• sol framede görüp iyi ki açmışım dediğim başlıklardandır. hocayı ne rektörler ne politikacılar dinlememiş ama biz dinleyelim gençler. maksat, çabası boşa gitmesin. ümidi sönmesin. kaçımızın etrafında böyle insanlar var ki..
  • liyakat yerine nepotizmin hüküm sürdüğü ülkemizin uçurumun kenarında olduğunu göstermiştir sevgili hocamız. kamu kurumlarına hak eden yerine torpilli insanları alırsanız böyle durumlarla karşılaşır durursunuz. korkum odur ki ülke çöktüğünde ayağa kaldıracak yeteri kadar kalifiye kişi bulamayacak olmamızdır.
  • ulan bir bilkentli olarak utandim. sayin rektorumuz ve okulumuz guzelim ee ile ovunur durur bu mudur sizin vizyonunuz dedirtmistir. gerci son yillardaki gerilemenin de bir nevi kaniti niteligindedir su soylenenler. gercekten cok aci bunlari duymak.
  • türkiye'deki memur zihniyetinden, araştırma yapmayan ve zar zor doktora öğrencisi alan akademisyenlerden, yabancı dil bilmeden yurt dışına seminer diye gidip sadece şehri gezip geri dönenlerden, diğer ülkeler 2070'lerin enerji planlarını yaparken bizim anca akşam yemeğinde ne yiyeceğiz onu düşünmemizden, mısır'dan japonya'ya bir sürü ülke milyar dolarlık projelerden hibeleri kapışırken bizim bir temsilci bile yollamamamızdan, o kadar yazmasına rağmen cevap vermeyen bürokratlardan, bakanlardan, üniversitelerden, enerjide rusya'ya bağımlı olmamızdan, finlandiya 2030'a kadar rusya'dan bağımsız enerji planını yaparken bizim yan gelip yatmamızdan, sürekli büyüyen cari açıktan, cahillikten, bilgisizlikten, plansızlıktan, tembellikten, ilgisizlikten ve vizyonsuzluktan iyi dem vurmuş, iyi de yapmış.
  • hocam biz mutluyuz böyle sen neden üzülüyorsun ki... hem bak yollarimiz ne şahane, avrupa gelsin yol görsün..
    rusya'ya dogalgaz bağımlıligimiz var ama onlar da bize domates ve portakalda muhtaçlar..

ayrica enerji dediğin nedir ki gerekirse tezek yakariz.. atalarimiz zamaninda enerji mi vardı..
  • her ekşi sözlük yazarının ucundan, berisinden ilgi göstermesi gereken ve üstüne facebook'ta paylaşım yapması gereken başlık*. video belki biraz uzun ama sinan hocamız öyle güzel anlatıyor ki bu konularda sıfır yetkinliği olan bir insan olarak ben de bile merak uyandırıp, aydınlatma yarattı.

sinan hoca kendini yetiştirmiş bir insan olarak memlekete ciddi bir sorun konusunda ön ayak olmaya çalışıyor ve yapayalnız. hem yüreğim yanarak izledim hem de hala daha umudu olan, vizyonu olan vatandaşlarımızı gördükçe mutlu oluyorum. zaten sinan hoca gibi vizyon sahibi her daim kendini geliştirmeye adamış insanlar çıkmasa bu ülke bok çukurunda yüzmeye devam edecek.

özetle dikkate alın, izleyin sıkılsanız da izleyin, facebook'ta paylaşın arkadaşınıza atın, video'daki konular uzmanlık veya akademik alanınızdaysa hocalarınızla iletişime geçin. önümüzdeki 30-40 yılı etkileyebilecek konu vesselam.
  • 1.5 dk bile olsa atlaya atlaya görsel izleyen biri olarak 28 dk lık video u kesintisiz izlediğim görsel.

finlandıiyalı arkadaşa türkiye adına çabaları için teşekkür ederim.

ama kendisinin de dediği gibi (bkz: ye kürküm ye)

bu arada kendisini de cihat eğitimi almadığı için de kınıyorum. *
  • yüreğimi sıkıştıran, boğazımda düğümlenen sitemdir.

şu videoyu, ülkedeki tüm fen bilimleri enstitülerine gönderip ders diye izletmek lazım. badem bıyıklı istihdamıyla bilim ilerlemiyor. işte durumun özeti budur dostlar, son derece net. ben umudumu çoktan yitirmeye başladım. geriye dönüp baktığımda ise yegâne pişmanlığım, akademik kariyerimi yurt dışında sürdürememek. yoksa şu eğitim ortamında bir dakika daha durmak zül geliyor. hele idealistseniz, tek derdiniz de maaşımı alıp yoluma bakayım değilse vay halinize. körelmemek için debelenip duruyorsunuz. ülkenin aydınlık yarınları için ürettiğiniz tüm yenilikçi fikirler, bu videoda olduğu gibi elinizde kalıyor ve git gide daha çok yıpranmaya başlıyorsunuz.

yazık. hissettiğiniz düşünceleri bir başkasından duymak daha da acı. akademi, kadrolaşma yeri değildir. akademi, muhafazakar devrimin arka bahçesi olacak bir yapı değildir. akademi, din-iman değirmenine su taşıyacak bir araç değildir. akademi; dili, dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun, her bireyin liyakat esasına uygun istihdam edilip özgürce çalışabileceği yerdir.

esnaf imparatorluğuna, cehalet yurduna, görgüsüzlük beyliğine adım adım yaklaştığımız ve giderek ısınan suyun içindeki tepkisiz kurbağalara dönüştüğümüz şu günlerde bu gerçekleri bir kez daha duymak, kallavi bir osmanlı tokadı etkisi yarattı bünyemde. ne desek boş. yolun başında olanlar kaçıp kurtulsun. biz, geride kalanlarla mutlu bir son için mücadele edeceğiz. gösterimdeki bir filme seyirciler ne kadar etki edebilirse, o derece etki edebileceğiz. en azından hâlâ iyi şeyleri umut ederek, en hakiki mürşidin ilim olduğuna inanıp tasdik ederek, dalkavukluk yapmayarak, kula kulluk etmeyerek, bilim peşinde koşarken yenileceğiz. "bu kutlu inancın yolunda yürümek bile güzel" diyeceğiz...
  • adam olabildiğince kibarca bokunda boğul türkiye demiş. ben olsam bu saatten sonra +90 lı numaradan gelen telefonları bile açmam.
  • sonuna kadar izlediğim ve üzüldüğüm sitem.

(bkz: akşam yemeğinde ne yiyeceğiz planı yapmak)

(bkz: 2100 yılını planlamak)

(bkz: 500'üncü olduk diye sevinmek)

(bkz: eyfel'i dolaşmak)
hesabın var mı? giriş yap