şükela:  tümü | bugün
  • cambly'nin çocuklara yönelik sürümü. şimdilik 15 dakikalık abonelik seçeceği olmadığı için onun yerine ana siteye aboneyiz. kids bölümünde en kısa 30 dakikalık paketleri var.

anladığım kadarıyla normal sürümle aynı özellikte ama sadece çocuklara eğitim veren öğretmenlerle karşılaşıyorsun.

bir de çocuklara yönelik hazır programlar oluşturulmuş. renkler, hayvanlar, selamlaşmalar vs.

benim görüşüm cambly'den satın alınan krediler kids bölümünde de kullanılabilseydi iyi olurdu. belki çocuk bazen yetişkinlere de ders veren öğretmenlerle görüşmek isteyecek. çünkü ana sitede çocuklara da ders verebilen öğretmenler var. belki aynı hesabı hem yetişkin hem çocuk kullanmasın diye böyle yaptılar.

genel eğilimleri: her öğrenci aynı hocaları takip etsin ki öğretmen öğrenciyi tanısın ve onu daha iyi seviyeye çıkarmaya çalışsın.

benim çocuk için oturtmaya çalıştığım şey şöyle. bir konuyu görüşmeden önce çalışsın sonra ben çalıştığı konu ve cümleleri görüşme öncesi öğretmene mesaj atayım ve görüşme o içerikle sürsün.

deneylerim sürüyor. şuan 1. haftadayız. belli aralıklarla durum değerlendirmesi yapacağım.

ayrıca:
    (bkz: cambly)
  • kids bölümü 1. dersi yaptıktan sonraki görüşlerim:

kids bölümü şöyle işliyor:
    sayfa açılınca öğretmen listesi çıkıyor, altında da lesson 1, lesson 2 diye 2 tane sunum dosyası. bu dosyanın içinde 30 dakikalık bir dersin içeriği bulunuyor. dersin senaryosu gibi bir şey.

biz bu sunum dosyasının üzerinden geçmiştik dersten önce. o nedenle ders daha anlaşılır ilerledi. öğretmen bu dosyadaki içeriğin dışına çıkmadan süre boyunca bunun üzerinde konuştu. gerçekten çocuklar için bu bölüm daha iyi olmuş.

yetişkin bölümde benim çocuk 2 hafta kadar ders yaptı ama orada spontane arıyordu birini. belli bir hedef olmadığı için öğretmen bilgisini sınayarak temel şeyler üzerinde konuşuyordu. tabi orada yeni olduğu için farklı farklı öğretmenler tanımaya çalıştı. belki hep aynı öğretmenle gitse daha derli toplu olurdu. aslında yetişkinde de böyle bir ders mantığı var ( lesson konu sunumları) ama kids bölümündeki sunumlar daha çocuklara göre olduğundan iyi oldu bize.

1- aşağıdaki lesson sunum dosyasını görüşmeden önce çalışın.
    2- öğretmen ile görüştürün.
    3- videosunu izleyerek, pekiştirin.
    4- görüşme yapılınca bir sonraki dersin sunum dosyası görünür oluyor. bir sonraki dersten önce bu dosyaları çalıştırın.

denemelerimiz sürüyor..
  • yaşadığımız zamanda ingilizce bilmek bir artıdan ziyade bir şart haline gelmiş durumda. yeni bir dil öğrenimine çocukluk zamanlarında başlamanın ne denli yararlı olduğu pek çok araştırma tarafından öne sürülmekte. çocuklarınıza erken yaşta korkmadan, eğlenerek, ana dili ingilizce olan eğitmenlerle konuşarak ingilizce öğrenmeleri konusunda destek olmak için cambly kids platformundan yararlanabilirsiniz.

cambly kids'te sizi neler bekliyor?

• çocukları anlayan, tecrübeli, özel seçilmiş yabancı (ana dili ingilizce olan) öğretmenler

• bol bol görsel içeren eğlenceli müfredat

• çocukların dikkat sürelerine uygun 30 dakikalık dersler, 1,3 ve 12 aylık abonelik seçenekleri

• haftada 2, 3 veya 5 gün, dilediğiniz saatte ders alabilme seçeneği

• ders programını önceden oluşturma ve dilediğiniz eğitmenden ders alma kolaylığı

• herhangi bir bilgisayardan bağlantı kolaylığı

• evin rahatlığında ve güvenliğinde ingilizce eğitim

• tüm derslerin video kayıtları

öncesinde sistemi deneyimlemek için 30 dakikalık bir deneme dersi satın alabilirsiniz. sorularınız olursa bize ekşi sözlük üzerinden mesaj ile veya https://camblyenglish.zendesk.com/hc/tr linkinden ulaşabilirsiniz :)
  • cambly kids bölümünü bayağıdır süredir bizim kız kullanıyor.
    toplam görüşme dakikası 5140 olmuş. tanıştığı öğretmen sayısı 60.
    sanıyorum kids bölümü öğretmenleri daha titizlikle seçiliyor.

biz süreçten memnun kaldık. seneye de devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1. sene pek bir beklentim olmadan üye yaptım. kulak dolgunluğu olsun diye düşündüm. bu sene benim kız 5. sınıfa başlayacak. daha ciddi bir çalışma temposuna girmek gerektiğini düşünerek buna ek olarak bazı ipad uygulamaları ile de takviye yaparak ilerliyorum.

