şükela:  tümü | bugün
  • üzerinde herhangi bir yazı-resim-dekor olmayan yeni temizlenmiş dükkan kapılarına burunlamasına dalma ile ortaya çıkan durumdur. her zaman komik sonuçlar doğurmaz. ancak sonuçları vahim de olsa görenlerde karşı konulamaz bir gülme isteği uyandırır.

benim başıma da kendime en çok güvendiğim anda gelmişti. 19 yaşında ilk gözlüğümü aldığıktan yarım saat sonra "dünya ne kadar berrakmış, bugüne kadar iyi gelmişim kazasız-belasız" gibi düşüncelerle dondurmacının yolunu tutmuştum. sonrasında bu menfur olay gerçekleşti. biraz burnum şişmişti sadece. (bkz: ucuz atlatmak)
  • herkesin kaç yaşında olursa olsun en az bir kez başına geleceğine garanti verdiğim olay. şu ana kadar hiç yaşamamış olanlar, umarım o camla yalnızken buluşursunuz. kalabalık bir ortamda bu dikkatsizliği yaparsanız da artık bol bol gülün ne diyeyim, çünkü o ana tanık olan herkes kahkaha atıyor olacak siz tek kalmayın efendim.
  • dün akşam yaşadığım durum. arkadaşımla avm ye gittik. mağazaların kapanmasına yarım saat kalmış. bir mağazada küçük bir halı aldık fatura kesilmesini bekliyoruz ki, sonrada karşısındaki mağazada bir şeyler bakacağız. arkadaşım dedi ki; 'yaramazkedi koş sen karşı mağazada bakmaya başla ben halıyı ve faturayı alıp yanına gelirim' 'tamam' dedim. tam söylediği gibi koştum koştuuumm ama içeriye giremedim o kocaman allahın belası cam kapı beni geri fırlattı. o ana kadar farketmemiştim bile. kaşım, gözüm anam derken içeri girmeyi başardım ve alışverişi tamamladım ama hala sol tarafıma inme inmiş gibi.
  • istanbul'da sahil beltur 'ları aynı standart yeni tip eklemli cam bölmelerle kaplıdır. suadiye beltur'a eşimle çay içmeye gittik. bahçesinde oturmuştuk. bu cam bölmelerden birkaçı açıktı ve ben oradan girip çıkarak self servis çay ve tatlı getiriyor idim. ancak bu arada ben masayı değiştirdiğim için eşim aynı bölmeler açık diye düşünmüş olacakki bana çay getirmeye gittiğinde büyük bir gümbürtü ile kapalı cam bölmeye bindirdi. bütün beltur 'un sallandığını söyleyebilirim. ilk darbe geçip eşimi oturtup burnundaki yarayı tamir ettikten sonra dönüş yolunda gülme krizine girmiştim.
  • genelde kuşların yaşadığı durum. her yıl 4-5 tane birikiyor kapının önünde.
  • masama servis getiren garsonun yaşadığı durum. elinde tepsi ve içeceklerle camdan geçmeye çalıştı adam. ciddi ciddi cama yürüyüşünü izledim. ışık hızına ulaşmasını bekledim ama mesafe yetersizdi sanırım o yüzden elindekiler havalarda uçuştu. kendi ulaşamasa da bizim kahkahalarımız kulağına giderken ışık hızına erişti. tutamadık ne yapalım.
  • (bkz: fark etmek)
  • akabinde burun ameliyatına gidebilen sürectir.
  • dördüncü kez bu tarz başlıkları doldurmama sebep olan hadise. bu kez yer ofis. işin komiği çarptiktan sonra camda alin izi kalması gün boyu gülüşmelere sebebiyet veriyor. o değil de ben cama tosladıkça bu başlığı sol framede göruyorum hayırdır inşallah.
    edit: imla