şükela:  tümü | bugün
 • saç dökülmesi karşı hiç bir faydası yoktur.
  hatta tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim , saçlı derideki nem ve yağ dengesini bozduğu için , saça yarardan çok zarar verir.
 • adı hızlı söylendiğinde "dıt dırı dıt dıt" gibi bir ses olan saç ilacı. kepeğe,dökülmeye birebir.(benim döküntülerim azaldı en azından) içindeki kağıtta ağrılara falan da iyi geldiği yazıor, bilemiciim..
 • derideki kan hareketini düzenleyerek saç diplerine daha çok kan gitmesini sağlayıp saçların beslenmesine böylece güçlenip gürleşmesine yarayan, gene buralardaki bakterileri dezenfekte edip kaşıntı ve kepeklenmeye engel olan doğal ürün.

  ayrıca el titremesi, romatizma gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılır.
 • cam terebentin esansi, terebentin veya agactan distilasyon yontemiyle elde edilir. iceriginde pinen vardir. ciltte kan dolasimini hizlandirir, saca cok faydalidir. kepek, sac dokulmesi, sac kirilmasi ve matliga karsi cok basarili bir urun olup, sampuana karistirilarak kullanilabilir.
 • annemin kuzeni cam terebentini duzenli olarak kel kafasina surdu, ve yemin ederim adamin kafasinda sac cikmaya basladi.
  fakat kesinlikle kafa derisinde acik yaralar/hassas bolgelere surulmemesi gereken sey. deride rahatsizlik yoksa hafiften cam ignelerini kafaniza kafaniza batiriyorlar hissi verir.
 • 400 ml şampuanın içine 100 damla damlatılarak kullanılır. ben 30. damlada saymaktan sıkıldım bir kaşık attım bi zararı yok.
 • 100 damla ile saç çıkarıyorsa ben 1000 damla atayımda ibrahim tatlıses'in gençliği gibi saçım olsun" diye salakça bir mantık kurmayın zira fazla kullanıldığında hem kepeklenmeyi hem de saç dökülmesini hızlandırmaktadır.
 • şampuana katılıp düzenli olarak saçlar yıkandığında -ki ben her gün duş yaparım- saçların dökülmesini ciddi şekilde azaltır. yaklaşık 6 aydır düzenli kullandıktan sonra, tatile giderken götürmeyi unuttuğum için, bir hafta kadar ara vermek zorunda kaldım. saçlarım yine eski dökülme performansını yakalayınca anladım ki çok yararlı bir icat bu. artık evimden uzak bir gün bile geçireceksem, çam terebentinli şampuanım yanımda oluyor. tavsiye ederim.
 • saç dökülmesini engellemesi ve saçın parlaklıgını artırmasına ragmen saçı sertleştiren, bu yan etkisi de şampuanın içine çam terebentinle beraber elma sirkesi konulmasıyla engellenen, saçın yağlanmasını azalttıgı için orman kokulu saçlarla gezmeyi göze aldıran malzeme, yağ.
 • artık siyah giyemiyor musunuz? omuzlarınızı silkelemekten bıktınız mı? kepek probleminiz için her şampuanı deneyip hala başarıya ulaşamadınız mı? işte size çok kolay bir çözüm. çam terebentin! çam terebentin ile kepeklerinizden anında kurtulacak sonra bana dua edeceksiniz.

  kullanımı: 250 ml şampuana küçük çam terebentin şişesinin 1/3 kadarını ekleyin, iyice çalkalayın. her kullanımdan önce tekrar çalkalayın.
  önemli not: çam terebentin uçucu bir yağdır. o yüzden şampuanınızın kapağını asla açık bırakmayın. yoksa uçtuktan sonra yarar yerine zararı olur, kafa derisinde kaşınma meydana gelir.