şükela:  tümü | bugün soru sor
  • lezzetli sigara.paketi inanılmaz güzel renkler harika bir sözlük temasına konu olmayı hakediyor. bir olduruverin.
  • camel natural flavor light'ın yeni adı.
  • camel green'in kağıtta light versiyonu , içimi biraz daha keskin fakat daha az yoğun olan , green gibi sıkı sarım aynı zamanda camel black gibi dibi tütünsüz olan sigara.
    dibinin boş olmasının avantajları ve dezavantajları vardır. dibi boş olunca , cellulose acetate (pamuk değil ama pamuktan üretilir.) maddesinden yapılmış olan filtre kısmını yakmaz böylece filtreyi de içmezsiniz. (dibine kadar içen tiryakiler için önemli.)
    dibi boş olduğu için , sonuna gelince sallarsanız yanan kısmıyla beraber kül komple düşebiliyor , sağınızı solunuzu yakmayın.
    (bkz: cellulose acetate)
  • şimdilik softtan geçiş yaptığım sigara*. bozmadan devam ederse efsane olur.
  • bu sigara camel'in sanini toparlayacak kadar guzel olabilir. tadina, tokluguna bayildim. gayet doyurucu ve guzel bir icimi var.
  • bir pink elephant olamayan cigara markasidir.
  • eski soft tadını arayan bünyemin son durağı.
    zam öncesi soft tadına en yakın sigara an itibariyle.

edit: zam demişim, indirim olacak. kafa mı kaldı bizde yahu.
  • yeni keşfettiğim sigara. tadı tartışılır, herkese farklı gelebilir. bana sorarsanız eski camel soft’a çok yakın, hem doyurucu hem çok ağır olmayan bir tadı var. o yüzden memnunum kendisinden.
    bu entryi asıl yazma nedenimse genel olarak kutu tasarımı.
    camel green line sky blue. kabarık baskısıyla, yanında küçük yaprağıyla ‘’green line’’ yazıyor. nedeni kutunun tamamen doğaya zarar vermeyen materyallerden üretilmesi. zaten üçüncü resimde de dikkat ederseniz karton açıkça görünüyor ve içindeki kağıt da kese kağıdından. sky blue da açıkça belli ki paketin renginden dolayı konmuş bir isim. paket, dokunduğunuzda eski çizgi romanlara dokunur gibi yumuşak bir his veriyor. renkler ve çizgiler çok keskin kullanılmasına rağmen paketteki belirgin iki renkten biri olan gökyüzü mavisine, ikincil koyu mavi renk hafifçe mermerimsi bir şekilde dağıtılmış paketin ön kısmındaki deve, gümüş rengiyle ben buradayım diyor. etrafındaki titreşimli çizgiler de saykodelik bir hava katmış. (deveye direkt uzun süre bakmayın hipnoz olursunuz hehe).kutunun yan tarafında transparan yazıyla orijinal ‘’camel’’ yazısı bulunuyor. üstündeki geri dönüşüm ve yaprak sembollerinden de doğaya zarar vermediğini tekrar hatırlamış oluyoruz. hemen altında bulunan barkodda da siyah yerine ‘’green line’’ yazısındaki koyu yeşil kullanılmış.
    genel olarak dikkat çekilmesi ve albeni yaratması için tasarlandığı aşikâr ve bence gayet de başarılı olmuşlar.
    not: dikkat! sigara sağlığa zararlıdır ve yüksek derecede bağımlılık yapar.
    edit: yazıyı blogumdan kopyaladım. bahsettiğim resimler: 1, 2, 3,
    4.
  • her ne kadar değerleri softtan daha düşük olsa da içim olarak çok daha tok bir tadı olan, insana sigara içtiğini buram buram hissettiren camel ürünü. buna alıştıktan sonra diğer çoğu sigaralar hafif gelmeye başlar ve duman değil de buhar çekiyormuş gibi hissettirir.