şükela:  tümü | bugün
  • turgay merih 'in 1970'lerin sonlarındaki naif aşkları hatırlatan şarkısı. bayan vokalistin barış manço'nun alla beni pulla benisindeki vokalist olması kuvvetle muhtemeldir:

http://www.youtube.com/watch?v=a6b7dabs2gw
  • bir turgay melih şarkısı.

1950'ler amerikası'nda icrâ edilen müzikler havasında, azıcık sabun köpüğü sözler, yumuşak bir yorum, melankolik hava. tavsiyem, johnny tillotson abimizin why do i love you so şarkısını açmak lâzım gelir sonrasında.
  • ilkbaharın yemyeşil
    renkleri gözlerinde
    nisan yağmurlarıyla
    gelen bereketsin sen

coşkun bir su gibisin
    duyguların derinden
    iklimler ötesinden
    derlenmiş buketsin sen

çalsam bir gün kapını
    bir ışık demetiyle
    açar mısın bilemem
    yoksa gizlenir misin?

her gün seni beklesem
    sususuzluk hasretiyle
    kalsam ıssız çöllerde
    bana su verir misin?

bakışların raksetsin
    döndürdükçe başımı
    seni seven kalbimde
    açan bir çiçeksin sen

ılık ve içli sesin
    dindirsin gözyaşımı
    sabah gibi aydınlık
    temiz ve berraksın sen

çalsam bir gün kapını
    bir ışık demetiyle
    açar mısın bilemem
    yoksa gizlenir misin?

her gün seni beklesem
    sususuzluk hasretiyle
    kalsam ıssız çöllerde
    bana su verir misin
  • insanı aşka teşvik eden bir şarkı..
  • "bakışların raksetsin
    döndürdükçe başımı
    seni seven kalbimde
    açan bir çiçeksin sen....

ılık ve içli sesin
    dindirsin gözyaşımı
    sabah gibi aydınlık
    temiz ve berraksın sen...."

aşk guzel sey....
    -gulucuk de gulucuk-
  • bugüne kadar ya dinlemediğim ya da dinlemiş olsam da gümbürtüye giden parça...kadife gibi bir ses...naiflik abidesi sözler...on numara parça...

https://www.youtube.com/watch?v=shluloy31fe
  • nası güzel naif kendinden kelebekli bi parça bu. iklimler ötesi filan diyerek iklim değişikliğine çölleşmeye temiz içme suyu sıkıntısına gönderme yapması bir yana, ki kıyamam o ekolojik kaygılara filan, 70'lerde nerdler böyle şarkılarla seslenirlermiş nar çiçeklerine...

'çalsam bir gün kapını
    bir ışık demetiyle'

ışık demetiyle kapıyı çalmak filan.. bu glow stickler var ya onları kastediyor. tabii o zamanlar öyle internetten sipariş ver renk renk gelsin eve filan yok. muhtemelen kendisi yapıyodu sodayla peroksitle neyin.. romantikliğe bakar mısınız? şimdikiler iki ledli feneri tutmaz yolumuza, 10 dk. yapı markette dolaşmaz kolumuza girip. neyse ki kimsenin fenerine çakısına kalmadık. hepsinden bizim de var. benim kaç tane var sayamadım şimdi. pilli ne, şarjlı olanlardan var, çok var. glow stick yapmayı da biliyorum. hayret bir şey.

eskiler güzelmiş ama.. ne varsa eskilerde var.
  • 2012 yılında aramızdan ayrılan turgay merihin 1977 yılında çıkardığı efsane şarkısıdır. tam bir efkar şarkısıdır ve yalnızken dinlenmesinde fayda vardır.
  • tam bir 70 ler hayrani olan ben, bu sarkiyi nasil oldu da yeni duyuyorum, kendime cok kizginim.

mukemmel otesi bir sarki. mutluyken dinlerseniz insanin icini kipir kipir yapiyor. mutsuzken dinleyince de depresyondan depresyon begendiriyor.

tam yeni yeni birilerinden hoslanirken, karninda kelebekler ucusurken dinlemek icin ideal. tabii ben ununu elemis, elegini asmis, coluga cocuga karismis bir insanim. bu kelebek ucusmalari cok geride kaldi. ama beni bile mest etti rahmetli turgay merih bu sarkisiyla.