şükela:  tümü | bugün
  • annesi hasta olabilir. oturduğu yerden 'ılık' diyen yaratıkları siklemez.
  • aynen beni tarif etmiş.

çamaşırları beraber asıyoruz, yalan yok.

camlar yüksek eşimin boyu yetmiyor.

kendi ütümü yaparım, çünkü eşimin işçiliğini beğenmiyorum.

evi hep ben süpürürüm. eşim boyun fıtığından rahatsız, fazla yüklenmeye gelemiyor.

çamaşır asma hariç gördüğünüz gibi hepsinin bahanesi var. olmasa bile yapardım, ikimiz de çalışıyoruz çünkü.

hafta sonu beraber girişiyoruz ev işlerine. böylelikle tüm işler çabuk bitiyor ve birbirimize daha çok zaman ayırabiliyoruz.
  • tek yaşıyorsa bunları sike sike yapan erkektir.

edit: pazarını da öldüren erkektir. 90 m2 evim var bitmedi bitmedi amk temizliği. sanki sanırsınız ki ak-saray!

daha mutfak duruyo lan :/

bu evin bütün lambaları niye yanıyor?!

ütü de var yarebbi! allahını seven yardıma gelsin lan
  • yalnız ve insan gibi yaşayan erkek türü.

iki yumurta kıran olmasa aç kalıp geberecek tiplerin ağzına sakız olur. lan sen daha kendi kendine hayatta kalamıyorsun ne ılığı?
  • yalniz yasiyordur aminakoyim. :'(
  • erkek bunları yapar, üzerine bulaşıkları da yıkar, yerleri de siler, perdeyi de takar, duşakabini diş fırçasıyla da temizler, mutfak tezgahının üzerini de temizler, toz da alır, markete de gider, tamiratı da yapar. ama kadın kısmı o erkekten bir kalem daha yakışıklı ya da baklava karınlı bir erkek bulduğunda gidip onun kucağına atlar.

inanmayanlar için edit: (bkz: based on a true story)
  • yalnız yaşayan bir erkekse camları neden sildiğini öğrenmek istediğim erkektir.

lan biz de yalnız yaşıyoruz hiç cam silmedim, camların kirli olması da hiç rahatsız etmedi.
  • eşim de ben de çalışıyoruz. çalışma saatlerimiz birbirine yakın. o akşam 6da çıkıp 6.15te evdeyken, ben 5.30da çıkıp 7.30da evde oluyorum. giriş kısmına bunu yazdım ki empati kurabilesiniz.

akşam geldiğinde maksimum 1buçuk saatte yemek hazırlaması lazım her defasında( annemin ve kaynanamın evleri çok yakın olduğu için, ara sıra yemeğe çağırıyorlar. o günler biraz daha rahat tabi) gelir yemeği yapar, ben de sofrayı kurmaya yardım ederim. bitince beraber toplarız, o bulaşık yıkamaya gider. işlerini bitirir, akşam 9-10 gibi ya çay ya meyve yeriz, onu hazırlar bitince bulaşıklarını yıkar. bi sonraki gün dolma minvali uzun sürecek bi yemek yapacaksa onun başlangıcını yaparki bi sonraki gün yetişsin yemek.

yeni evli olduğumuz için, cumartesileri de aynı saatlerde talebe bağlı olarak mesai yapıyoruz, borçlar çabuk kapansın diye. yine aynı terane kısacası.

haftada bir, beyazlar ve renkliler yıkanır. o makineye doldurur ben bitince asarım. yine haftada bir ev temizlenir, o siler ben elektrik süpürgesiyle çekerim evi.

ev yeni, camları daha silmedik, ona da yardım ederim gerekirse. çöplero hep ben attım, o iş bana zimmetli ;)

sabahları yatağı beraber toplarız, çarşafları yastıkları zamanı gelince beraber değiştiririz. ütüye dokunmam, bilmiyorum çünkü.

kısacası, aynı şartlarda ve müşterek bir hayat yaşıyor ve ikimizde çalışıyor, yoruluyorsak eğer; süpürgede yapar, cam da siler, bulaşık da yıkarım gerekirse.( öğrenciyken yapmadınız sanki aq.)

bunu yaparken gocunmam, siz de gocunmayın. eşinize, annenize yardım edin. o zaman anlarsınız işte kıymetlerini..
  • bu işleri yapmak zorunda kalmamış veya bir eli yağda bir eli balda şeklinde büyümüş olan çok bilmiş ekşici yazarların anlayamayacağı*erkek türüdür.

-annesinin hastalığından dolayı bu işleri yapmak zorunda kalmış olabilir.
    -babasını küçük yaşta kaybettiğinden dolayı evin yükünü tek başına omuzlarına almış annesine yardım etme amacıyla bu işleri yapmayı öğrenmiş erkek olabilir.
    - iki durumdan birinin olmasına da gerek yok. sorumluluk sahibi bir erkek de olabilir en nihayetinde.
  • üstüne kendine kazandibi ve yorgunluk kahvesi yapan biri olarak
    (bkz: buyrun benim)

kahve yorgunluğumu almadı ama. o önemli.