şükela:  tümü | bugün
  • yozgat müftülüğü,merkeze bağlı sarıhacılı köyü camiinin vekil imamının cuma namazını kılmak üzere camiye gelen yozgat valisi ziya polat’ı tanımadığı için ilgilenmemesi nedeniyle whatsapp hattından bir talimat yazısı yollayarak yozgattaki bütün camilerin imamlarını yozgat valisini karşılama,iletişime geçme,ağırlama, uğurlama konusunda uyardı.yozgat müftülüğü,whatsapp talimatında yozgat valisinin bundan böyle camilere yapacağı ziyaretlerde uyulması gereken kuralları 3.madde halinde tüm imamlara ileterek vali ile iyi bir dialog ve iletişimle ilgilenilmesini istedi
    yozgat müftülüğünce hazırlanıp yozgattaki camilerde görev yapan bütün din görevlilerine gönderilen vali’nin cami ziyaretlerine ilişkin talimat yazısı aynen şöyle :
    “selamun aleyküm değerli hocalarım!
    sayın valimizin bir köyümüzde camimize yapmış olduğu ziyarette bazı aksaklıklar yaşandığı görülmüştür.
    bundan böyle sayın valimizin herhangi bir camimizi ziyareti esnasında;
    1- eğer ezan öncesi ise valimizi dışarıda karşılayıp “sayın valim köyümüze camimize hoş geldiniz” diyerek ilgilenilmesi ve kendinizi caminizi tanıtarak misafir edilmesi,
    2- eğer ezandan sonra gelmişse kürsüde vaaz ediyor iseniz kürsüden "sayın valimiz şahsım ve cemaatin adına hoş geldiniz sefa geldiniz” şeklinde valimize cemaatimize takdim ederek namazdan sonra eğer konuşmak isterlerse “buyurun sayın valim mikrofona arz ediyorum” diyerek konuşma imkanı verilmesi,
    3- eğer hutbe iken gelmişse namazdan sonra cemaate dönüp yine aynı şekilde “muhterem cemaatimiz sayın valimiz camimize teşrif etmişlerdir. şahsım ve cemaatim adını hoş geldiniz. sayın valim mikrofona arz ediyorum” diyerek yine cemaate konuşma fırsatı verilmesi şeklinde valimizle iyi bir diyalog ve iletişimle ilgilenilmesi hususunda ve camiamızın temsili noktasında dikkatli olunmasını diliyorum.
    selam ve dua ile hayırlı çalışmalar...”

edit; kaynak

facebook
  • (bkz: kepazelik) nedir, nasıl olur temalı.
  • vali beyin müslümanligina zeval gelmiş. egonuzu yesinler sizin. hutbeden imam hoşgeldin demezse namazınız kabul olmayacak mı?
    büyük ihtimalle olay şöyle;
    köye vali bey gelir. cuma namazi vaktidir , her zamankinden kalabalık bir cemaat tabi ki vali bey gider namaza, imam zaten yeni uyanmış en yoğun günü , cani bogazinda ve daha kendine gelmemiş, namazın telaşıyla ulan bu kravatlilar kim? diye düşünmüş ama vali olacağını anlamamış namazını kılmış gitmiştir. vali makama dönmüş müftüyü aramış "müftü efendi bu hocalarınız beni kicina takmiyor. bir çare bul " der. müftü efendi de " ulan gerizekalı beni rezil ettin salak" demiş ve birdaha olmaması için yazı yazmış.
  • diyanet, müslümanların gazını almak için kurulan bir kurum olduğu için fazla şey yapılmaması gerekir. adamlar namaz kıldırma memuru sonuçta. içlerinde ateist bile vardır.
  • eğer vali hazretleri, haşmetmeabları, cihan-ül fatihleri, şarkın ve garbın serdarı, ulema-i fünun ve dahi aliminleri; "gel de seni iki yol öpeyim!" derse en seksi kıyafetler giyilerek; "buyurun sayın vali hazretleri!" dinmelü. aksi tutumlarda kellesi vurulmalu.
  • yahu orada maksat ibadet değil mi, okuduğum kadarı ile ezanda namaza davet ederken allah'tan başka ilah yoktur diyor, ardından valiye tapınma, saçma olmuş.
  • peygamber gelmiş gibi karşılayın bence
    onurlu, gururlu bir imam bunlara anca siktir çeker iyice boku cıktı
  • dini siyaset sofrasına meze eden allahsızlardan beklenecek hareket.
    bunların amacı ibadet değil. egolarının şişirilmesi, ne kadar büyük müslüman olduklarının herkesçe görülmesi.