şükela:  tümü | bugün
  • galiba bir donem prens charles'in rahmetli lady diana'yi aldattigi kadinin da ismidir. (cirkin de bir$eydi ama, heves mi etti nedir?) camilla parker'di sanirsam.
  • john fante'nin toza sor isimli kitabında arturo bandini'ye pabuçlarını ters giydirten, meksika çarıklı kız...
  • john fante'nin kaleminden çıkmış toza sor kitabının meksika çarıklı esmer güzeli...
    kitabı okurken insana bir kadın gerçekten böyle sevebilir mi ?
    bir kadın gerçekten bu denli bağlanabilir mi sevdiğine ?
    böyle kadınlar gerçekten var mı ?
    sorularına benzer sorular sorduran, arturo bandini ile arasındaki ilişkisi okurun içini ısıtan, akla ilk okul aşklarının masumiyetini düşüren sevilesi karakter.

arabasını sürme şeklinden, okyanusta yaptığı şakadan, kitabın sonuna doğru girdiği bunalımdan tutun garsonluk yaparken girdiği triplere kadar kendine bağlayan bir çocuksu duruluğa sahiptir ayrıca.

ah camilla ah çölde bir kum tanesisin şimdi...
  • latium halklarından volsci'lerin efsanevi kraliçesi. metabus'un kızı, aeneis'in kişilerinden biri. koşuculuğuyla tanınmıştır. ülkesinden kovuldu. bir süre babasıyla birlikte ormanlarda yaşadı. kybele rahibi aruns'la savaşırken öldü. vergilius, neredeyse başakların üstüne saplarını eğmeksizin koşabileceğini söylemiştir.
  • original: ???????

bu sabah denk geldiğim ahmed shad(?) ile duman şarkısı. başlangıçta spotify hatası sandım ve ekran görüntüsü aldım, lakin sonradan youtube'da da görünce hata olmadığını anladım.

dumanın tarzıyla yakından uzaktan ilgisi olmayan bu elektronik şarkı içinde ne aradağını çok merak ediyorum
  • aeneas'in savasinda, vergil'in epik anlatimiyla, troyalilara karsi savasirken olen italyan savasci kiz.. babasi tarafindan tanrica diana'ya adak adanmistir, camilla buyudukce kendini onun yoluna adamistir.. katili onursuz bir adamdir, olumu diana'nin oklariyla olur. camilla'nin olumu halkini yasa bogup savasmaya iterken, katilinin olumunu hic kimse umursamaz.

"ey italyanin susu, onuru, genc kiz!"
  • volskiler kralı metabus’un amazonlara benzeyen kızı
  • aenies in yaptigi savasta arruns'un attigi bir okla olen tanrica.
  • the secret story de charles'ın ikiz kardeşidir. kısa sarı saçları vardır, ütü yapmayı pek beceremez, ama yunanca deyince döktürür..

(ayrıca: prens charles ve camilla parker)