şükela:  tümü | bugün
  • yabanci ogretmenlerle pratik yaparak ingilizcenizi gelistirmeyi saglayan guzel bir uygulama.
  • native konuşmacılarla pratik yapmak için tasarlanmış site. fakat dolar 3.65 olmuşken aylık ödemesi türkiye şartlarından bir öğrenci için çok pahalı. dersleri bedavaya getirmek için reklam yapabilirsiniz ama sadece 5 dk kazanabiliyorsunuz.
  • "ilkayzaman" kodunu kullanarak 10 dakikalık ücretsiz görüntülü konuşma edindim. bilgilerinde native kanadalı yazan eğitmenle yaptığım 9 dakikalık görüşmede havadan sudan konuştuk ve kendisinin birkaç ay önce kanada'ya taşınmış filipinli olduğunu öğrendim. aksanının çok iyi olmadığını söyleyebilirim. kalan 1 dakikada ise meksikalı ancak ingilizcesi gayet iyi bir eğitimenle görüştüm tabi süre kısa olduğundan kendisi hakkında kesin bir kanaat edinemedim.

sonuç olarak ingilizcesini geliştirmek isteyenler için faydalı olabilecek bir uygulama ancak internet üzerinden tanıştığınız anadili ingilizce olan birisiyle skype ya da whatsapp benzeri uygulamalarla yapabileceğiniz konuşmadan ne gibi bir farkı olduğunu anlayamadım.

ayrıca günlük yarım saat görüşme üzerinden aylık talep edilen tutar 389 tl. dolayısıyla talep edilen ücretin de makul olmadığı aşikar.

yine de en azından 10 dakikalık ücretsiz görüşmeyi deneyin derim. belki seversiniz.

not: yukarıdaki kanaatler 10 dakikalık görüşme sonucu oluşmuştur. dolayısıyla yanıltıcı olabilir.
  • ingilizce konsunda pratik yapmak isteyen veya başlangıç seviyesinde olup bunu pekiştirmek isteyenler için türkçe bilen hocaları ve sorunsuz çalışan müşteri hizmetleri ile kesinlikle tavsiye ettiğim bir uygulama. farklı seviyede olan pek çok insan için yararlı olabileceğini düşünüyorum.
  • ilk 10 dakikalık deneme sürümü için oldukça tatminkar olduğunu söyleyebilirim.

ilk görüşmemizde new york'tan bir kişi ile görüştüm. kendisinin aksanı ve konuşma şekli oldukça iyiydi. ayrıca benim heyecan yapıp en basit şeyleri unutmam da işin cabası, yine de konuşma gayet güzeldi ve karşımdaki eğitmen hemen durumu toparladı zaten.

yukarıda da belirtildiği gibi konuşma genelde havadan sudan günlük konuşmalar şeklinde gerçekleşiyor. siz kendinizi mesleğinizi vs. şeyleri anlatıyorsunuz, karşınızdaki kişi de aynı şekilde.ayrıca diyalog genelde soru ağırlıklı oluyor sanıyorum, bu şekilde sizin sürekli konuşur vaziyette tutuyorlar, bu da güzel bir şey.
    yalnızca görüntü ve ses kalitesinde sıkıntı var, biraz (2-3 sn) geriden geliyor diyaloglar. stream kalitesi düşük yani. bu bir olumsuz yön olarak belirtilebilir. ek olarak fiyatlar maalesef ülkemizdeki döviz kurunu hesaba katınca biraz tuzlu oluyor.

