şükela:  tümü | bugün soru sor
 • teknoseyir'in otoseyir bölümünün, kafayı otomobil teknolojileri üzerine kırmış editörü. içten yanmalı, manuel vitesli bir adam.

  programın başında, kameraya tecavüzcü coşkunu imrendirecek bakışlar atması meşhur.
 • otomobilin yanında rc araçlar hakkında da oldukça bilgi sahibidir. kendi rc araçları ona özel ve benzersizdir.

  ayrıca teknoseyir'in 2011 yılı çekim hatalarında bir bakışı vardır ki anlatılmaz izlenir.

  http://youtu.be/v8lhslhvrbq?t=2m33s
 • ciddi anlamda kilo vermiştir. son incelemesinde 35 kilo verdiğini ifade ederken şaka yaptığını düşünüyordum ancak eski fotoğraflarını görünce abartmadığına kanaat getirdim. iyi ki de kilo vermiş, civan gibi olmuş maşallah.

  teknoseyir'in en eğlenceli editörlerinden biri olduğunu da ifade etmeden geçemeyeceğim. murat gamsız ile bir araya geldiklerinde iyi bir ikili olurlar. şakalar espriler falan havada uçuşur. bu açıdan kendisini yolda görsem muhabbet etmeden duramam herhalde.

  ayrıca nokia 1280 kullanmaktadır ve şu videoda neden bu telefonu kullandığını açıklamıştır.

  http://www.teknoseyir.com/…li-bir-hayat-yasanir-mi/

  tabi nokia 1280 kullanacağım diye yanında taşıdığı aksesuarlara değinmiyorum. kendisini gördüğünüz anda herhangi bir elektronik cihazınızı şarj edeceğinizi çekinmeden söyleyebilirsiniz.
 • gerçekten de kendisini bizzat tanımış olmanın büyük bir ayrıcalık olduğunu düşündüğüm zat-ı muhterem. ilgi alanı sadece otomobiller değildir; aklınıza gelebilecek her türlü konuda bilgi ve tecrübelerine başvurabileceğiniz bir nevii ayaklı ansiklopedidir.

  bazı insanlar vardır ya hani, örneğin üniversitelerdeki bazı öğretim görevlileri, uzmanlaştığı konu üzerinde dehşet deneyimi olduğuna adınız gibi eminsinizdir ancak gel gör ki bu donanımını 2 kelimeyi yan yana getirip de karşısındakine aktaramaz; işte can öyle değildir. türkçe'yi o kadar güzel kullanır ki insanı ağzı açık dinletir. otomobillere değil de edebiyata gönül verseydi, türk edebiyatı 2. bir murat menteş'e sahip olurdu. kelimelerle o derece güzel oynar.

  bir de kötü huyu var ki değinmeden geçemeyeceğim, dünyanın en hızlı hesap ödeyen kişisidir. buraları takip ettiğini biliyorum can, lütfen diyorum bak!

  son olarak sodayı limonlu içer, limonu yanında ister. iş bu entry'de anlatılan kişi tamamen gerçektir.
 • nokia 1280'den iphone 5'e ibretlik bir gecis yapmistir.
 • inanılmaz bir şekilde kilo vermiş ve her kilo verişinde farklı bir imaja bürünmüş bin bir surat. aşağıdaki videoda söz konusu mucizevi değişimlere tanıklık edebilirsiniz.

  http://www.youtube.com/…e=player_detailpage#t=1939s
 • otomobil dünyasının neo'sudur. bir gün kendisiyle kadıköy'de dolaşırken "oğlum bu kadar bilginin hafızanda durması seni zorlamıyor mu? hiç mi birbirine karışmıyor bilgiler?" demiştim ve verdiği cevap "abi ben şu yolda gördüğün tüm araçları matrix gözüyle görüyorum. bilgiler gözümün önünde sürekli akıyor." demişti, gülerek. şakayla karışık cevap vermişti ama hakikaten de böyledir bu adamın kafası. bugüne kadar aksini gösterecek bir duruma rastlamadım. otomobili, model araçları yemiş, bitirmiş ve bütün çıkarmış halde devam eder hayatına.
  ayrıca, ömrümde gördüğüm en aklı başında, en saygılı, en harika insanlardan biridir, dostumdur, kardeşimdir. daha alfabeyi öğrenirken tanıştığım adamın hakkında önceki entrylerde görüldüğü gibi hep güzel şeyler yazılması mutlu ediyor. **
 • sanırım benden 3 yaş büyük olan abim.

  tanışıklığım yok. beni tanımıyor. ben onu tanımıyorum. benden ** 3 yaş büyük insanlara abi demem çoğunlukla, fakat bu abi namı benim için büyük bir saygı ve sevgi göstergesidir.

  abiler, bir kişi güzel insan olduğunu belli eder bir şekilde. bu adam da bas bas bağırıyor zaten. otomobillerden anlamasam da pek, böyle açıksözlü, bildiklerini gösteriş ve ya işte nam amaçlı kullanmayan, sadece aktaran, özü sözü bir olduğuna inandığım kişidir. dediğim gibi hiç tanımıyorum ama tanımak isterdim, sanırım biraz kendimi özeniyorum ona hatta; ne yalan söyleyeyim.

  bu da böyle sevip saydığım, şapka çıkardığım az ünlülerden biridir işte. içimden geleni yazdım.

  edit: bu arada söylemeden edemeyeceğim; twitter'ındaki fotoğrafını ben iki farklı adam olarak sanıyordum. hatta "oğlum bu soldaki adamı ben hiç teknoseyir'de de görmedim yaf..." falan diyordum. meğer before-after'mış o fotoğraf, farkedince derin bir oha çektim.**
 • kendisini şurada izledikten sonra bu incelemede tanıyamadım. çok kilo vermiş gerçekten. şuradan da değişime bakılabilir.

  ekleme: şimdi bi' düşündüm de oyuncu olsa oscar alması iki filme bakardı.
 • münazara şeklinde hazırlanmış videolarda işi biraz fazla sulandırdığı için yorumlarda habire tepki çekip bunlara cevap yetiştiren şahıs. her seferinde lafla haklı çıkmayı başarıyor ancak eleştirileri de dikkate alırsa iyi olur.