şükela:  tümü | bugün
  • dünyada üretilmiş en orgazmik yiyeceklerden biri.

sözlükçülerin ilgi göstermemiş olması ve hakkında hemen hiç konuşulmamış olması ise ayrıca ilginç.

az önce kusasıya yedim.
  • yer fıstığı aşkına!
    birtakım nutellacılar için nutella neyse, benim için de bu calve ürünü odur. işte o kadar çok seviyorum.

ayrıca tuzlu olması gerekendir. ben balla birlikte tüketiyorum, ama nutella'yla da çok iyi gider.
  • şeker katkısı olmadığından ayıla bayıla tükettiğim enfes yiyecek. sıcak beyaz ekmeğe sürüp üstüne bir kaşık bal gezdirince manik atağa giriyorum. *
  • ya delirtmeye mi çalışıyosunuz sabah sabah anlamadım ki. yok crunchy fıstık ezmeleri yok pringles'lar :( yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. bütün dünyayı yiyesim geliyo siz böyle konuşunca. bu arada ben pek tutmadım bu tuzlu fıstık ezmesini. ama hiç reçelle denememiştim. merak ettim bak şimdi.
  • şeker katkısı vardır (bkz: dekstroz) ve inanılmaz yağlıdır, içine koydukları yer fıstığı harici yağı abartmışlardır. aynı markanın sürülebilir fıstık ezmesi olanı daha az yağlı olmakla birlikte, içinde dekstroz da bulunmamaktadır.
  • türkiyede 350 gramı 13 lira.

hollanda'da albert heijn'de 1 kiloluk olanı 4 euro.

açıklama bekliyorum. hollandalılardan daha mı zengin görünüyoruz yoksa daha mı aptal? cevabı biliyorum da sorayım dedim yine de.

bi kavanoz aldım geldim.