesi vardır. türkiye' de ve dünyadaki ilk ön inceleme olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım.
 • grafikleri 5 yıl evvelden kalma gibi görünen muhtemelen mw3 ve bo1 gibi mw1 oyun motorunun kullanıldığı başka oyundur.
 • modern warfare serilerinden tanidigimiz iw engine' nin 5. verisyonu ile hazirlanmis oyundur.

  --- spoiler ---

  oyunun hikayesi yakin gelecekte 2025 yili ile yine serinin ilkinde oldugu gibi flashbackler ile 1986 yillari arasinda gecmektedir.
  serinin ilk oyunundaki ana karakter alex mason 'in oglu david mason olarak oyunu oynayacagiz.
  hikayenin tamami yayinlanmistir.

  --- spoiler ---