• internette karşıma çıkan damping %60 indirimli cambly üyeliği görünce, iç anadoluluğumun vermiş olduğu dürtülerle (iyi fiyat lan bence, valla %60 indirim bi daha bulunmaz alalım dursun vb. diyerek) 5 yaşındaki oğlum için satın alma işlemi gerçekleştirdim. olayın girişi bu şekilde gerçekleşti geri kalan kısmını benim gibi insanları bilgilendirmek için kısaca özetleyeceğim umarım sizler için faydalı olur;
    -site içi eğitmen bulmak için bayağı bir uğraşmanız gerekiyor.(eğer çocuğunuz sabah 03:00 - 05:00 arası bira masasından kalkıp gelir ve ingilizce öğrenmek için istekli olursa yüzlerce eğitmen bulabilirsiniz. çoğu eğitmen bu saat dilimlerinde müsait.)
    -size uygun olan saat diliminde rezervasyon yapmış olduğunuz eğitmen 1 saat önce rezervasyonu iptal edebilir.(eğitmen tabiki benim emrime amade bir kul değil ancak takdir edersiniz ki planlama yapılan saate uyulmadığında bir başka eğitmen bulma çabası ve her derse yeni bir başlangıç edası ile başlanması ayrıca bir sorun.)
    -30 dakikalık ders süresinin 15-20 dakikası hayvan/renk/şekil üçlüsünü daire içine alarak geçirilmesi de ayrı bir dert ve verimsizlik. her eğitmenin ders iptali sonrası bulunan yeni eğitmen ile başlanınan dersler ve aynı içeriğin uygulanması zaten odaklanma sorunu olan 5-8 yaş arası çocuklar için bulunmaz fırsat.
    -cambly ile olan toplam 1 saatlik itsy bitsy spider / very good / make a circle serüveninizi sonlandırıp başka alternatiflere yönelmek isterseniz eğer vermiş olduğunuz 6500 tl yerine elinize 3200 lira verip bağlantı sorunlarınızı gidermek için internet sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz e-postaları almak isterseniz bu %60 lık indirimi kaçırmayın derim.

yaşadığımız sorunları daha detaylı dinlemek isterseniz mesaj atmanız halinde elimden geldiğince yardımcı olurum. hepimiz eşşek gibi çalışıp kazanıyoruz ben dolandırıldım siz dolandırılmayın. sağlıcakla.
  • tanım: uzak durulması gereken para tuzağı.

geçenlerde oğlum için bakıp fiyatlarını gördüğümde yok ebesinin ... dedirtmişti. liste fiyatlarına göre bir saati 400-450 liralara geldiği için, oldu canım o fiyata evime özel öğretmen arasam kapıda kuyruk olur diye düşünüp konuyu kapatmıştım.

bugünlerde çeşitli yerlerde %60 indirim gazlaması olunca hadi bir daha düşüneyim dedim. sitesine girip tanıtım videosunu izlemeye çalıştığımda 4 sefer takılmadan izleyemeyince bi kıllandım. dur bi de sözlüğe bakayım dedim..

o da ne ...

adamlar cambly diye sözlükte user alıp papağan avatarıyla bolca güzelleme yapmışlar.. ama insanların;

- "dersleri son anda iptal ediyorsunuz, çocuğum hüsrana uğruyor"
    - "şikayet ettiğimizde yazılı matbu cevap vermekten başka bir bok yapmıyorsunuz"
    - "müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil"
    - "paramızı iade edin dediğimizde parayı hayvan gibi kırparak geri ödüyorsunuz"

vs.. diye eleştirilerine karşın yazdıkları bir satır cevapları bile yok.

çıkış amacı nedir bilemem ama bu tabloya göre ortadoğu ülkesi diye gördükleri yerde beyaz yakalı söğüşleme gibi görünüyor.

ps: teşekkürler sözlük. bazen çok faydalı olabiliyorsun.
  • cambly'nin çocuklara yönelik sürümü. şimdilik 15 dakikalık abonelik seçeceği olmadığı için onun yerine ana siteye aboneyiz. kids bölümünde en kısa 30 dakikalık paketleri var.

anladığım kadarıyla normal sürümle aynı özellikte ama sadece çocuklara eğitim veren öğretmenlerle karşılaşıyorsun.

bir de çocuklara yönelik hazır programlar oluşturulmuş. renkler, hayvanlar, selamlaşmalar vs.

