şükela:  tümü | bugün
  • kirilan camlarimizin yenisini tedarik etmek amaciyla gittigimiz dukkan veya kisi. kotu esprilere de konu olmusluklari vardir. (bkz: camci ile amci)
  • türk argosu sözlüğüne göre; "camdan evin içini gözetleyen, röntgenci" .
    ayrıca yine türk argosu sözlüğüne göre; "kurnaz" .
  • a:kadın
    b:sevgili
    c:koca
    a+b yatak odasında iken c aniden eve gelir ve olaylar gelişir...

a – hiiii! eyvah kocam! çabuk saklan..
    b – nereye saklanayım çırılçıplağız..
    a – eyvah, geldi...
    c – nooluyo lan burda?
    a – kocacım dur açıklayabilrim...
    c – neyi açıklıycan be? sen de kimsin lan?
    b – abi ben camcıyım..
    c – nasıl camcısın lan sen böyle, bu ne hal???
    b – abi şimdi bir harf için birbirimizi kırmayalım!
    *
  • bir keresinde tabelasi uzerinde bastaki c harfinin kaldirilmasi ve sonuna k harfi eklenililmesi suretiyle komedi unsuru da olabilecegini gordugum esnaf turu.
  • bursaspor taraftarları ile ilgili çekilecek filmin adı. adı aşk bu eziyetin.

http://www.facebook.com/…65&oid=142744385943&ref=nf
  • kırılmış camı değiştirmek için, önce çerçevede kalan tüm cam parçalarını temizler, eski macunları kazır; sonra istenen boyutlarda yeni bir cam keser, birkaç çiviyle bu camı yerine tutturur ve kenarlarına macun sürerek sağlamlaştırır.

camı kesmek için ucunda küçük elmas parçası bulunan bir alet kullanır. elmas camı çizer ve çizdiği yeri inceltir. bu çizginin altına hafifçe vurulunca cam iki parçaya ayrılır.
  • bazen çok iyi olabilen esnaf grubudur.

geçen 60x20x20 ölçülerinde bir akvaryum yaptırmıştım. camındaki fazla silikonları temizliyordum, silikonlar geçmiş mi diye ışığa tutarken elimden düştü, kırıldı. hemen aynı ölçülerde bir tane daha yaptırdım. arabam olmadığı için eniştemi almaya gönderdim. enişteme ne kadar diyince 15 lira dedi. nasıl olur lan bir öncekini 20 liraya yaptırdım dedim. "kırıldığı için indirim yaptım dedi" dedi.

adam istese yine 20 lira alırdı. ben de verirdim. ama incelik göstermiş. böyle adamlar hala var demek ki.
  • "şangıır!
    kırıldi cam!
    üzülmeyinız,
    açmiştır, debre caddesinde camcı hüsam;
    gelona, görona!"

alibeyköy - gaziosmanpaşa arasında alıcı bulabilecek bir radyo reklamı. kosovalılardan öğrendim, ama söyleyiş gostivar ağzı.
  • istanbul'daki afeti fırsat bilip bilmediklerini merak ediyorum. buzlu camların m2 fiyatı işçilik dahil ne kadar olabilir bilenler yeşillendirsinler.