şükela:  tümü | bugün
 • cambridge university'nin yayın vakfı. akademik, eğitim ve ingilizce dil eğitim kitapları var. en çok satan meşhur raymond murphy'nin english grammar in use. turkiye'de dağıtım dünya grup yapar (bkz: dünya gazetesi)
 • ijmes'in yayıncısı.
 • türkiye de dağıtımını yapan ve indirimli alabileciğiniz tek bir adres vardır. https://www.dunyastore.com/cambridge fiyatlar yurt dışı fiyatlarıyla aynı, hatta bazıları biraz daha ucuzdur.
 • 1534'de kurulmuştur.
 • demonoid zamaninda yakindan tanidigimiz, kitaplarinin her birini inceleme sansi yakaladigimiz fahis fiyatli akademik yayinevi.
 • çok pahalı kitaplara sahip yayınevi. korsan bulursanız kaçırmayın derim.
  ben ki 1q84'ü alamayan adamım, dört kitaba 200 lira verdim. olmaz böyle, korsana evet!
 • siyaset bilimi uzerine genelde en ust duzey kitaplarin ciktigi yayinevi. akademik hayatta olanlarin "son donemlerde ne tur yayinlar revasta?" demek icin referans kaynagi olarak kullanabilecekleri bir kataloglari var. ilgi alanlariniza gore duzenli olarak listelerine bakmanizi tavsiye ederim.

  mesela karşılaştırmalı siyaset alaninda yayinlari gormek icin su sitelerine* goz atabilirsiniz.
 • dünyanın en eski yayıncısı ve bünyesinde bulunan the china quarterly'ye yönelik çin komunist partisi'nin 315 makaleye çin'den erişimine yönelik sansürüne önce eyvallah çekip sonra meselenin ayyuka çıkması ve bunu takiben tornistan eylemesiyle gündemdedir. batının önde gelen medyasının, yayın evinin sansürü önce çin'den gelen mamanın ağırlığına minnet edip sonra akademik çevrenin baskısıyla ortadan kaldırdığını bildirdiği haberleri ise içler acısı olsa gerek. bakınız 1, 2, 3, 4. (demohrasinin beşiği, anası, yuvası, memba bu durumdayken ülkemizin full stop amerikan doktoralı hocaları ile dolu koç üniversitesi'nin taaa amarikalardan bilim bilim diye yanıp, sonra tırsması mesele bile değil kanımca, 5). çin'e demokrasi getirmenin maliyeti derdini şimdilik aşıyor sanırsam; çünkü batı karşısında ekonomik olarak bu sağlam, güçlü ülkenin, pastanın tabi ki her tarafından tutacağı aşikar iki yüzlü batıyı ve medyasını eşyanın tabiatına uygun olarak siklemeyeceği bir gerçek olsa gerek; ne yazık ki. hele bir de meseleyi şu charlottesville olaylarından sonra trump'ın siktiri çektiklerinden biri olarak yerini alan 'former baş stratejist' steve bannon'ın çin'le ekonomik savaştayız adamım, 25 senede ya onlar ya biz acıklı lahmacun itiraflarıyla birlikte okumak da ayrı bir tat veriyor, 6. kendim ettim kendim buldum gül gibi sararıp soldum...
hesabın var mı? giriş yap