benim görüşüm cambly'den satın alınan krediler kids bölümünde de kullanılabilseydi iyi olurdu. belki çocuk bazen yetişkinlere de ders veren öğretmenlerle görüşmek isteyecek. çünkü ana sitede çocuklara da ders verebilen öğretmenler var. belki aynı hesabı hem yetişkin hem çocuk kullanmasın diye böyle yaptılar.

genel eğilimleri: her öğrenci aynı hocaları takip etsin ki öğretmen öğrenciyi tanısın ve onu daha iyi seviyeye çıkarmaya çalışsın.

benim çocuk için oturtmaya çalıştığım şey şöyle. bir konuyu görüşmeden önce çalışsın sonra ben çalıştığı konu ve cümleleri görüşme öncesi öğretmene mesaj atayım ve görüşme o içerikle sürsün.

deneylerim sürüyor. şuan 1. haftadayız. belli aralıklarla durum değerlendirmesi yapacağım.

ayrıca:
    (bkz: cambly)
  • cambly kids bölümünü bayağıdır süredir bizim kız kullanıyor.
    toplam görüşme dakikası 5140 olmuş. tanıştığı öğretmen sayısı 60.
    sanıyorum kids bölümü öğretmenleri daha titizlikle seçiliyor.

biz süreçten memnun kaldık. seneye de devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1. sene pek bir beklentim olmadan üye yaptım. kulak dolgunluğu olsun diye düşündüm. bu sene benim kız 5. sınıfa başlayacak. daha ciddi bir çalışma temposuna girmek gerektiğini düşünerek buna ek olarak bazı ipad uygulamaları ile de takviye yaparak ilerliyorum.

1. uygulama memris. bunun kendine has bir ilerleyişi var. sevdiğim özelliği yerlisinden öğren videoları. kelimeleri sokaktaki insanlara söyletmişler.

2. uygulama easy ten. bu seçtiğin kelimeleri sana ezberletiyor. günde kaç kelime öğrenmek istediğinin sayısını seçiyorsun. o da sana seçtiğin kelimelerden her gün ezberletmeye çalışıyor. geçmiş günleri de tekrar ettiriyor. kelimeleri kendinin seçebilmesi en önemli artısı.

cambly kids de o hafta boyunca göreceğin derslerin sunum dosyalarını gösteriyor. ben de kelimeleri o derslerde geçen kelimelerden seçiyorum. böylece kulak dolgunluğu olsun. yazılışlarını öğrensin diyorum. çünkü cambly daha çok konuşma pratiği üzerine. yazım pratiği de yapmak okul derslerinde avantaj sağlar diye düşünüyorum.

kids bölümünde bizim üyeliğimiz haftada 5 gün 30'ar dakika. en ideal süre bu diye düşünüyorum.

kids bölümünde 3 seviye var. biz 1. seviye ile başlamıştık. bugün orta seviyeye geçtik.

bu bölümde tecrubelendikçe bir değerlendirme daha yapacağım.

deneme için aşağıya kod bırakıyorum. bu kod ile üye olursanız ilk ders için indirim veriyorlar. böylece bana da bir katkısı oluyor. şu kişi sizin tavsiyeniz ile üye oldu diye bana bildirim geliyor.

kids de ücretsiz deneme dakikası vermiyorlar. onun yerine 30 dakika deneme dersini 9 liraya deneme kodu veriyorlar.

biz cambly'i ilk denediğimizde kızım çok etkilenmişti. o nedenle bu iş olur diyip hemen üye olmuştum. hala heyecanını kaybetmedi.

link: http://bit.ly/kidocambly

kod kısmına:
    kido
    yazınız.
  • bir güncelleme yapayım.
    şuan durum:
    konuşulan dakika: 6322
    tanışılan öğretmen sayısı: 72

benim kız şuan dağların ardında tatilde ama cambly kids dersleri sürüyor. deneyimlerimiz arttıkça burada durum değerlendirmesi yapacağım.

bu başlıkta sevdiği öğretmenleri yazacağım. daha çok sevdiklerini daha üste yazıyorum. unuttuklarım da olmuştur mutlaka.

benim yukarı yazmam öğretmenin kalitesini tam belli eden bir şey sayılmaz. bizim kızın yapısına daha uygun diye düşünün. espirili kişileri seviyor.. ama ciddi hocaların da ayrı bir katkısı var. her karakterde hocadan yararlanmaya çalışıyoruz.