1. uygulama memris. bunun kendine has bir ilerleyişi var. sevdiğim özelliği yerlisinden öğren videoları. kelimeleri sokaktaki insanlara söyletmişler.

2. uygulama easy ten. bu seçtiğin kelimeleri sana ezberletiyor. günde kaç kelime öğrenmek istediğinin sayısını seçiyorsun. o da sana seçtiğin kelimelerden her gün ezberletmeye çalışıyor. geçmiş günleri de tekrar ettiriyor. kelimeleri kendinin seçebilmesi en önemli artısı.

cambly kids de o hafta boyunca göreceğin derslerin sunum dosyalarını gösteriyor. ben de kelimeleri o derslerde geçen kelimelerden seçiyorum. böylece kulak dolgunluğu olsun. yazılışlarını öğrensin diyorum. çünkü cambly daha çok konuşma pratiği üzerine. yazım pratiği de yapmak okul derslerinde avantaj sağlar diye düşünüyorum.

kids bölümünde bizim üyeliğimiz haftada 5 gün 30'ar dakika. en ideal süre bu diye düşünüyorum.

kids bölümünde 3 seviye var. biz 1. seviye ile başlamıştık. bugün orta seviyeye geçtik.

bu bölümde tecrubelendikçe bir değerlendirme daha yapacağım.

deneme için aşağıya kod bırakıyorum. bu kod ile üye olursanız ilk ders için indirim veriyorlar. böylece bana da bir katkısı oluyor. şu kişi sizin tavsiyeniz ile üye oldu diye bana bildirim geliyor.

kids de ücretsiz deneme dakikası vermiyorlar. onun yerine 30 dakika deneme dersini 9 liraya deneme kodu veriyorlar.

biz cambly'i ilk denediğimizde kızım çok etkilenmişti. o nedenle bu iş olur diyip hemen üye olmuştum. hala heyecanını kaybetmedi.

link: http://bit.ly/kidocambly

kod kısmına:
    kido
    yazınız.
  • bir güncelleme yapayım.
    şuan durum:
    konuşulan dakika: 6322
    tanışılan öğretmen sayısı: 72

benim kız şuan dağların ardında tatilde ama cambly kids dersleri sürüyor. deneyimlerimiz arttıkça burada durum değerlendirmesi yapacağım.

bu başlıkta sevdiği öğretmenleri yazacağım. daha çok sevdiklerini daha üste yazıyorum. unuttuklarım da olmuştur mutlaka.

benim yukarı yazmam öğretmenin kalitesini tam belli eden bir şey sayılmaz. bizim kızın yapısına daha uygun diye düşünün. espirili kişileri seviyor.. ama ciddi hocaların da ayrı bir katkısı var. her karakterde hocadan yararlanmaya çalışıyoruz.

kelly uka
    anna n.
    tatiana triguba1
    anna kless
    justine
    brooke
    becca mcc
    monita b.
    jacob e
    becky c

üye olurken benim referans kodumu kullanınız lütfen. tatil dönüşü 5. sınıf hazırlıklarına başlayacağız. bir ara okula daha faydalı olması için neler denediğimle ilgili yazacağım.

kids için %34 civarı indirim bulunuyor. veya sadece deneme dersi yapabilirsiniz.

link: http://bit.ly/kidocambly

kod kısmına:
    kido
    yazınız.
  • bu fiyatlara türkiye'de müşteri bulması zor olan platform. o kadar parası olan adam, çocuğuna özel hocadan ders aldırabilir. fiyat uygulaması çok kötü.
  • bu uygulamayı kullanan arkadaşlar için bir öğretmen tavsiyem var; teacher carol. kendisi kızımın (7.5) yaklaşık 15 aydır öğretmeni ve gerek sabrı, gerek neşesi ve güleryüzü ile kızım bayağı ilerleme kaydetti.
  • yazın çocuklarınızın eğlenirken ingilizce öğrenebilecekleri aktiviteler ile ilgili yazımızı mutlaka okuyun!

çocuklarınız boş zamanlarında da öğrenmeye devam etsinler. :)