şükela:  tümü | bugün
3109 entry daha
  • bu benim, 36 yaşında yalnız yaşayan biriyim. haliyle evimin işlerini kendim yaparım. “tam evlenilecek erkek ama neden böyle” dediğinizi duyar gibiyim. yok efenim, bi kusurum kabahatim; dipcik gibiyim. işim arabam evim var. ve beni beni siyah pantolon’unu boşadılar hanımlar. vay ben ölem :))
  • arkadaş hala aynı tartışma.
    ulan evli çift, ikisi de çalışıyor.
    adam diyor ki ben eski kafalı değilim, ev işlerine yardım ediyorum.
    bak bak, ev işleri kadının işiymis ama, yardim ediyormuş beyefendi.

ev işleri, o evde yasayan tüm bireylerin işidir.

çocuklar da dahil. kendi odasını toplayacak, ona gore dağıtmayacak.

bir arkadaşım 3 yaşındaki kızına, oyun bitince ortalıkta duran oyuncakları çöp e atarım diyerek öğretti lan bunu. kız oyun oynadıktan sonra yemeğe giderken bile babasına söylüyor; 'babacım yemekten sonra toplayacağım olur mu diye soruyor.

velhasıl, tek yasayan erkek de bütün bu işleri yapar, yapacak başka çaresi yok.
  • üçlemede ki ütü kısmını beceremediğim için süpürge ve vileda ile dahil olduğum grup. hayat müşterek, işler de müşterek.
  • (bkz: ütü çamaşır temizlik yapıyorum sikişek mi)

vay amk, buraya kadar düşüldü yani:)))
  • çamaşır asarım, bulaşık makinesini doldurur boşaltırım, evi süpürürüm. ama ütü veya cam silme işine el sürmem. yıllardır oturttuğum ev işi prensiplerimdir.
  • cam silme dışında bu benim diyebilirim..15 yıldır yalnız yaşayınca haliyle bu işleri de kendimiz yapıyoruz..
  • hatunum benden daha geç geldiği için;
    ütü de yapıyorum, yemekte yapıyorum, evi de süpürüyorum.

kanun gibi anne nasihatı vesilesiyle bu duruma geldim.
    "hayat müşterektir oğlum, ilerde eşine hep yardım et"
  • normal olan durumdur.zten yapılması gerekmez mi,kadın yapmalı diyosanız gidin yardımcı tutun ya da eşinizle arkadaşınızla her neyse işte bu işleri paylaşın.ibnelere bak ev işi yapmamak için evleniyolar sanki.
  • hepsini yaparım sorun yok yeter ki bana eş olucak kişi ben eve gelince yüzü gülsün ya hoş geldin desin bir de sicak yemek kokusu oh mis :)
  • marifetmiş gibi yazmışlar yok efendim benim yok efendim ütü yapamıyorum diye. yapacaksınız tabii. kimse sizin köleniz değil kendi işinizi kendiniz görecek bu işler için başka birine ihtiyaç! duymayacak kadar bileceksiniz.
650 entry daha