şükela:  tümü | bugün soru sor
166 entry daha
  • arap, yağı bol bulunca sikine taşağına sürermiş hesabı bugünkü saldırı ile türkiye'de inşa edilen yeni rejim ve iki taraflı çok basit sınıflandırma (vatanseverler ve teröristler) için kullanılan nefret söylemlerine inanılmaz bir motivasyon kaynağı icat edilmiş oldu. bir taraftan aya sofya'da namaz kılalım diyenler, öbür yanda ekşi ateist yuvası diye haber yapan medya organları... türkiye'yi ikiye bölmek adamlara yetmedi şimdi de dünyayı erdoğanistler ve diğerleri diye taksonomi etmeye çalışıyorlar. taşı sıkıp mağduriyet çıkaran dinciler için kazançlı bir gün oldu 15 mart 2019.
  • neymiş efendim erdoğan olmazsa türkler zayıflarmış! ya arkadaş bunu neden seçimden önce belirtiyorsun? başka zaman mı kalmadı? yer mi bunu gılışdarın aslanları?
  • "yaptığımızı iddia ediyorsunuz." editine kadar "belki" demiştim ama şimdi eminim, mağduriyet çıkarmak için açılmış bir aktroll başlığı, çoğul konuşmasının başka açıklaması yok...dur ama belki de şizofrendir günahını almayayım.
  • şüphesiz akp oylarıni arttıracak olaydir. ankara ve istanbul icin yerel secimlerde ibre akp tarafina dönmüştür
  • anlıyorum, kitleleri kontrol ederek otokrasinizi güçlendirmek istiyorsunuz. her daim içte ve dışta düşman yaratarak gücünüze güç katmak istiyorsunuz fakat bu ülkede vicdanı, adaleti, hoşgörüyü öldürdüğünüzün farkında mısınız?

kendinize oy verecek insanlar yetiştirmek için akılı, bilimi yok ettiğinizin farkında mısınız? sizin gibi düşünmeyen herkese terörist, dinsiz diyerek küfürler sallayarak türkiye'yi neye sürüklediğinizin farkında mısınız? benim farkında olduğum olgu ise hiçbir ülke bu pespaye siyaset ile ilerleyemez. insanlarını böyle bölerek ayrıştırarak huzurla yaşayamaz ülke, ülkemiz.
  • sırp ın camiye saldırmadan önce yazdığı doktrinde geçen erdoğan lafından, cehapelilerin türlü türlü anlam çıkarmasına yol açmasına sebep olmuştur.

şu aşırı zekiyiz duruşunu kesin uzaktan hiç öyle gözükmüyor.
  • yeni zelandalı psikopat bir hristiyan terörist çomarın cehaletiyle yazdığı saçma bir manifesto için belediye seçimlerinde akp’ye mi oy vermeliyiz?

(bkz: ben ikna oldum)
  • orrospu çocuğu, erdoğan düşmanı terörist in biri bu. diğerleri de hangi safta biliyoruz.
  • reisimizin bir yakınına bir şey mi olmuş? ya da "ona karşı" başlatılan darbede kendisine ya da ailesine bir zarar gelmiş mi? ya da kendisi herhangi bir konuda maddi zarara uğramış mı? ya da kendisinin hiç ulaşamayacağı bir şey olmuş mu? mesele okul bitirip atama beklemiş mi? hukuken haklı olduğu konuda haksızlığa uğramış mı? iflas etmiş mi? bu dediklerimi herhangi akpli milletvekili, bakan yaşamış mı? daha çok sorarım da, cevabını samimi verebileceğinizi sanmıyorum.

tanım: tayyip erdoğan'ı tehdit eden orospu çocuğu içerir. camide namaz kılan insanları, çoluk çocuk demeden katleden orospu çocuğu.
  • eğer bir çocuk, düşman bir çevrede yaşarsa, kavgacılık öğrenir.
    eğer bir çocuk, korku içinde yaşarsa,
    korkmayı öğrenir.
    eğer bir çocuk, daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa,
    kendini zavallı hissetmeyi öğrenir.
    eğer bir çocuk, kıskançlık içinde yaşarsa,
    nefret etmeyi öğrenir.
    eğer bir çocuk, ona cesaret veren bir çevrede yaşarsa,
    kendine güvenmeyi öğrenir.

eğer bir çocuk, onu öven bir çevrede yaşarsa,
    o da takdir etmesini öğrenir.
    eğer bir çocuk, sevgi içinde yaşarsa,
    sevmeyi öğrenir.
    eğer bir çocuk, kendine değer veren bir çevrede yaşarsa,
    bir gayesi olmasını öğrenir.
    eğer bir çocuk, dürüst muamele görürse,
    adaletin ne olduğunu öğrenir.
    eğer bir çocuk, doğruluk içinde yaşarsa,
    hakikatin ne olduğunu öğrenir.
    eğer bir çocuk, ona daima dostluk, güler yüz ve anlayış
    gösteren bir çevrede yaşarsa,
    dünyanın içinde yaşanacak güzel bir yer olduğunu öğrenir.
    ann landers
2 entry daha