şükela:  tümü | bugün
  • eğer ilk black ops’un izinden giderlerse efsane bir oyun olarak karşımıza çıkacağını düşündüğüm serinin devam oyunu. heyecanla bekliyoruz.
  • call of duty'nin 2020 yılında çıkartacağı oyunun adı.

bir süredir pawntakespawn.com adresinde oyunla alakalı olduğu düşünülen videolar yayınlanıyordu. aynı şekilde warzone'da random olarak know your history yazan glitchler çıkıyordu.

oyunun yine verdansk ile alakalı olacağı çeşitli sitelerce dillendiriliyordu. bekleyelim, görelim.

edit: teaser yayınlanmış

https://www.youtube.com/…p9bm1o5q&feature=emb_title
  • modern warfare 2019 dan sonra iyi bir oyun çıkaramazlarsa kimse yüzüne bakmaz bu oyunun. 3-4 ayda telef olur.
  • her ne kadar senaryo,oyuncular,seslendirmeler,oyun içi görüntüler güzel olursa olsun ama yine de ömrü en fazla 2 yıl olacak şekilde tasarlanan bir oyun olacaktır.

satış kısmında ise cyberpunk 2077 ile yarışır mı bilemem. bildiğiniz gibi activision, steam'e oyun çıkarmıyor artık. steam'in oyun dünyasında önemli bir yere sahiptir. oyun firmalarının yaptıkları oyunun steam'de iyi bir gelir sağlama oranı diğer sitelere göre daha yüksek olduğunu bilmesi de gerek. bunun en büyük örneği bu yıl yaşandı. ea games bütün oyunlarını bu yıl tekrar steam'de satışa sundu.satılan oyunların fiyatları indirime girdiği gibi ilk 6 ayda satıştan kazandıkları ciro,geçen sene origin'den kazandıkları ciro'nun iki katı. yani demek istediğim şey şu; eğer oyun firması olarak para kaldırmak istiyorsan kardeşim, gabe newell abiye uğraman gerekli...

ha biz türk oyuncuları artık finansal sorunlarımızdan dolayı artık çıkan oyunları hemen oynamak gibi derdimiz yok şu an... kaldı ki bu oyunun türkiye'de satış fiyatı ile 1 aylık ailesini geçindiren insanlar var...

son olarak,gary oldman'ın seslendirdiği karakter olan viktor reznov abimizin de dediği gibi:

the numbers mason!
  • içinde türkiyeninde olacağı açıklanmış.

--- translate:
    ikonik black ops serisi, orijinal ve hayranların gözdesi call of duty®: black ops'un doğrudan devamı olan call of duty®: black ops cold war ile geri döndü.

black ops cold war, hayranlarını soğuk savaş’ın 1980'lerin başındaki değişken jeopolitik savaşının derinliklerine sürükleyecek. oyuncuların doğu berlin, vietnam, türkiye, sovyet kgb karargahı gibi ikonik yerlerde dünya çapında savaşırken tarihi figürler ve gerçek gerçeklerle yüz yüze geleceği sürükleyici tek oyunculu bir kampanyada hiçbir şey göründüğü gibi olamaz. ve dahası.

seçkin ajanlar olarak, küresel güç dengesini istikrarsızlaştırma ve tarihin akışını değiştirme görevinde olan perseus adında karanlık bir figürün izinden gideceksiniz. bu küresel komplonun karanlık merkezine, ikonik karakterler woods, mason ve hudson ve on yıllardır yapım aşamasında olan bir komployu durdurmaya çalışan yeni bir ajan kadrosuyla birlikte inin.

harekatın ötesinde oyuncular, gelecek nesil çok oyunculu ve zombiler deneyimlerine soğuk savaş silah ve teçhizat cephaneliğini getirecek.

eşiğe hoş geldiniz. call of duty®: black ops cold war'a hoş geldiniz.

--- orijinal:
    the iconic black ops series is back with call of duty®: black ops cold war – the direct sequel to the original and fan-favorite call of duty®: black ops.

black ops cold war will drop fans into the depths of the cold war’s volatile geopolitical battle of the early 1980s. nothing is ever as it seems in a gripping single-player campaign, where players will come face-to-face with historical figures and hard truths, as they battle around the globe through iconic locales like east berlin, vietnam, turkey, soviet kgb headquarters and more.

as elite operatives, you will follow the trail of a shadowy figure named perseus who is on a mission to destabilize the global balance of power and change the course of history. descend into the dark center of this global conspiracy alongside iconic characters woods, mason and hudson and a new cast of operatives attempting to stop a plot decades in the making.

beyond the campaign, players will bring a cold war arsenal of weapons and equipment into the next generation of multiplayer and zombies experiences.

welcome to the brink. welcome to call of duty®: black ops cold war.
  • bir kısmının türkiyede geçeceği söylenen bilgisayar oyunu
  • battle.net'de pre-order'a çıkmış oyundur.

siparişi verenler warzone'da kullanabilecekleri frank woods karakterini de alacakmış.

bir de önerilen sistem özellikleri söylenseydi keşke.
  • 13 kasım'da çıkacak olan, sadece reveal'ı bile yürek hoplatan cinsten bir treyarch yapımı.

4-5 sezonluk sağlam bir polisiye dizisi gibi duruyor ama ben böyle dedim ya, kesin ortalama 10 saatte end scene görülür. şöyle 40-50 saatlik bir oynanış sunabilseler ne hoş olur, ben ve benim gibi campaign meraklısı insanlar için.

özellikle doğu berlin ve türkiye bölümlerini çok merak ediyorum.

blizzard üzerinde standart paket fiyatı 59.99 euro. bugünün kuruyla 522 türk lirası!

sistem gereksinimleri henüz açıklanmamış. 1060, 1650, 1660 ti tayfa zorluk çekmeyecektir. ayrıca optimizasyon sorunu yaşanmazsa bir ihtimal 1050ti tayfa da orta ayarlarda oyun sonunu görebilir diye düşünüyorum.
  • fragmanda trabzon belediye havalimanının olduğu call of duty serisinin yeni oyunu.görselgörselgörsel

zaten oyunun geçtiği mekanların arasında zaten türkiyede yer alıyordu ancak trabzonun olması işi ilginç kılıyor. oyunun geçtiği yıllarda trabzonda yaşanan sanırım tek bir olay yaşanıyor; 20 mayıs 1989 yılında aleksandr zuyev isimli sovyet pilotun bir mig-29'u batum'dan trabzona kaçırması. pilot abd'ye, uçak ise sovyetlere iade ediliyor. türkiyedeki olay örgüsü bunun üzerinden ve de muhtemelen küba füze krizi üzerinden ilerler diye tahmin ediyorum.

edit: 1970'te sovyet havayollar aeroflota ait bir antonov an-24 batumdan trabzona kaçırılmış. aklımızda bulunsun. olay hakkında video