şükela:  tümü | bugün
 • kafa kağıtlarındaki islam yazısını %99,99999999999999999999999'lardan oldukça aşağı çekecek olan uygulamadır. bana uyar.
 • almanya'da alinan kilise vergisi gibi bir verginin turkiye karsiligi olan vergidir. ondan sonra adini cami vergisi mi koyarsiniz, din vergisi mi koyarsiniz, artik orasi size kalmis.

  peki nedir kilise vergisi? kisaca anlatmak gerekirse, almanya'da ve benzeri birkac diger ulkede herhangi bir kiliseye yada dini gruba bagli insanlardan bu dini grup adina kullanilmak uzere toplanan vergi.

  camiye mi gidiyosun kardesim? o zaman cami vergisi vereceksin. cem eviyse cem evi, kiliseyse kilise vergisi. toplanan paralar da cemaatlere dagitilacak. isteyen cami acar, isteyen de haham yetistirir.

  peki uyelik nasil belirlenecek? en basiti nufus cuzdanina bakilir. dini etkinlige gelen kisinin nufus cuzdani da kontrol edilir. kontrol ve uygulama yetkisini de imam'a verirsin olur biter.

  bakalim ondan sonra turkiye'nin yuzde kaci musluman, yuzde kaci ateist.
 • kullanılan yoldan, geçilen köprüden, oturulan evden, çalışılan dükkandan, alınan kiradan, kullanılan su ve elektrikten, kullanılan her türlü beyaz, siyah elektronik eşyadan, otomobilden, atık su bedeli adı altında sıçmadan bile vergi alınıyor iken camiye gidenlerden vergi alınmaması adil değildir.

  camilere otoyollardaki sistemin bir benzeri kurulabilir. insanlar bankalardan, postanelerden isimsiz kontörlü kart alırlar. camiye her girişlerinde kartı okutup camiye öyle girerler. böylece dinsiz, ateist kafirlerden camiler için para toplanmamış olur. dinsiz imansız ateist deyyuslardan camilere vergi aktarılmadığı için imamlara verilen para, camilere aktarılan vergiler daha helal olmuş olur. üstelik devletimiz kalkınmış olur.