şükela:  tümü | bugün
 • bilkent üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde ocak 2012'den beri yardımcı doçenttir kendisi. biyoinformatik alanında çalışmaktadır. ve nature'da yayınlanmış 21 makalesi vardır. (yamuluyor olabilirim, bugün yemekte pubmedden saydım.) bunun dışında bir seminerde görevliyken, kendisini öğrenci sanıp protokole yönlendirmek yerine arka sıralara yönlendirmiştim. sonrasında hocam, kendisiyle seminer bitiminde tanıştırdığında yerin dibine girmiştim. bugün yemekte gördüğüm kadarıyla, beşiktaş'lı, bilgili, genç, başarılı, güzel insan. nasıl hoca olduğunu cs'cilere sormak lazım :)

  cv'sine de göz atmak isteyenler için;

  http://www.cs.bilkent.edu.tr/~calkan/
 • bilkent bilgisayar'da adam gibi adam diyebileceğim yegane hocalardan. kendisi iyi bir beşiktaşlı, iyi bir maradona arjantincisidir aynı zamanda. genelde object-oriented software engineering* ve automata theory and formal languages* derslerini verir. vakit bulabilirse kendi alanıyla ilgili olarak bioinformatics algorithms* dersini de verir mutlaka. bir de perl'den nefret eder.
 • twitter'ı bir fenomen gibi kullanır. kendisi çok iyi hocadır; ama çevresi kötüdür*.

  --- rok mod on ---

  adamdır.

  --- rok mod off ---
 • kendisi google scholar endeksinde cs alanında en çok citation almış türktür.
 • bilkent'te cs 476 dersini veren hoca. kolay gibi gözüken ama sonradan borulaşan sorular sorar. son dönemim diye umduğum dönemi göz yaşlarıyla bitirtecek gibi gözüküyor. çalışıp çalışıp yapamamak neymiş son dönemimde anladım resmen.

  edit: c+ ile geçtim, mezun oldum.
 • bilkent bilgisayar muhendisliginden mezundur. 2016 guz doneminde biyoinformatik dersi verecegini de aciklamistir.
 • 3 yıl boyunca beraber çalıştığım, danışmanım, hocam, hayat idolüm. bu entry’yi yazmak için uzun zaman bekledim ancak sanırım en doğru zaman bu an.

  çok bilgili; sadece kendi alanında değil aklınıza gelebilecek her türlü alanda sizi şaşırtacak bilgilere sahip, hafızasıyla sizi her zaman şaşırtacak bir insan.

  çok anlayışlı; yeterince çalışmadığım, gereken özveriyi göstermediğin zamanlarda bile anlayışlı karşılayan, beni her zaman iç dünyamda huzurlu hissettirebilmiş bir insan.

  çok yardım sever; şu an bulunduğum yerde kendisinden başkasına teşekkür edemem. bağlantıları ve yardımı olmasa şu an olduğum yerde olamazdım.

  computational biology alanında kendisiyle beraber araştırma yapmaktan, aynı makalede beraber ismimizin geçmesinden büyük gurur duyuyorum. üç sene boyunca yeterince uzun vakit geçirdik ve şimdi uzun bir süre aynı ortamda olamayacağız. kendisini tanıdığım, beraber çalıştığım için çok şanslıyım. çok iyi bir bilim insanı olup insanlığın nasıl kaybedilmeyeceğinin en güzel örneği, harika insan.
 • web sayfasına göre telefon kullanmayan ama aynı sayfada instagram hesabına link eklemeyi ihmal etmemiş, tezat bir bilkent cs hocası. fotoğraflarını nasıl paylaştığı muamma olan instagram'da az aktif de değil, ha ama fotoğrafçılık konusunda bölüm başkanı halil altay güvenir'i iki bine katlar o ayrı mesele.

  web sayfası editlenirse diye buyrunuz bir ekran vuruşu.

  edit: ex bölüm başkanı*
 • türkiye'deki ilk chironun da sahibi kendisi.
 • üniversite hocası nasıl chiron almış beni merak ettiren vatandaş(plakasız 20 milyon, plakalı hali 60 milyon lira). ailesi zengin ellam.

  edit: üniversite hocası olan başka bir abi sanırım. bu can alkan “imperial motors” sahibi anladığım kadarı ile ..