kelly uka
    anna n.
    tatiana triguba1
    anna kless
    justine
    brooke
    becca mcc
    monita b.
    jacob e
    becky c

üye olurken benim referans kodumu kullanınız lütfen. tatil dönüşü 5. sınıf hazırlıklarına başlayacağız. bir ara okula daha faydalı olması için neler denediğimle ilgili yazacağım.

kids için %34 civarı indirim bulunuyor. veya sadece deneme dersi yapabilirsiniz.

link: http://bit.ly/kidocambly

kod kısmına:
    kido
    yazınız.
  • çocuğum için bir yıllık üyelik almak istedim ancak şikayetvar.com'daki şikayetleri dinleyince kanım dondu. o şikayetlere cevap veren cambly temsilcilerinin yazdıklarını okuyunca iki kat şok oldum. bir kaç örnek vermek isterim. bunları mutlaka okumalısınız. akıl alır gibi değil.

şikayet 1; "cambly kids'e çocuğuma deneme için 1 aylık abone oldum. toplam 5 ders hakkımız vardı. 3 dersi yaptık. son 2 dersi. eğitmenler iptal ettiler. iptal edilen dersler son anda belli oldu ve o gün için bütün programı derse göre ayarlayıp iptallerin aynı gün yapılması gerçekten sinir bozucu. ayrıca iptal olan son 2 ders hakkımız bize geri verilmedi. iptal olan derslerin rezervasyonu yapılacağı sırada kredi kartımdan haberim. olmadan tekrar üyelik için para kesilmeye çalışılmış. benim haberim olmadan sistem nasıl hesabımdan üyelik ücretini kesmeye çalışır anlamış değilim. bu uygulamayla devam etmeyi düşünüyorduk ancak ne muhatap olacağınız bir numara var ne de iptal olan ders haklarınızı geri alabiliyorsunuz."

cevap ise dalga geçer gibi: yardım sayfamız üzerinden (https://camblyenglish.zendesk.com/hc/tr) bize ulaştırılan taleplere 24 saat içerisinde dönüş yaptığımızı biliyor muydunuz?

şikayet 2; cambly kids'e 1 yıllık abone oldum, aynı gün aboneliğimi erken iptal etmek istediğimi destek ekibine bildirdim. ancak 1 ay boyunca iptal edemeyeceğimi ve 1 ay sonunda yine iptal etmek istersem '1 aylık baz, indirimsiz fiyatı üzerinden ücretlendirmeyi hesaplar ve kalan tutar iade edilir' dendi. tüketici yasalarına göre 15 gün içinde cayma hakkım olduğunu söyledim ve paramın tamamını almaya hakkım olduğunu belirttiğimde, (cambly şirketi kaliforniya yasalarına göre kurulmuş, kaliforniya ticaret siciline kayıtlı bir şirket olup, çevrim içi hizmetini sunduğu ülkelerde şubeleşme ya da alt şirket kurma gibi bir yola başvurmamaktadır, nitekim hizmetin ifa edildiği yer türkiye olmadığından böylesi bir sorumluluğu da bulunmamaktadır. dolayısıyla şirketimiz kaliforniya yasalarına bağlıdır.) şeklinde cevap aldım. kaliforniya yasaları tüketiciyi korumuyormuş (? ) yani şu an iptal gerçekleştiremiyorum 1 ay beklemem gerekiyormuş kesinlikle çok pişman oldum...

cevap: yardım sayfamız üzerinden (https://camblyenglish.zendesk.com/hc/tr) bize ulaştırılan taleplere 24 saat içerisinde dönüş yaptığımızı biliyor muydunuz?
    iptal politikamız hem yardım sayfamızda hem de ödeme sayfamızda şeffaf şekilde kullanıcılarımızla paylaşılmaktadır.

yani efendiler diyor ki "türkiye'de istediğiniz yere şikayet edin. umrumuzda değil. biz istediğimiz her şeyi yapabiliriz. (çünkü burası muz cumhuriyeti)"

şikayet 3: camblykids e iki kızım için haftada üç günlük üye oldum yalnız iki haftada iki defa derse girebildiler öğretmenler sürekli dersi son anda iptal ediyor sonra müsait öğretmen bulamıyoruz. sürekli ders planlayıp öğretmen arıyoruz. sonuçta boşa verilmiş bir para. (bu şikayetlerden onlarca var.)