bunların haricinde tavsiye edilir.
  • 4. görüşmem sonunda söyleyebilirim ki oldukça iyi.
    tek sıkıntı tarafı uygun hocayı veya konuşacağın kişiyi bulana kadar biraz zaman geçiyor.
    güzel taraflarından biri dünyanın her yerinden insanlarla günlük şeylerden konuşup gülebiliyorsun bu sırada da ingilizceyi de geliştiriyor yeni şeyler öğreniyorsun.
    mesela ekvator'dan , güney afrika'dan ve bildiği gibi amerika ve avrupa'dan insanlarla görüşüyorsun ama ingilizce çalışmanın yanı sıra gündemlerin ne kadar evrensel olduğunu farkedebiliyorsun.
    ayrıca zaten bilmiyorum dediğin ingilizceyi zora düşünce nasıl konuştuğunu görüyorsun.
    bence denenebilir .
    bu arada bunlar hep (bkz: barış özcan) , adam ne önerse kalıteli mi çıkar yahu ?
  • bu sıralar sürekli mail gelip duruyo ve müthiş bir indirim yapıyorlar ki şöyle... 3 ay önce haftalık 60 ar dakikalık 5 saatini 600 liraya aldığım kurs, bu ara 350 lira. ingilizcem artık epey ileri bir seviyede olduğu için ben talep etmedim ama konuşmasını geliştirmek isteyenler için mükemmel bir fırsat.
  • ıelts'e hazirlanmak icin speaking ile alalali google playde uygulama ararken buldum cambly'i. 2. ayim bitmek uzere ve speaking uzerine oldukca ilerledigimi dusunuyorum. saatlik ucreti diger uygulamalara gore oldukca makul. ısterseniz fek tek karsilastirin, ne demek istedigimi anlayacaksiniz. ustelik %40 'a varan kampanyalari oluyor. takip ederseniz gayet uygun fiyata abone olabilirsiniz.

bu arada benim gibi pinpirikli bir insansaniz, yasadiginiz bir problemde panikleyip, ya ilgilenmezlerse ne olacak diye kaygilanabilirsiniz. dert etmeyin, uygulama uzerinden emre bey'e veya help@cambly.com 'dan demet hanim'a yazarak sorununuzu anlatabilirsiniz. hesap dondurma islemleri, teknik problemlerin cozulmesi gibi isteklerinize cok kisa zamanda donus sagliyorlar ve ustune telafi dakikalar bile hediye ediyorlar ki, mahcup bile oluyorsunuz. abartmadan soyleyebilirim ki, amazon.com kadar iyi bir musteri iliskileri var.

not: ıelts icin kisisel favori egitmenlerim amelia a. ve steve ıelts
  • yerlisi ve daha uygunu varken boşuna yabancıya para kaptırmayın derim. english ninjas adında, birebir aynı kalitedeki hizmeti çok daha ucuza alma şansı sunan bir platform var. ayrıca yerli bir girişimmiş.

bu arada ara ara çok iyi kampanyalar çıkıyorlar, piyasanın çok altında fiyatlarla anadili ingilizce olan eğitmenlerle pratik yapabiliyorsunuz.

üye olmayı düşünenler için linki bırakıyorum: https://englishninjas.com/
  • cambly kullanıcısı olarak yorum paylaşayım dedim ama english ninjasın reklam vari entrysini görünce dedektif kesildim. sadece buraya değil, diğer tüm benzeri firmalara aynı tarzda yorum yazdırmışlar. eğer kişisel deneyimler paylaşılmadan, şunu kullanın, bunu kullanın diye yorum yazılıyorsa, bunlara itibar göstermemek lazım.

bu firma cambly’ye rakip olamaz. çünkü cambly’yi tıpatıp kopyalayıp, birazcık indirim yapıp, sözlüğe yorum yazdırarak rakip olunmaz.elbette kimseyi suçlamıyorum ama diğer sitelerdeki aynı yorumları görürseniz ne demek istediğimi anlarsınız

bu iş sadece fiyat değil ki. öğretmenlerin kalitesi, eğitim standardı, müşteri hizmeti tarzı da önemli. cambly beş altı senelik bir uygulama. internet hakkında yorum ve beğeni dolu. geçen bir iki sene benzeri onlarca şirket açıldı. kaçı hala hayatta acaba? nasıl köşe başı açılan her ingilizce kursuna gitmiyorsak, böyle türeyen firmaları da aynı kalitede düşünmemek lazım.

ayrıca bahsi geçen ve daha iyi olduğunu iddia eden firmayı internette biraz araştırırsanız öğretmenlerinin sık sık değiştiğini, aynı hocayı bir daha bulmanın zor olduğunu ve bazen hocalara bağlanmak için sıra beklendiğini görebilirsiniz. sitesindeki gizlilik sözleşmesinde de ‘yerel’ olmadığını, amerika merkezli olduğu bilgisi var.

tanım: dört dörtlük sistemiyle gönlümü alan ve 2 aydır kullandığım uygulama.