1. saç dökülmesi karşı hiç bir faydası yoktur.
    hatta tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim , saçlı derideki nem ve yağ dengesini bozduğu için , saça yarardan çok zarar verir.
  2. yağlı boya inceltmek için kullanılan ideal bir malzemedir;diğer incelticiler kadar sağlığa zararlı değildir
  3. adı hızlı söylendiğinde "dıt dırı dıt dıt" gibi bir ses olan saç ilacı. kepeğe,dökülmeye birebir.(benim döküntülerim azaldı en azından) içindeki kağıtta ağrılara falan da iyi geldiği yazıor, bilemiciim..
  4. derideki kan hareketini düzenleyerek saç diplerine daha çok kan gitmesini sağlayıp saçların beslenmesine böylece güçlenip gürleşmesine yarayan, gene buralardaki bakterileri dezenfekte edip kaşıntı ve kepeklenmeye engel olan doğal ürün.

ayrıca el titremesi, romatizma gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır.
  5. cam terebentin esansi, terebentin veya agactan distilasyon yontemiyle elde edilir. iceriginde pinen vardir. ciltte kan dolasimini hizlandirir, saca cok faydalidir. kepek, sac dokulmesi, sac kirilmasi ve matliga karsi cok basarili bir urun olup, sampuana karistirilarak kullanilabilir.
  6. annemin kuzeni cam terebentini duzenli olarak kel kafasina surdu, ve yemin ederim adamin kafasinda sac cikmaya basladi.
    fakat kesinlikle kafa derisinde acik yaralar/hassas bolgelere surulmemesi gereken sey. deride rahatsizlik yoksa hafiften cam ignelerini kafaniza kafaniza batiriyorlar hissi verir.
  7. kutusunun ustunde "evlerimizin onune hanimeli ekerek kentimizin mis gibi kokmasina katkida bulunalim" gibi utopik bir ibare bulunan tabiat harikasi. son kullanma tarihi olmayip, bozulmama ozelligine sahiptir. kokusu evlere senliktir.
  8. 400 ml şampuanın içine 100 damla damlatılarak kullanılır. ben 30. damlada saymaktan sıkıldım bir kaşık attım bi zararı yok.
  9. 100 damla ile saç çıkarıyorsa ben 1000 damla atayımda ibrahim tatlıses'in gençliği gibi saçım olsun" diye salakça bir mantık kurmayın zira fazla kullanıldığında hem kepeklenmeyi hem de saç dökülmesini hızlandırmaktadır.
  10. saç dökülmesini kesmesi için kafaya direk sürülen bir madde değildir. bu bir nevi inceltici, keskin bir kokusu var. saç dökülme problemi varsa aktardan ufak bir şişe çam terebentin alınır. 250 gram şampuanın içine bir kapak konur. şişe iyice çalkalanır. şampuan böyle sıvı bir şey haline gelir. saç normal bir şekilde bununla yıkanır. sanırım yağlı saçlarda daha etkili oluyor. güzel de kokuyor bence.
    bir aylık kullanımdan sonra izlenimim olumlu, dökülme azaldı, saçta böyle sağlıklı parlak bir hal ve gidiş söz konusu, aferin on puan.

çam terebentin hakkında bilgi verin