şikayet 4: 3 nisan 2021 tarihi'nde kızım için 1 yıllık üyelik başlattım. geçen 7 haftalık sürede, haftada 2 ders olmak üzere, toplamda 14 ders planlama hakkımız vardı. maalesef planladığım bu derslerden 12 adeti eğitmen tarafından iptal edildi. bu iptallerin bazısı 1 gün önce, bazısı son dakika yapıldı. kızım 4 kere bilgisayar başına oturduğunda dersinin iptal olduğunu öğrendi ve büyük hayal kırıklığına uğradı.

bu iptallerle ilgili cambly'e birçok mesaj attım ama, sürekli aynı matbu yanıtı alıyorum: "eğitmenlerimize iptallerle ilgili yaptırım yapıyoruz.".

kızımın eğlenmesi ve ingilizcesini geliştirmesi için binlerce lira ödeyerek aldığım bu hizmet kızımın sürekli hayal kırıklığına uğradığı bir işkenceye dönüştü ve çok pişmanım.

bunlar dışında onlarca abonelik iptali ve ücret iadesinde haksızlık şikayetleri var. bu şikayetler her platformda olur sıkıntı değil ancak müşteri hizmetlerinin bu umursamaz tavrı ve cevapları ve anında ulaşılabilecek bir telefonları olmaması beni vazgeçirdi. ben alternatiflerini araştırmaya başladım. çoucuğu için camblykids alternetiflerini (novakid, preply, openenglish vs.) alıp memnun olan varsa lütfen yeşillendirsin. hatta camblykids alıp memnun olan bir kişi varsa da yeşillendirebilir. merak ettim öyle birisi var mı acaba?
  • ben de düşünüyorum. kizim 7 yaşına girecek şubatta. lakin okuduğum şikayetler de teredutte bırakıyor. ayrıca burada haftada bes gun alıyoruz demis bazı yazarlar. site üzerinde en fazla haftada üç gün secebiliyoruz. bu konuda biri beni yesillendirebilir mi?
  • oo resmi nick
  • kids bölümü 1. dersi yaptıktan sonraki görüşlerim:

kids bölümü şöyle işliyor:
    sayfa açılınca öğretmen listesi çıkıyor, altında da lesson 1, lesson 2 diye 2 tane sunum dosyası. bu dosyanın içinde 30 dakikalık bir dersin içeriği bulunuyor. dersin senaryosu gibi bir şey.

biz bu sunum dosyasının üzerinden geçmiştik dersten önce. o nedenle ders daha anlaşılır ilerledi. öğretmen bu dosyadaki içeriğin dışına çıkmadan süre boyunca bunun üzerinde konuştu. gerçekten çocuklar için bu bölüm daha iyi olmuş.

yetişkin bölümde benim çocuk 2 hafta kadar ders yaptı ama orada spontane arıyordu birini. belli bir hedef olmadığı için öğretmen bilgisini sınayarak temel şeyler üzerinde konuşuyordu. tabi orada yeni olduğu için farklı farklı öğretmenler tanımaya çalıştı. belki hep aynı öğretmenle gitse daha derli toplu olurdu. aslında yetişkinde de böyle bir ders mantığı var ( lesson konu sunumları) ama kids bölümündeki sunumlar daha çocuklara göre olduğundan iyi oldu bize.

1- aşağıdaki lesson sunum dosyasını görüşmeden önce çalışın.
    2- öğretmen ile görüştürün.
    3- videosunu izleyerek, pekiştirin.
    4- görüşme yapılınca bir sonraki dersin sunum dosyası görünür oluyor. bir sonraki dersten önce bu dosyaları çalıştırın.

denemelerimiz sürüyor..
  • derse bağlanamama, kalifiye eğitmen sayısının düşük olması, eğitmenlerin zamanında derse girmemesi, dönüş yapmaması, canlı destek sisteminin olmaması, acil bir bağlantı sorunu için 24 saat gibi çok uzun bir sürede destek vermeleriyle övünmeleri(!), sorunlara geri dönüş yapmamaları, 3 hafta boyunca derse bağlanamama sonucu üyelik iptali yerine hala saçma sapan ücretsiz ders teklif etmeleri, zaman, para, motivasyon kaybı, neler neler.

hala kurtaramadık kendimizi. çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli alternatifleri var.
hesabın var mı? giriş yap