şükela:  tümü | bugün
 • su an yasayageldigim durum. ozellikle cam kenari diyerek guc bela aliyorum ben o bileti amma ve lakin benden once gelen teyzecanlar sinsice oturuyorlar yerime. bir de ben geldigimde hicbir sey olmamis gibi umarsizca camdan disariyi izlemeleri beni benden aliyor. al sen daya kafani, saci yagli adamlarin kafalarini dayayarak opaklastirdiklari cama !
 • ben kaldırırım ki başıma da gelmiştir. ben özellikle cam kenarı diye alayım sen uyanıklık et otur benim yerime.. yok öyle. teyze meyze dinlemem..
  - pardon orası benim yerimdi..
  genelde bu laftan sonra kalkılır. iyice yüzsüzlüğe vurup ne olacak ki ha orası ha burası diyen olursa da ben de iyice yüzsüzlüğe vurup;
  -ha orası ha burası ise sen geç bu tarafa nasılsa sana fark etmiyor ama bana fark eder..
  (bkz: diren cam kenarında oturan teyze)
 • cam kenarı bilet alıp koridor kenarında patlıcan oturtma yapan muavinlere kapak olan olaydır.
 • eğerki bir işgalci güç tarafından yeriniz işgal edildiyse şahsı siktir ederek önlenebilecek durum. ancak bazen el mahkum göt gardiyan durumlar olabiliyor. 2+1 koltuklu man marka otobüse göre kesilmiş biletinizle sizi 2+2 oturma düzenli travegoya bindiriyorlarsa ve bilet mekana değil numaraya göre satılıyorsa o zaman el mahkum göt gardiyan oturuyorsunuz. tabi muavinden şöförüne indiğinizde yazıhanesinden müdüriyetine kıyamet kopartmak hala sizin insiyatifinizde.
 • cam kenarında sıkışarak oturmayı sevmem ama özellikle cam kenarına bilet alırım. herkeste cam kenarı takıntısı olduğundan yanıma bilet alan olmaz diye beklentiye girerim. ve fakat buna rağmen yanıma bilet alan olursa, siz cam kenarına geçin ben koridorda oturayım diye teklif ederim. o an piyangodan amorti ikramiye çıkmışçasına sevinen insanları görünce, çok büyük bir halt etmiş gibi gururlanırım.
 • aynı anda koridor tarafına da bilet alınmışsa gayet normaldir.
 • (bkz: good guy greg)
 • dunyanin her yerine yayilmis hiyarlar yuzunden maruz kalinan durumdur.

  norvec havayollari, kopenhag - londra donusu, extra odeyip exit cikis cam kenari almisim, bir obez danimarkali kari cokmus benim koltuga. kari o kadar obezki, kic lobunun teki orta koltukta bariz. orasi benim yerim ama ya eee demeye halim kalmadi kariyi gorunce, arkamda kuyruk varken bu kariyi cam kenarindan kaldirip koridora oturtmak bi 5 dakika alacak, arkamdakiler bana kufredecek. bu sebepten direkt olarak koridor koltuguna coreklendim. o kadar denyo ki en basta kendi yerine oturmak yerine sirf obezligini avantaja donusturme derdinde. evlerden irak.