• özetle bir zamanlar her gün gazetelerde yayinlanan bir bant...
  • www.calvinandhobbes.com var bi de. istediginiz kadar okuyabilirsiniz ve dolayısıyla gülebilirsiniz.
  • calvin: (on the phone) hello.county library?yes.do oyu have any books on why girls are so weird.
    that's what i said or you might also try looking under "obnoxious".
    calvin: are you serious?!you mean there is no research on this at all
    (on his own)calvin:ill bet the library just doesnt want anyone to know
  • calvin:can i learn to parachute out of an airplane
    mother:why dont you just play "chicken" on the railroad tracks?it would be a cheaper way way to toy with death,i'm sure
    calvin:mom's so practical
  • anne: the problem is that you don't have any common sense.
    calvin: i've got plenty of common sense!!!
    calvin: ...i just choose to ignore it.
    (bkz: motto)
  • hobbes canli degildir. sadece calvin onun canli oldugunu hayal etmektedir.
    bir bolumde calvin hobbes'un degi$ik pozlar vermi$ bir suru resmini cekiyordu, sonra banyo ettirmesi icin babasina veriyordu. babasi filmde hobbes'un mahsun mahsun duran 36 adet resmini gorunce deliriyordu...
    superdir. herkes okumali. ozellikle calvin'in felsefe yaptigi bolumlere dikkat.
    (turkcesinden uzak durulmali. kotu ceviri oldugu icin degil, cevrilince anlamsizlasan espriler icermesinden.)
  • bill watterson'un 10 yıl çizdiği, sonra da "yeter" d,yerek bıraktığı bant kahramanları. ayrıca calvin ve hobbes'un bill watterson'un isteğiyle herhangi bir yan ürününün de üretilmemesi (yasal olarak) harika bir olaydır.
    -peanauts, garfield ve diğe çoğu çizgi karakterin yan ürünlerinden bir dünya para kazanıldığı düşünülürse bill efendi gözümüzde bir kat daha yükseğe çıkar.
  • en şirin komik bant. calvin'in yüz mimikleri, elini cem yılmaz'ın kopyaladığını tahmin ettiğim yanak hizasında beş parmak açılması, aşık olduğu suzi ile atışmaları ise ayrı bir alemdir. bir de calvin'in yatağının altındaki canavarlar meşhurdur.
    calvin yatagının altına yatmadan önce "orda hiç canavar var mı? yok eğer varsa elimdeki hödö tüfeğiyle onu parça pinçik edecem" diye seslenir. yatağın altında şöyle bi ses gelir: "kimse yooook". calvin: "ok"
    bu arada bu ikilinin john calvin ve thomas hobbes adlı düşünürleri temsil ettiklerini birileri bana söylemişti ama sitesinde falan böyle bişi görmedim....
  • okudugum en sevimli en komik bant.calvin sanirim zeki de bir cocuk oldugundan mutevellit inanilmaz sorun yaratiyo ailesine.perisanlar
    bir gun calvinin annesi jinekologu ariyor
    -iyi gunler ben kurtaj yaptirmak istiyordum da bilgi alacaktim
    -tabi cocuk ne kadarlik acaba biliyor musunuz?
    -5 yasinda
  • okurken pek mutlu olunan strip ler. calvin okula yeni baslamis hayal gucu feci olan bir velet , hobbes da onun sadece calvin icin canli olan oyuncak kaplani . her ikisine de hastayim . keyifsiz gunlerimin rengi bunlar , antara nin basinin etini yeme sebebi

calvin'in rokete binen stegosaurus adli calismasina dair kendi yorumu
    " on the one hand, it's a good sign for us artists that , in this age of visual bombardment from all media, a simple drawing can provoke and shock viewers. it confirms that images still have power "
hesabın var mı? giriş yap