• mor ve ötesinin aynı anda bir çok yere gönderme yaptığını düşündüğüm şarkısı.

ne habersin ne türksün
    seni gören yollara dökülsün
    kul oldun köle oldun
    kurşun geçirmez cam oldun

habertürk için

bütün dünya izler durur
    afet-i azam bekler durur
    hedefini al, piyasanı al, her şeyi al

amerika için

yandı dertler bitti tasa
    ben kurbanım bu cambaza

bush için

var mısın, yoksun.
    var mısın, yoksun.
    iki gözüm, eminim, sen yoksun.

sen yoksun.

allah için
  • ilk dizeleriyle bugünleri anlatmaktadır:
    "ne habersin ne türksün
    kul oldun köle oldun

bütün dünya izler durur
    afet-i azam bekler durur
    hedefini al, piyasanı al, her şeyi al"
  • artık popüler olmuş iyi bir grubun çok çok popüler bir şarkısı bu. televizyona atfedilmiş bir şarkı. ilk kez bu şarkıyla tanıdıkları grubun bu şarkısını bağıra bağıra söyleyen, ancak ne dediğinden bir gram bile anlamayan, anlayamayan insanlar da var. "var mısın yoooooksunn!" diye çığırıyorlar önce. "geçen gün mor ve ötesi konserindeydim abi..." ile başlayan cümleler de kuruyorlar. sonra tekrar "kurşun geçirmez cam oldun" sözleriyle coşup zıplıyorlar yerlerinde. "süper grup. süper şarkı abii. bi de sevda çiçeği var, ona da hastayım." sonra televizyonun başına geçiyorlar. özlem yıldız ne yapmış, arto ne demiş, bunu izliyorlar; merakla, zevkle. sonra bir haber programına denk geliyorlar, e zaplamak lazım tabi. şimdi bir müzik kanalı açık. inanılmazz, cambaz başlıyor. "dın dın dınnn, hedefini all piyasanı alll her şeyi al..! süper yaa.."
  • eşşek gibi güzel mor ve ötesi şarkısı.
  • ilk dinlemede insani havaya kaldirip ordan yere atan sarki..baska aptal benzetmelerde yapmak isterdim bu sarkinin mukemmelligini anlatmak icin lakin cok sahane bir sarki demekle yetinmek istiyorum.. su mor ve otesi turkiyede olmasa yada bu albumu sole arif mardin cikarsa resmen dagitirlar butun dunyayi..sonra ugras icq white pages den seni bulan ingilizlerle "can you tell me what is the afet-i azam?"
  • irak savasi zamani, amerika' nin yalakaligini ustlenen haber turk' e adadigim sarki...
  • sözleri de şu şekilde:

ne habersin ne türksün
    kul oldun köle oldun

bütün dünya izler durur
    afet-i azam bekler durur

yandı dertler bitti tasa
    ben kurbanım bu cambaza
    iki gözüm kadar eminim sen yoksun

kul oldun köle oldun
    cin oldun adam çarptın
    cellat oldun kelle uçurdun

bütün dünya izler durur
    afet-i azam bekler durur

yandı dertler bitti tasa
    ben kurbanım bu cambaza

var mısın, yoksun.
    var mısın, yoksun.
    iki gözüm, eminim, sen yoksun.

sen yoksun.

bütün dünya izler durur
    afet-i azam bekler durur

yandı dertler bitti tasa
    ben kurbanım bu cambaza
  • sembolik olarak haberturk zihniyetine ithaf ettigim parca. *
    tum dunya kursun gecirmez bir camdan savası izleyip duruyor, hedefini al piyasanı al her seyi al insanları rahat bırak siktir git buralardan diye bagırıyor, ya da ben bagırtıyorum ama cok seviyorum.
  • mükemmel bir mor ve ötesi şarkısı. bu şarkının ilk 20 saniyesini çalabilen insan beni monarşiyle yönetebilir bu arada. yap dese yaparım, git dese giderim o derece saygı duyarım kendisine.

(bkz: ne habersin ne türksün)
  • her ne kadar allah'a sallıyormuş dense de esasında ırak savaşı döneminde sessiz kalan habertürk e ne habersin ne türküsün diyerek sallamıştır ayrıca zaten klibin başlangıcında küçük bir ekrandan savaşı göstermektedir. (bkz: türkiye'de müzik yapıldığı yıllar)
hesabın var mı? giriş yap