• sabaha kadar pes oynama planımız, alkolle birleşen maksimum sigara tüketimi nedeniyle sekteye uğradı. saat sadece sabahın (ya da işi gücü olanlar için gecenin) 3'üydü ama dudakların sol tarafında asılı durması gereken duman çubuklarımız bitmişti. zararlı olan her şeye tüm benliğiyle teslim olmayı kendilerine şiar edinmiş bu iki deli oğlan, en yakın benzinciye güdümlenip yola koyuldu.

shire'ın güvenli topraklarından çıkıp, gündüzleri sokak köpeği kılığında dolaşan ancak gecenin karanlığında nazgul çığlıkları olduğuna yemin edebileceğimiz sesler çıkaran vahşi hayvanların tedirginliğiyle yolumuza devam ettik.

benzinciye vardığımızda sigarasız kalmış tiryaki çaresizliği bakışlarımızdan okunuyordu. normalde kullandığımız sigaranın orada bulunmamasını hiç sorun etmemiştik zira.

sonra o göründü. üzerinde; kullanıldığı takdirde kan akışının yavaşlayacağını ve cinsel iktidarda sarsıntılı günler geçirileceğini öğütleyen bir uyarı yazısıyla dikine duruyordu. hiç geri vitesi olmadığını, normalde en favori renklerimden olmayan ama tuhaf bir biçimde hoşuma giden kahverengi kutusunun içindeki dik duruşuyla belli etmişti.

boğazladığım gibi değerlerine baktım. şükürler olsun ki bir fili bile bayıltacak derecede yüksekti. sigaradan tek beklentisi; boğazı olabildiğince yakıp, içini çürüten dertlerini dezenfekte ederek yoğun dumanıyla gökyüzüne savurmak olan bu genç yürek hemen tav olmuştu.

eve gelirken yaktık birer tane. ben kahverengi playboyu, hayatıma nasıl girdiğini anlamadığım arkadaşımsa oksijenden farkının ne olduğuna hala akıl sır erdiremediğim light kılıbığı...

boğaz yakma:------------10 mg
    duman yoğunluğu:-------1.0 mg
    kırmızı tuborgla uyumu: --10 mg

camel green; bağımlısı olacaksınız. hem de ironik bir şekilde!
  • -bu sigara ağır, birden götürür dikkat et.
    -ben denedim içemedim, çok sert bu. başka bi şey vereyim?

gibi bakkal amca diyaloglarına maruz bırakan, pasif içicilerden 'kokusu çok ağır' gibi şikayetler alınmasına sebep olan, paketine özendiren, başımı da çok güzel döndüren sigaradır. severek içiyoruz ama siz içmeyin, zararlı.
  • sanıyorum ki adının green olması pakedinin geri dönüşümlü olmasından gelen sigara. yani tam emin değilim ancak pakedi sanki geri dönüşümlü malzemeden üretilmiş gibi. ben öyle sanmış da olabilirim. iç kağıdı da alışılmışın aksine alüminyum bozması değil, metalik değil yani. benim hoşuma gitti ama çok zor bulunan bi sigara heralde. camel'ın zar zor bulunduğu şu günlerde bir camel çeşidinin bulunmaması gayet olağan zaten. ben sevdim, sabah sigarası olarak tercih edilesi değil ama gün içinde doyuruyor. gereğinden fazla doyurup sigarayı azaltmanıza da yardımcı olabilir.
  • sanırım piyasada ki en ağır sigara.

10 1 10 değer nedir lan bi haftada adamı mezara götürür, acı çekmek istediğiniz anlar dışında içmeyin amınakoyim.

1 paketi 4-5 ekstra ile gömün sabah kalkmazsınız, zamanında denedim kalkamadım olum!!
  • tadı tam camel brown gibi olmayan sigara. paket aynı sayılır, evvela camel naturel flavor akabinde brown olan ürünle paket tasarımı haricinde ilgisi yok gibi. diğeri daha tok ve doyurucu iken bu biraz boğaz yakıyor ve değişik bir aroması var.

ben yine softu alır devam ederim de ne bileyim, garip.

yine de sigara sağlığa zararlıdır diyerek bitiriyorum.
  • yaklaşık son bir haftadır düzenli olarak sigara aldığım hiç bir tekelde bulamadığım sigaradır. bugün es kaza bir avm nin tobacco shopun da bulduğum da bir karton almama sebep olandır kendileri severek içiyoruz. içimi tok olan şuanki piyasadaki tek sigaradır benim gözümde.
  • pasif içici olarak en beğendiğim sigara çeşidi. sigara tiryakisi ile yaşadığım için çoğu sigarayı test etme imkanı buldum. ilk olarak winston red ile başladık maceraya, kokusuyla gayet içilebilir duruyor, çünkü kötü kokusu yok. sonra değişime başladık, paketin jan janına kapılarak camel black aldık. oldukça sert ve baş ağrısı yapıyor. sonrasında camel green yine şahane paketi ile bize göz kırptı. bundan alalım bir de bunu iç diye ısrar ettim, aldık ve memnun kaldık. yalnız bulmakta sorun yaşıyoruz. karton bulamazsak camekandakilerin hepsini alıp çıkıyoruz.
  • pakete "amber" yazısı da eklenmiş sigaradır. bir eski green bir de yeni amber yaktım. deneme sonucu "amber" light gibi. dumanı doluluk hissi vermiyor. "ne olacak bu kemılın değişimi?" diye dünyevi bir sıkıntıya soktu beni.
  • paket tasarımı falan güzel olmuş eyvallah zaten o yüzden gözüme çarptı.

lan dedim acaba naturel flower tadını tekrar mı bulurum? meraktan ne bulunuyosa onu buldum.

sadece meraktan alınacak sigaraymış ben aldım siz almayın.
  • sırf meraktan almak isteyip bir türlü alamadığım sigara. hiçbir yerde yok meret. eskiden rahat rahat bulabildiğim brown da kayboldu ortalıktan işin garibi.
hesabın var mı? giriş yap