şükela:  tümü | bugün
  • camilerin masrafı devlet hazinesine ciddi yük oluşturmakta, buna çözüm olarak düşük bir miktar abonman ücreti gibi aylık 20, 30 veya 50 tl gibi, düşük bir ücret getirilirse ( durumu olmayan hiç vermesin), hem camilerimiz devlete fazla yük oluşturması azaltılmış olur hem de ihtiyaç fazlası cami yapımından vazgeçilerek ekstra masraflardan tasarruf edilmiş olur, ayrıca camileri kullanmayan vatandaşlarımızın vergileri bu alanda kullanılmayarak vatana millete daha adaletli hizmet dağıtılmış olur, saygılarımla.

edit : 1000 favori almışız, bu benim görüşüme destek veren insanların sayısının epey fazla olduğunu gösterir, emeği geçen herkese teşekkürler.
  • (bkz: rekat tarifesi)

parası olan tüm rekatları camide kılabilir. parası olmayan sadece farzını camide kılabilsin. sünnet
    için siktirsin evine.
  • (bkz: kilise vergisi) ha gayret 200 yıllık arayı kapatacaksınız.
  • hani olmaz da olsaydı dahi yapması cesaret isteyen iddialı bir icraat olurdu.
    bedava haliyle bile cuma ve bayram namazları haricinde boş kalırken bir de üstüne ücretli olursa giden/gitmeyen oranları ne ölçüde değişirdi merak ettim. gerçi ücretli olduktan sonra bayram ve cuma namazlarının son halini de görmek isterdim.
  • bak bak... bir de daha adaletli olacağını söylemiş. adalet kavramı dilinizde orospu olmuş. hangi eğitimi aldın adaletle ilgili de beyanda bulunuyorsun.
    parayla ibadet adaletliymiş vay be.
  • diyanetten buna göre üyelik türleri oluşturulabilir örneğin sadece cumaya gidenlere aylık 20 tl.tüm vakit namazlarını kılanlara aylık 80 tl gibi.camiye girişlerde turnike olsun,böylece ayakkabı çalma vakalarının da önüne geçmiş oluruz.bayram namazları da ücretsiz olur.
  • böyle bir şey olmaz, ancak müslüman olmadığını beyan eden kişilere vergi indirimi yapılabilir. tabii batı usulü elden gelir vergisi ödeme sistemi getirilmeli.

tanım: mümkün olmayan öneri.