• müşteri- hmm..dükkana çamaşır makinası koymak çok mantıklı bi fikir..aferin, iyi düşünmüşler, temizlik görsün müşteri..
    çırak- evet aabi, usta iyi etti evden getirmekle..şurada çalışıyoruz akşama kadar, müşterilerin yüzünü bile evdekilerden daha çok görüyoruz bee!!
    müşteri- ne ulan?!! hehee!! çirkin mi demek istiyosun sen bize şimdi? meymenetsiz mi demek istiyon len? hehe, densize bak hele...hehee!!
    çırak- aman abi yok!! ehehe!! estağfurullah yani..
    müşteri- laflarına dikkat et bakiim, ters konuşuyon sen, bak ben bi şey demedim ama ööle herkesin yanında deme böyle..
    çırak- evet abi haklısın, cahilliğime ver işte, özürlerimi fışkırtırım..
    müşteri- bak ne diyo hala yaa!! ehehe!!
    hayrettin usta- lan olum çene yapma da tıraşı bitir lann!! allahallaaaahh!! aabi allaaşkına sen bunu kaale alma yaa, o konuşur durur ööle!!
    müşteri- hehe!! hayır o değil, şimdi bi tarafımı kesecek bu hıyar!!
    çırak- ıhm..aabi, tıraşıma laf yok bak, hem ben ne dedim ki, yalan mı dedim yani, hapisiz abi burada yaa, hani makinayı konuşuyoduk ya demin senle, inan aabi, allah seni inandırsın, eve gitmiyceem, kendi donlarımı filan da burada yıkıycaam artık, onu diyorum ben sana..
    hayrettin usta- yaa oolum konuşup durma bak boş boş, tıraşına bak!! hem ben sana yıkatır mıyım lan burada donlarını monlarını, hey allaam yaa!!..müşterinin yanında don mon tööbe tööbee..
    müşteri- bunu size zorla mı verdiler hayrettin usta?
    hayrettin usta- valla öyle de desek yalan olmaz aabi, var kıramadığımız birisi, hatır gönül işte, hayır sen anlayışlısın, güler yüzlüsün, bu dangalak herkesin yanında yapıyo yav!! vallaa geçen gün de konuştu mal mal, herkes sen değil tabi, ne bilsin bunun geri zekalı olduğunu, girişecekti varya müşteri, biz müdahale ettik de artık, ben aldım tıraşı, bitirdim, yolladık adamı..
    müşteri- eh bunun da icabına bakmışsındır..
    hayrettin usta- baktım tabi, dimi lan baktım mı?
    çırak- ıhm. evet aabi baktı..enseye bakar mısın abicim nasıl olmuş?
    müşteri- tamam koçum güzel, tamam, o taraf da iyi, hadi ellerine sağlık..
    çırak- sıhhatler olsun aabi..
    hayrettin usta- aabi sıhhatler olsun..
    müşteri- saolun saolun , neymiş borcumuz bakiim?
    çırak- aabi! hayretin aabi!!
    hayrettin usta- ne var lan?
    çırak- bu aabi bosch ta çalışıyo biliyon mu?
    hayrettin usta- ee noolmuş bosch ta çalışı...haaaaa!!! heee lan, hakkaten, kedi olalı bi fare tuttun !! hah!! iyi aklıma getirdin bak, aferin!!
    çırak- senin aklına gelmedi ki benim aklıma geldi ehehe!!
    müşteri- ne oldu ki?
    hayrettin usta- yaa aabi makinada bi şey var, baktım sağına soluna da bulamadım pek bi şey, birine söyledik gelmedi, geleceği de yok daha, araba da yok ki götürsek şimdi, aabi şuna bi el atsan nasıl olur ki?
    müşteri- oluur..bakarız niye bakmayalım, gel çırak bakiim benle, neredeymiş makine?
    çırak- gösteriyim aabi içerde ehehe!! senden para da almıycaaz ha bilesin!!
    hayrettin usta- homur..homur.. hmnskym senin orsbçcğuuu..homurrr..homurrrrr...
    müşteri- bu mu?
    çırak- yaa bu muydu ki yaa!! usta makine bu muydu yaa!!
    hayrettin usta- ulan salakk!! deminki cevherleri yumurtlayan sen değil miydin lann?!! sabah havluları makinaya kim koydu oolum!! mal!! öküz!!
    müşteri- ulen çırak sen de harbi hıyarmışsın lan!! ehehe!!
    çırak- ıhm..
    müşteri- hmm..ben çorap filandır dedim ama değilmiş, makinada arıza da yok, dur aklımdaki şey mi bakalım..eveet..uğraştırır bu biraz..hmm..çıkaralım şunu da...al oolum tut şunu çırak..şunu da al..hah..eveeet!!
    çırak- buldun mu aabi?
    müşteri- çıkarıyorum, bayaa içeride kalmış parça, ama makineyi çalıştırmayan bu kesin. dur bakiim..hah iştee!! çıktı parça, tamam artık çalışır makine, bak oolm çırak, biliyo musun bu ne lan?
    çırak- ehehe!! makinadan bu mu çıktı aabi yoksa?
    müşteri- evet bu çıktı, bilmezsin sen bunu boş ver..
    çırak- eheheh!!!!
    müşteri- ne gülüyon pis pis?
    çırak- ehehee!!
    müşteri- ne heyecanlandın oolum, ne gülüyon len?
    çırak- ehehehehehe!!!!! hayrettin ustaaaaaaa!!
    hayrettin usta- ne var lan!! ne bağırıyon!!
    çırak- yengenin sutyen teli çıktı makinadaaaaan!!!! seksen numaraaaa !!!!! ehehehehe!!!!!!

(bkz: balen)
  • eğer ki makina garanti kapsamından çıkmışsa teli içinden çıkarttırmak için tamirciye/servise bayaa yüklü bir miktar ödemeyi gerektiren şey.
  • teli nerde diye dusunmeme neden olan hadise, ben gormedim, duymadim..
  • cama$ir makinesi bozuldu diye eve cagrilan ilgili servis personelinin, "abla ben arizayi buldum ehere eher" sozleri e$ligindeki (bir yandanda teli sallayarak) yav$ak yav$ak siritmasina bunyenin katlanma sebebi.
  • bu meğer karşılaşılan bir sorunmuş, geçen gün garip tıkırtı gelmesiyle farkettik, servis şu an çıkarmak için uğraşmakta. 800 lira vermeye her an hazır olmak demekmiş makinede sütyen yıkanması.
hesabın var mı? giriş yap