• 100 gramında 670 kcal var. ben hayatımda bundan daha kalorili bişii görmedim. koşu bandında 9 km/h hızla 10 dakika koşunca ortalama 100 kcal yakıldığını düşünürsek bunun 100 gramını harcamak için 1 saat koşsan anca kafi geliyor. yuh buna vaylar buna...
  • fıstık ezmesi konusunda kendini kanıtlamış markalar varken asla tercih etmeyeceğim ürün.

nasıl ki fiskobirlik'ten ketçap almıyorsanız calve'den de fıstık ezmesi almanın alemi yok. herkes iyi ve tecrübeli olduğu işi yapmalı.

ayrıca evinizde rondo varsa fıstık ezmesi yapmak hiç zor değil. kavrulmamış yer fıstıklarını zaten birkaç dakika rondodan geçirince krem kıvamına geliyor. üzerine keyfinize göre az miktarda toz şeker, pudra şekeri veya bal atıp tekrar karıştırarak istediğiniz lezzeti elde edebilirsiniz.

ben şekerden ziyade bal kullanılmasını öneriyorum, daha güzel tadı oluyor. ayrıca ceviz, badem, antep fıstığı gibi birçok ürünle aynısını yapmak mümkün. badem biraz daha sert olduğu için az miktarda süt koymanızı tavsiye ederim. süt girdiği için saklama süresi azalacaktır biraz. ne kadar derseniz de bir avuç bademe bir-iki tatlı kaşığı süt yeterli olacaktır.

ayrıca hepsinin içine birkaç dilim muz ekleyerek farklı bir tat da yakalayabilirsiniz. fıstıkla olmasa da badem ve cevizle şahane olacaktır muz aroması.

bu iyiliği de kimse yapmaz size. kısacık entry içinde farklı farklı tarif verdim.
  • bunun parçacıklı olanını nutella ile birlikte ekmeğe sürünce snickers gibi oluyor, muhteşemmmm
  • bir kısmı boruya gider bir kısmı da yağ olarak bünyeye dahil olur. ha susamayı da arttırdığını söylemek isterim.
  • smooth olaninin evde birkac gunden fazla dayanmadigi fistik ezmesidir. yetistiremiyorum kardesim kasik kasik yiyorlar su mereti.
  • migros'ta fiyatı 6,95'e düşünce koşarak aldığım, harika bir lezzete sahip olan fıstık ezmesi. parçacıklı olanının tadı daha güzeldir ama fıstık oranı diğer çeşidine göre (bkz: smooth) daha azdır.
    umarım türkiye'deki tatlı fıstık ezmelerinin hükümdarlığını yerle bir eder. fiyatı biraz ortalamanın üstünde ama almamak için bir neden değil. zaten fıstık ezmesi dediğin tuzlu olur.
    artık kuzenlerin her yaz hollanda'dan pindakaas getirmelerini beklemek gibi bir sorunum da kalmadı.
  • parçacıklı olanını bal ile yemenizi kesinlikle tavsiye ettiğim, smooth olanını denemediğim ve parçacıklı olanı varken de denemeyi düşünmediğim muhteşem yiyecektir.
  • ne nutella, ne fındık ezmesi seven bünyem için üretilmiş mamül.

hayatımda ilk defa bir kavanozu sabah-akşam kaşıklıyorum. zevkle tavsiye edilir.
  • yeni çıkmış olan light için; "bu fıstık bi harikaymış dostum" diyebiliriz.
  • şu an migros ve kipa raflarında 32,90 tl etiket fiyatıyla satıştadır. sadece ve sadece 32,90.. koş vatandaş koş, bu fırsatı kaçırma..
hesabın var mı? giriş yap