şükela:  tümü | bugün
  • olmaz olsun öyle erkek.
  • üstüne kendine kazandibi ve yorgunluk kahvesi yapan biri olarak
    (bkz: buyrun benim)

kahve yorgunluğumu almadı ama. o önemli.
  • tek başına yaşayan bir erkekse olağandır.fazla üstelemenin manası yok.

daha uzun yazardım da ocakta yemek var.
    (bkz: geceden nohut ıslayan erkek)
  • yalnız yaşayan bir erkekse camları neden sildiğini öğrenmek istediğim erkektir.

lan biz de yalnız yaşıyoruz hiç cam silmedim, camların kirli olması da hiç rahatsız etmedi.
  • kendisine yorgunluk kahvesi ve masaj yapacağım erkektir.
  • bu işleri yapmak zorunda kalmamış veya bir eli yağda bir eli balda şeklinde büyümüş olan çok bilmiş ekşici yazarların anlayamayacağı*erkek türüdür.

-annesinin hastalığından dolayı bu işleri yapmak zorunda kalmış olabilir.
    -babasını küçük yaşta kaybettiğinden dolayı evin yükünü tek başına omuzlarına almış annesine yardım etme amacıyla bu işleri yapmayı öğrenmiş erkek olabilir.
    - iki durumdan birinin olmasına da gerek yok. sorumluluk sahibi bir erkek de olabilir en nihayetinde.
  • tam evlenilecek erkektir.
  • kim ne derde desin, bekarken bu erkek olanların %99.9u ilk fırsatta yani evlendiğinde bunları sonsuza dek yapmaktan vazgeçecek, tüm sorumluluğunu aslında yapmak zorunda olmayan bir kadına yükleyip mutlu olacaktır.
    sizin zihniyetteki erkekleri yetiştiren analardan hayır gelmez oğlum be. kadına değer vermeyi anne öğretir insana. ama bizim annelerimiz oğluna sadrazamın sol taşşağı gibi davrandığı için beyimizin kendi suyunu almaya bile canı istemez hep non stop hizmet bekler.

halbuki eşin de çalışıyorsa, sike sike - gönül ister ki seve seve olsun ama nerdeee- yardım edeceksin bilader. ben senin hizmetçin miyim aşçın mıyım temizlikçin miyim? muhtemelen senden daha çok para kazanacağım zaten, bi de üstüne hizmetini görüp iyi muamele çekeceğim. he başka?