şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güzel. hem paketi hem içimi.
 • light ın da lightı sigaralar kategorisinde nispeten en ağırı kanımca.. camel blue ile nikotin vs. değerleri aynı olsa da daha hafif ve içimi gayet keyifli..
 • (bkz: camel black)
 • benim gibi bir camel blue müptezelini eline geçirmeyi başarmış sigara. nikotin ve diğer bok püsür oranları aynı ama hem paket daha şık, hem içimi daha güzel aq. sevdim.
 • türkiye'de ilk çıktığı günden beri (sanırım bi 6 yıl olmuştur) muratti içen beni dakkasında tavlamış sigara. çok mesudum. tek sorun, her yerde bulunamıyor şimdilik. bir de white isteyince ilk başta "layt" veriyorlar okunuş benzerliğinden dolayı.
 • camel soft almak üzereyken paketin renginin cazibesine kapılıp aldım tıpkı daha önce camel black'te düştüğüm hata gibi. ne black nede white soft'un yerinin tutabilir. tad olarak o kadar yavan ki sanırım sigarayı üretenlerde bunun fakında ve bu açığı anca paket tasarımıyla kapatma yoluna gitmişler. paket olarak gerçektende piyasadaki en seksi sigara paketidir ama bunun dışında başka da bir numarası yok malesef.
 • beni de paketiyle cezbetti bu lanet. aldim ve ictim.
  uzun zamandir hic bu kadar keyif aldigimi hatirlamiyorum.
  reklam gibi oldu ama budur yani.
  tanim:cok lezzetli ve icimi hafif bir sigara.
 • ne olur ne olmaz: işbu entry bir sigara güzellemesi değil, değerlendirmesidir. sigara her halükarda sağlığa çok zararlı, berbat bir şeydir. içmeyiniz, içenleri vazgeçirmeye çalışınız.

  camel white, görüntüsü, içimi ve "rakam"larıyla bariz şekilde marlboro lights'ı hedef almıştır ve kanımca on ikiden vurmuştur.

  paket yanında bulunan üç değerden tükaka olan ikisi (karbonmonoksit: 9 mg ve zifir: 8 mg) lights'la aynıyken, esas önemli olan nikotinde ise rakibini geride bırakan (0.7 mg / 0.6 mg) bu sigara, üstüne üstlük malbuş'tan da bir lira daha ucuzdur ki; içiminin de rakibi kadar iyi olduğu düşünülürse onu tartışmasız biçimde geride bırakmıştır.

  eğer bir niş ürün olmayı hedeflemiyorsa (ki bunun için ilk başta çok acele tarafından, yani sigaralar tezgah altına inmeden, yaygınlığını arttırması gerekir, şu anda bu arkadaşı bulmak tam ızdırap) marka sadakatine değil objektiviteye önem veren marlboro lights içicilerinden* çokça transfer yapacağını tahmin ederim.

  bunun ürün müdürü olan arkadaş muhtemelen bu entry'yi okup ellerini ovuşturacaktır. ovuştur arkadaşım, mal iyi. *
 • kendisini denedim hiç te fena bir sigara değil, fakat en büyük rakibi marlboro lights gene de bir adım önde, anlıyacağınız kurtulamadım marlboro'dan ama camel white'ın güçlü bir rakip olduğu kesin...
 • camel tutunu olmasindan mutevellit light bile olsa winston light'a gore agir kaciyor. ve duman yogunlugu da winston light'a gore daha az. boyle tiryakiler icin alisma sureci biraz uzun olabilii.