• para olayını abartan mobil oyun.

oyunu açar açmaz direkt karşına 3 teklif çıkıyor. alan zaten alır, durduk yere insanı niye yoruyorsunuz. daha oyunun açılışını yeni yapmışsın, milleti kazanman lazım, piyasada güçlü rakiplerin var. ama yaptığın hareketler sanki piyasayı yıllarca domine etmişsin hareketleri. müşteri nezdinde ilk izlenim her zaman önemlidir.

tekrar özel tekliflere gelirsek; o fiyatlara bu ülkede teklifler alınmaz, boşuna kasmayın. adamların 8 dolara aldığı paket bizde 55 tl. tamam bu sizin suçunuz değil ama durduk yere abd'de yaşayan birine göre 7 kat fazla ödeme de yapmam.

edit: imla
  • öncelikle oyun çok güzel olmuş. battle royale moduna bir kez girip bir daha girmedim, orası çok ham ama 5 vs 5 kısmında konsoldan oynuyor gibi zevk aldım. çok akıcı.

ancak benim bir şikayetim var. mücadale içi puanlama sistemi hatalı. yalnızca öldürme ve asist için puan verilmemeli. öldüğün zaman da eksi puan yemelisin. 10 kill alıp 14 defa ölen bir adamın takıma katkısı +10 değil -4. eğer ben 8 kill alıp 3 defa ölüyorsam bu adamdan daha fazla katkıda bulunmuşumdur team deathmatch modunda, ama sistem bunu ödüllendirmiyor, bu yüzden de savaşta deli gibi ileri koşan adamlar ortaya çıkıyor. dediğim şekilde olsaydı savaşlar çok daha taktik düşünülerek oynanırdı. belki pro seviyesine çıktığımda daha taktiksel oynamayı seven oyuncularla eşleşebilirim, ancak elite seviyesinde durum bu.
  • call of duty ile apex'i karşılaştıranları gördüğümüz başlık.

bahsettiğimiz oyun call of duty. oyunun sadece isminin ağırlığı bahsi geçen(pubg, fortnite, apex vs.) oyunların toplamından fazladır. şu oyunun tarihini, kırdığı rekorları, bıraktığı etkileri öğrenin sonra konuşun.

işin teknik kısmına gelirsek; cod mobile ilk haftadan 100 milyon indirme alarak tüm zamanların rekorunu kırmış durumda. rakibi olan oyunlardan pubg ilk hafta 28 milyon, fortnite ise 22,5 milyon indirme almıştı. unutulacağı düşünülen oyun bu işte. *

kaynak: https://www.google.com/…dirme-rekorunu-kirdi,843222

edit: imla
  • içinde cod 4'den crash, crossfire ve black ops'dan nuketown gibi haritaların olduğu oyun.

(bkz: gözümde canlanır koskoca mazi)
  • 2000'li yılların başında bok gibi java midp oyunlara ayılıp bayılanlar şimdi call of duty mobile gibi oyunları beğenmiyor. ya ergensiniz ya da geçmişi çok çabuk unutuyorsunuz.
  • çok yakında dediği zombi modu, bedava oyunda story aramakta ne bileyim..
  • şimdi doğru değerlendirme yapmak için bence oyundan ne beklendiğine bağlı.

en güncel rakibi olan pubg mobile ile kıyaslandığında şöyle bir fark bulunmakta.

pubg daha çok simulasyon gibi olduğundan tabiki gerçekçiliği vs. kesinlikle daha fazla.

call of duty her zaman daha eğlence amaçlı bir oyun olduğundan dinamikleri tamamen farklı.

battleroyale modu olarak bir pubg hissi vermiyor evet ama team deathmatch modu da kesinlikle şu anda zevk verir düzeyde. ayrıca kasma hissini de ben hiç yaşamadım (6s plus).

kısacası br modu için hala pubg 1 numara evet ama hile vs. gibi durumlar insanları bıktırmıştır.

4 vs 4 , 5 vs 5 gibi silahı al paldır küldür savaş modunu sevenler için kesinlikle cod daha keyif verici.
  • pubg mobile oyununu yerinden etmiş olan mobil oyundur kendisi.

pubg ile aralarında dağlar kadar fark var. mp modu ve br modu bile bambaşka. kıyaslamak çok mantıksız ama cod daha eğlenceli ve taktiksel geçerken pubg daha sıkıcılaşmaya başlamıştı. mobil oyunların kaderidir bu zaten. bir sene sonra başka bir fps/tps gelir cod'u indirir tahtından.

ayrıca botlardan şikayet edenleri gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. bu tür fps ve tps oyunlarda özellikle mobil versiyonlarında bot çok fazla olur. bu normaldir. oyun sizi dinamiklere alıştırmaya çalışır. rütbe atlayıp kendini kanıtladıkça da daha zor ve daha gerçek rakipler ile eşleşmeye başlarsınız. rookie klasmanında iki maç yapıp "bot kayniyür bok gibi oyun yauv" demek kadar aptalca bir şeyle hiç karşılaşmadım. pubg mobile çıktığında da aynısını demişti herkes. sıralı maç oynayın rütbe atlayın bu kadar zor mu lan bu oyun? neyse sinirlendim gereksiz yere.

elit 1 ve üstü rütbelerde ilerlemek çok zor. oyunda pro seviyesine çıkan oyuncu sayısı şimdilik hala çok az. bu yüzden de aslında pro olması gereken adamlar hala elit seviyelerinde dolaşıyor. pro sayısı artsa elit kısmı da rahatlar bir nebze.

ekleme isteyen olursa adım dan7e, hepsi büyük olacak.
  • üst entry'deki botlara karşı oynadığını söyleyen çoban sanırım ranked maçlara girmeyi bilmiyor.
  • galiba telefondan oynayan hepi topu 6 enayi falanız. diğer 5'i kim.
hesabın var mı? giriş yap