şükela:  tümü | bugün soru sor
 • camilerin masrafı devlet hazinesine ciddi yük oluşturmakta, buna çözüm olarak düşük bir miktar abonman ücreti gibi aylık 20, 30 veya 50 tl gibi, düşük bir ücret getirilirse ( durumu olmayan hiç vermesin), hem camilerimiz devlete fazla yük oluşturması azaltılmış olur hem de ihtiyaç fazlası cami yapımından vazgeçilerek ekstra masraflardan tasarruf edilmiş olur, ayrıca camileri kullanmayan vatandaşlarımızın vergileri bu alanda kullanılmayarak vatana millete daha adaletli hizmet dağıtılmış olur, saygılarımla.

  edit : 1000 favori almışız, bu benim görüşüme destek veren insanların sayısının epey fazla olduğunu gösterir, emeği geçen herkese teşekkürler.
 • (bkz: rekat tarifesi)

  parası olan tüm rekatları camide kılabilir. parası olmayan sadece farzını camide kılabilsin. sünnet
  için siktirsin evine.
 • (bkz: kilise vergisi) ha gayret 200 yıllık arayı kapatacaksınız.
 • bak bak... bir de daha adaletli olacağını söylemiş. adalet kavramı dilinizde orospu olmuş. hangi eğitimi aldın adaletle ilgili de beyanda bulunuyorsun.
  parayla ibadet adaletliymiş vay be.
 • diyanetten buna göre üyelik türleri oluşturulabilir örneğin sadece cumaya gidenlere aylık 20 tl.tüm vakit namazlarını kılanlara aylık 80 tl gibi.camiye girişlerde turnike olsun,böylece ayakkabı çalma vakalarının da önüne geçmiş oluruz.bayram namazları da ücretsiz olur.
 • böyle bir şey olmaz, ancak müslüman olmadığını beyan eden kişilere vergi indirimi yapılabilir. tabii batı usulü elden gelir vergisi ödeme sistemi getirilmeli.

  tanım: mümkün olmayan öneri.
 • beş vakit kılan biri olarak desteklediğim kampanyadır. laik devlet herhangi bir dine bütçesinde yer veremez ona ayrıcalık tanıyamaz. ama bu düzen gelirken yanında bazı düzenlemeleri de beraberinde getirsin.

  *tam laik düzene geçilsin.
  *diyanet işleri başkanlığı kaldırılsın. devlet dinden elini eteğini çeksin.
  *şeriat isteyen bir parti kurulabilsin.

  bu arada gerçek laik düzende cuma namazı farz olmaktan çıkacaktır.