şükela:  tümü | bugün
 • auburnun amerikan futbol takimininin yetenekli quarterback'i. bu sene heisman trophyyi kazandi ve auburnu sampiyonluk macina cikartti. 6'6'' boyu ve rushlariyla dikkat cekiyor.
 • 2010 heisman trophy'nin sahibi, auburn'lı quarterback. güçlü bir kola, 1.98'lik boya, gerektiğinde topu kucağına alıp koşabilme yeteneğine ve her başarılı quarterback gibi hatun kısmının beğenisine sahip. bazı mock draft'çiler caroline panthers'ın kendisini havada kaparak 2011 draft'inin 1 numarası yapacağını söylese de diğer potansiyel quarterback'ler blaine gabbert ve jake locker'ın daha nfl havasında, daha "pür pasör"'ler olduğunu belirtmeden geçmemek lazım. aslında şu lokavt muhabbetinin de artık hayırlısıyla bitmesi lazım ama bekliyoruz :/
 • carolina panthers takımında quarterback pozisyonunda oynayan amerikan futbolu oyuncusu.
 • 1.96 boyunda, 111 kilo.

  40 yard dash derecesi 4.52 saniye, ayrıca 0.66 saniyede 90 derecelik cut yapabiliyor.

  tek sezon ncaa pass efficiency rating rekorunu elinde tutuyor; 188.2

  yani herif linebacker gibi yapılı, runningback kadar hızlı ve çevik, ayrıca nfl'in en iyi quarterbacklerinden daha iyi ncaa istatistiklerine sahip.

  nfl'de ne yapıcak deli gibi merak ediyorum.

  edit: şimdi giriyi tekrar okuyunca ingilizce tecavüzünü farkettim ve üzüldüm. istemezdim tabi böyle olmasını ama hepsi amerikan futbolu terimleri arkadaşlar, üzgünüm.
 • nfl'de "ilk maçında 400 yard'ın üstünde pas sallayan ilk quarterback" olmuştur. tabi bu başarıyı arizona cardinals savunmasına karşı gösterdiğini ve takımını yenilgiden kurtaramadığını da not düşelim. iyice götoş amerikan basınına döndük haa böyle başarı gölgeleyici imalar falan. haftaya green bay packers'a karşı oynayıp çizgisini bozmazsa gölgeciler göt olur, bozarsa da "cam newton is our jesus"'cılar göt olur ama zenci quarterback'lere karşı uygulanan ırkçılık hakkaten bi noktaya kadar. nedir bu her boylu boslu zenci qb'i akili smith'e jamarcus russell'a biçmeler, ulan herif bi oynasın bakalım peyton da ilk sezonunda interception manyağı olmadı mı? oldu. nedir yani giv dı men e fakin çens.
 • arizona cardinals'a karşı ilk maçında 422 yard pas atmış ve üstüne bi' de kendi koşarak (daha doğrusu zıplayarak) touchdown yapmış çaylak. nfl rekorunu kırdı hayvan herif. deli gibi merak ediyorum demiştim ne yapacağını, beklentilerimi ilk maçtan aştı. umarım jamarcus russell'a dönmez sonu. funkychild'a sormak lazım onun acısını. nihohohoh.
 • ikinci maçında green bay packers'a karşı 432 yard atarak ilk maçının tesadüf olmadığını gösterdi. maçın özetini izledim, hakikaten çok keyifli onu izlemek, sadece kol gücü yok kendisinde, aynı zamanda istediği zaman isabetli ve yaratıcı atışlar yapabiliyor. ama maçta 3 tane interception attı, iki tanesini gösterdiler, maçın çok kritik anlarında çok amatörce atılmış interception'lar. bi tanesinde boş adam bulamayınca savunulur vaziyetteki adamına bi brett favre numarası çekiyor, ki adamını savunan da yılların cornerback'i, ex-raider charles woodson, sonuç hüsran. diğerinde de bir quarterback'in korkulu rüyası olan "overthrow" diye adlandırılan olayı gerçekleştiriyor, yani bomboş pas bekleyen adamının 5-6 yard ötesine fırlatıp interception'a sebep oluyor. maçın son anlarında redzone'da girdiği bi pozisyon da var, toptan kurtulacağına zorlayınca yard kaybettiriyor takımına. bir sonraki down'da da cam newton'la endzone'a yardırıp başarısız oluyorlar, maçın kopma noktası da o oluyor zaten. gerçi o koçun zontalığı, iki kere üst üste aynı oyunu çizeceksen de bari packers'a karşı yapma bunu.
 • carolina panthers'ın tampa bay buccaneers'ı 38-19 yendiği maçta 3 kere qb rush touchdown yaparak, bu sezon toplamda 13 touchdown'a ulaşmış ve bu alanda nfl tarihine geçmiş oyun kurucudur.
 • panthers idarecileri ve head coach una küfretme sebebidir bu sene. ulan şöyle taşaklı adamı draft avantajınla havada kapmışsın, herif her maç harikalar yaratıyor yine de (4-8) gibi bir sıçış gerçekleştirmişsin. bulamadınız mı adam gibi bir receiver, 2 tane sağlam linebacker, ne bileyim güçlü corner'lar filan? bok gibi para var işte, sırf bu adamın formalarını satsan ucuz ama iş görür birini mutlaka bulursun. bu sene itibariyle kendisine yazık olmaktadır çok net. steve smith lerin shockey lerin olduğu takımda adam rekorlar kırsa da sonuca tesir etmiyor, anca tampa bay gibi "dişine göre" takımları yenebiliyorsun.

  özlüyoruz delhomme'lu, muhammad'lı kuzey karolayna panterlerini.
 • tarihte bir sezonda 4000+ pas ve 500+ rush yardı olan tek oyuncudur ve bunu çaylak sezonunda yapmıştır. saygılar.