şükela:  tümü | bugün
 • kent insanının son çılgınlığı. balkon kapısından gelen soğuğun yegane düşmanı. annelerin üşüyen ayaklarının kurtarıcısı.

  karşıdan bakınca ankara'nın boktan mimarili binalarına kolormatik gözlükler vermiş gibi doktor. iyice kapanmış herkes evine. daha da kapanmış. kamuya açık yerlerde balkonu kapalı gezmek serbest bırakılmış.

  memleketin bütün tersaneleri tutulmuş, balkonları kapanmış.
 • (bkz: pimaş camoda)
 • balkonların her mevsim kullanılmasını sağlamak amacıyla, balkon kapattırmak eylemine alternatif olan sistemin adı.
  balkon kapattırmak dış görünüş açısından çirkin görünürken, cam balkon biraz daha şıktır. apartmanlara şöyle bir göz gerdiğinizde muhakkak ya kapatılmış ya da camlanmış en az bir balkon görürsünüz, özellikle de ankara'da.
  kapatılmış balkonlardaki pvc zamanla sararıp eskirken cam balkonlar daha temizdir. alüminyum malzeme kullanılır.
  araştırmalarım doğrultusunda tasarımı en doğru düzgün görünen ve kullanımı kolay olan ürün anka alüminyum diye bir firmanın sistemidir. profillerini iyi markalara ürettirmeleri de önemli tabi.
 • stor perdesi yoksa asla tam bir "cam balkon" değildir.
 • sıcak soğuk derken havaların kafayı yediği bu günlerde dikkat edilmesi gereken balkon. 3 yıldır kullandığımız balkonun orta camı top gibi patladı ya la.
 • amac balkonu kapamak ise pimapen tercih edilmeli. amac manzara ise ilk tercih, kullanima uygun olarak cam balkon olmalidir. cam balkondan kasit katlamali camlar ise iyi arastirilmalidir. ayrica hic hesaba katilmayan sey bu katlamali camlar bir kosede toplanacagindan, misal camlarin her biri 50 cm olsun, camlari acip guzel havadan yararlanmak istediginizde bu 50 cm' lik 5 kanat cam belirlenen kosede toplanacak. bu toplanma kosesinede ne sandalye ne masa ne baska bir sey koyabileceksiniz ve kalinligi, yani toplanma alanida 30 cm falan olur herhalde. deryadeniz olmayan küçücük balkonlarda da bu 30 cm onemlidir.
 • alüminyum fitilli tercih edilmelidir mutlaka, binaya ve eve şıklık katar cam balkon...
 • bugün balkonuma yaptırdığım hede. balkonun içi dışarıdan gözükmesin, oda gibi kullanalım diye en koyu renk istedik. füme dediler, gündüz çok fazla belli etmez dediler ama çok bariz gözüküyor içerisi. bazı evlerde görüyorum, onlar ayna vazifesi görüyor, içeri hiç gözükmüyor. kazık mı yedik naptık amk ya? bilgisi olan yesillendirirse sevinirim. paranın yarısını yarın vereceğim.
 • dünyanın en saçma icatları arasına girer bu meret. neden? bak şimdi sen balkon yapıyorsun ya sevgili mimar veya ne haltsan ha işte insanlar aslında onu istemiyor. istemedikleri yetmiyor bir de üzerine para verip ki bu az bir miktar değil, camla, pvc ile kapatıyorlar. sen o balkonu yapmazsan satacağın evin metre karesi daha yüksek olacak ve sanırım daha fazla para isteyebileceksin ama ısrarla balkon yapıyorsun ve insanlar da ısrarla o balkonu kapatıyor. sorun balkonda değil, zihniyette. balkonlu ev alıp kapatan her türlü insana da gıcık olma sebebi. sizin yüzünüzden saçma sapan bir iş kolu bile var arkadaşım, düşün artık ne kadar saçma!
 • temperli cam ile yapıldığını belli etmek icin usta tarafından siz şöyle en dalginindan bakarken "bak abla/abi bu cam diil, hayvan gibi bisey hicbi guc kıramaz" minvalinde bi girizgâhtan sonra jean claud van damme misali yüzünüze bakarak göz temasını da bilerek kesmeyerek, kendinden okuz gibi emin bi sekilde cama bi tane geçirmesiyle işlemin tamamlandığı gösterilen, sadece kuş bokundan balkonu koruyan hede.
  aq pimapen daha iyi. yaptırmak istesen site izin vermiyo, statik, dinamik, mimari proje vs sebeplerden. bu skimle diil, pimapenle balkon yaz kıs kullanılır. okuyucuları aldatmayın rica ederim. zira bi kış resmen isi, püsürüğü eksik olmuyo balkonunuzdan.

  hamiş: pimapen diil de egepen dikonikk, ugurpen gibi markalar da olur. pimapen dedik diye haldir haldir pimapen aramayın, burada onemli olan ustalık. marka 2.planda.