şükela:  tümü | bugün
  • haftalardır ekonomik kriz yazısı okuyoruz. herkes görüşünü ortaya koymuş. bir çok kişi de satılacak bir şey kalmadığından bahsetmiş ama yanılıyorlar.
    koskoca devlet, satılacak mal biter mi? üstelik en önemli varlıkları hala elinde.

bakın 85.000 civarında cami var, ortalama 100.000 dolardan yaptı mı 8.500.000.000 (sekizbuçuk milyar) dolar. arsası, bir kısmının altında yer alan dükkanları, merkezi konumları derken az değer verdim ama olsun ( merkezi camilerin her biri kaç milyon dolar eder)

ayrıca 117.000 civarında çalışanı ile her daim üreten, ülkeye sürekli artı değer yaratan, ülkemizi muassır medeniyet seviyesine çıkarmak için canla başla çalışan , ab ve abd başta olmak üzere tüm ülkelerin ve uluslararası şirketlerin korkulu rüyası olan, eğitimli, kültürlü, bilim ve teknolojiyi yakinen takip eden bir kurum olan diyanet var. önemini anlatmak için daha da yazardım ama sizler de zaten biliyorsunuz, tekrar etmeyeyim.
    işte bu diyaneti uluslararası bir ihale ile özelleştirirsek ne para eder düşünemiyorum. apple olmasa da bir google kadar eder diye düşünüyorum, hadi o da olmadı coca cola kadar kesin eder. sonuçta 117.000 kişilik, muhteşem bilgi birikimi olan dev bir kadro.
    o yüzden boşuna daha kriz yazısı yazmayın. devletimizin elinde bunlar varken kriz mriz olmaz.
  • günlük 1 milyar rekat için devlet garanti verirse bu iş olur.
  • komik teklif.

hacı o camilerde yurt çapında sadece cuma ları toplanan para miktarını bir açıklasalar ( ki yapmazlar ) o küçük dilini yutarsın.

bahse girerim sadece cuma ları türkiye nin beş büyük kentinde bir yılda toplanan para türkiye'nin bir kaç ilinin senelik gelir vergisi miktarından fazladır.