şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bozcaada'ya gidip de şarap almadan dönmek istemeyenler için tercih edilecek en ii şarap markası..
  çamlıbağ kuntra-2001, çamlıbağ mistel ve çamlıbağ cabernet sauvignon en çok satılan çeşitleridir..
 • içeceğiniz en iyi şarapları üreten firma.kuntra hafif ve meyvemsi tatları olan güsel ada kokulu bir şaraptır. cabernet'si ise kendi kurduğu bağdan gelmektedir. ortadoğu ve balkanlarda hatta çoğu orta halli fransız cabernetlerinden dahi iyidir. geçen sene ada dönüşü az almışız bitti. pişmanım. bozca ada'ya yollunuz düşerse kuntra,cabernet ve vassilaki (ki beyazdır) şişe şişe almadan gelmeyin.son pişmanlık şarapsızlıktır zira memlekette (istanbul)satmıyorlar...
 • efendim yunatçılık şarapçılığın ürünü olan bu şarabı sevmişseniz ve az aldım ah pişmanım gibi bir girişime akmadan önce alışveriş aşamasında "amca kartınızı alabilir miyim?" diyiverin. çünkü nerede olursanız olun kargo parasını karşıladığınızda sizi şaraplarına kavuştururlar.*
 • vasilaki'si bende ilk kez şişe şişe alma isteği uyandıran beyaz şaraptır. cabernet sauvignon'u gerçekten leziz ve nefistir, ayrıca çok da güzel port yaparlar. benim nezdimde kesinlikle talay'a, corvus'a, ataol'a tercih edilesi markadır.
 • son derece başarılı bir merlot'su da olan şarap markası.
 • şarap aldığınızda çok güzel bir jestleri var, ufak bir peynir veriyorlar. canını yediklerim.
 • 1925 yilinda, daha sonra yunatci soyadini alacak olan hasim bey, panayi dimo adli üreticiden aldigi üretim tesislerindeki üretimleri ile ada geleneginde bir ilki gerceklestirmis ve bozcaada’nin ilk türk-müslüman sarap üreticisi olmustur. hasim bey'in oglu hazim yunatci'dan sonra ücüncü kusak olarak bayragi orhan yunatci devralmistir. "yunatcilar sarapcilik" in suanki dördüncü kusak yöneticisi ise hasim yunatci'dir. bügün, yunatci ailesinin ürettigi saraplar "camlibag" ismiyle ada merkezli ve bazi büyük sehir alis-veris merkezlerinin standlarinda satısa sunuluyor.

  yunatci ailesinin, saraplik üzümleri olarak yerel ada üzümlerinden; vasilaki*, kuntra* (karasakiz), karalahna* ve cavus* ile merlot* ve cabernet sauvignon* türlerinden elde ettikleri lezzetli saraplarina, ada merkezindeki tadim-satis magazalarindan ulasabilir ayrica fabrikalarina düzenledikleri turlarla sarap üretim asamalarini görebilirsiniz.

  umuyorum ki daha uzun yillar, yunatcilar sarapciligin 84 yillik ve dört kusaklik tecrübesiyle bozcaada'nin bu alandaki söhretine layik olarak, adanin güneyindeki 300 dönümü askin goble baglarinda üzümlerini özenle yetistirmeye devam edecekler.

  (bkz: http://www.camlibag.com/)
 • bozcaada'nın en nefis şaraplarını üretendir. özellikle merlot-kuntra kupajı, cabernet'si ve hatta karalahna'sıyla beni benden almıştır. ancak, tek beyazı olan vasilaki'yi bir türlü beğenemedim. ayrıca, tecrübe ettiğimiz tüm tadımların içinde kendinizi en rahat hissedeceğiniz, en sıcak ortam da yine çamlıbağ'dadır. fiyatları da gayet uygun zira istanbul'da aynı parayla bir markete giren ancak sirke alıp çıkar dışarı... internet sitesinden şarap siparişi verilebiliyor ve ücreti ürün teslimatından sonra alıyorlar.

  (bkz: http://www.yunatcilar.com/)
 • bir de harika mistel'i vardır çamlıbağ'ın, "çamlıbağ likör şarabı" diye geçer, şarap'dan çok liköre benzer. meyve şarabı sevenlere göredir tam.

  adından da belli olacağı gibi üzümlerini yetiştirdikleri bağın çevresi çamlarla çevrilidir hep, oraya da turlar düzenlerler.
 • bozcaada'nın en başarılı şarap üreticisi..kuntra'sı, cabernet sauvignon'u, merlot'su muhteşemdir. üstüne bir de sizi güleryüzle karşılar ve misafir ederler.