şükela:  tümü | bugün
 • egemen bağış beyani. cumlenin tamami soyle; "büyükelçiler toplantısında camide içki içilen görüntüleri gösterdik"

  " ab üyesi ülkelerin büyükelçileriyle yaptığı görüşmenin ardından avrupa birliği bakanı ve başmüzakereci egemen bağış, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  bakan bağış’ın konuşmasından satır başları şöyle:

  - polislere ana avrat küfreden siyasiler olmuştur. tüm bunlardan çıkarılacak dersler vardır. büyükelçilere de ilettim. türkiye’nin iyi muhalefet partilerine sahip olmaması da bu olaylarda etkili olmuştur. bu gösterilere katılanlar, ya mevcut bir siyasi partiye kanalize olmalılar ya da da kendileri bir parti kurmalılar.

  - büyükelçilerle toplantımızda, cevap vermediğimiz soru kalmadı. tatmin olmamaları için bir sebep yok.

  - izlettirdiğimiz 15 dakikalık bir video içerisinde, camiye ayakkabılarla girilmesi, cami adabına aykırı davranışlarda bulunulması, hem de camide bugüne kadar görmediğimiz içeceklerin tüketildiğine dair görüntüler vardı.

  - alkollü içeceklerin içildiğine dair görüntüler de bu video içerisinde vardı.

  - şu aşamada görüntülerin paylaşılması gibi bir fikrimiz yok. ileride olabilir. "

  (bkz: http://sozcu.com.tr/…dem/camide-icki-icildi-mi.html)

  not = ve hemen ardindan sicagi sicagina elcilerden soyle aciklama geldi; "ab büyükelçileri: "" içki içilirken görüntü yoktu ""

  http*

  bir not daha = bu da, soz konusu icki icildi iddiasindaki caminin muezzininden ;

  "o müezzinden olay olacak açıklama

  haziran 26, 2013 |

  erdoğan'ın her mitinginde söylediği "cami'de içki içtiler" açıklamasını bir kez daha yalanladı.

  gezi parkı direnişçilerinin sığındığı dolmabahçe bezm-i alem valide sultan camisi müezzini fuat yıldırım, emniyet’te 6 saat süreyle tanık olarak ifade verdi. başbakan tayyip erdoğan’ın hedefindeki müezzin “ben camide içki içen görmedim” dedi

  yurt gazetesi’nden caner taşpınar’ın haberine göre gezi parkı direnişçilerinin beşiktaş dolmabahçe’deki polis müdahalesinden sonra bezm-i alem valide sultan camisi’ne sığınmasına izin veren müezzin fuat yıldırım, terörle mücadele polislerine ifade verdi. başbakan tayyip erdoğan’ın “camide içki içtiler” yalanına karşılık “camide içki içilmedi” çıkışıyla gündeme gelen müezzin yıldırım’ın 6 saat süreyle tanık olarak ifade verdiği öğrenildi.

  ‘ben gördüğümü söylerim’

  istanbul emniyet müdürlüğü’nde yaşadıklarını anlatan müezzin yıldırım, ifadesinde din adamı olduğunu ve bu nedenle yalan söyleyemeceğini belirtti. müezzin, “ben cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim. görmediğim şeyi söylemem. belki de içen olmuştur. onu da bilemem. ben sadece cami dışında camın önünde bira şişesine benzer bir şişe gördüm. ama içeride görmedim” diye konuştu. biber gazından etkilenenlere cami içinde ilk yardım uygulandığını söyleyen yıldırım, polis ile eylemciler arasında iletişim sağladığını ifade etti. "

  (bkz: http://sozcu.com.tr/…nden-olay-olacak-aciklama.html)
 • zannedersem sadece büyükelçilerin anlayabileceği ölçekte alkol içimi mevcut! yani biz basit, sıradan, zavallı vatandaşların idrak edemeyeceği miktarda alkol var ki biz anlayamıyoruz. denyoyuz biz çünkü!
 • avrupalı büyükelçiler bu görüntüleri izlemişse, artık hayatta ab'ye giremeyiz tabii.

  düşünsenize, bir ülke var ve o ülkeye gaz solutup kan kusturanlar bunun mazereti olaraktan "e şu binalara ayakkabıyla girip içki içtiler, halbüse o binalar kutsal yerler, o yüzden böyle oldu" şeklinde açıklama yapıyor.

  aman aman.

  böyle bir kültür, böyle bir azıtmış baskıcılık, adamlar şaşırmıştır "biz bunlarla neyin müzakeresini yapıyoruz, adamlar daha nerelerde" diye.

  not: bu entry, böyle bir takım görüntüleri gerçekten de türetip montajlamış olmaları ihtimali üzerine yazılmıştır.
 • 24 dakika içinde yalanlanmıştır. ah be egemen. hala mı yalan?

  "hürriyet’e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen büyükelçiler, "kesinlikle camilerde, içki içilirken çekilen görüntüler gösterilmedi. ancak daha önce basında yer alan fotoğraflar gibi caminin içinde ezilmiş kutuların olduğu videolar gösterildi" dediler.

  http://www.hurriyet.com.tr/planet/23585144.asp
 • bakanın bugüne kadar görmediğimiz içecekler beyanını gorunce allaha hesap veriyor sandığım açıklama. nasıl bir naifliktir bu anlamak güç. "valla ben yapmadım camı o kırdı" diye kardeşini, arkadaşını ispiyonlayan çocuk gibi konuşmuş. hakkı da yok değil aslında zira fışkiyeyi de biz kırmıştık. *
 • yalan beyandır.
  bağış görüntüleri izlettik diye bir yalan daha söylemiş ama büyükelçiler tam tersini söylüyor? içki içilen bir görüntü görmediklerini söylemişler. günlerdir vatandaşın gözünün içine baka baka utanmadan yalan söyleyen birileri var ve yalanları 24 saat geçmeden gün yüzüne çıkıyor ama hala utanmadan yalan söylemeye devam ediyorlar.. allah ıslah eylesin ne diyim...

  http://www.hurriyet.com.tr/planet/23585144.asp
hesabın var mı? giriş yap