şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ferhunde hanimlar ve bizim evin halleri dizilerinin müziklerini yapan, klasik batı müzigi kökenli müzik adami. ankaradaki poem stüdyosunun da sahibidir.
 • 90'larin basinda mim isimli bir new age albumu yayinlamisti.
 • devlet tiyatrolarında oynayan bir çok oyunun müziğini yapan müzisyen. en son sığıntı'nın müziğini yaptığına tanık oldum. fazlasıyla başarılı idi.
 • şaşıfelek çıkmazı adlı nefis türk dizisinin de müziklerini yapmıştır bu zat.
 • gayri resmi hurrem adlı oyunun müziklerini yapmış müzisyen.*
 • gayri resmi hurrem adlı oyunun müziğini nerden bulabileceğimi sorduğum ve cevabının evim olduğunu bana bugün göstermiş müzisyen. *
 • trt yapımı buzlar çözülünce isimli belgeselin müzikleri için can atilla yazıyordu ama emin değilim tabi.. oysa eğer güzel müzikler yapıyor..
 • bu adamın bende 1992 tarihli bilinçaltı diye bir albümü var. tamamı sözsüz, elektronik altyapılı bir müzik. albüm kapağına da hayvan gibi new age yazmış. o dönemlerde elektronik müzik günümüzdeki kadar dallanıp budaklanmadığı için doğru bir tanım olabilir ama ben olsam yaptığı müziğe daha çok underground trance gibi birşey derdim zira new age denilince aklıma çok başka şeyler geliyor.

  albümün iç kapağında da deri ceketli karzima bir fotoğrafını koymuş bu abimiz, kirli sakalıyla saçıyla küpesiyle uzay heparıyı feci andırmakta*
 • 1969 ankara doğumlu olan can atilla , h.ü.ankara devlet konservatuarı yüksek lisans, yaylı sazlar bölümü mezunu.

  2 sezon boyunca cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrasında görev alan can atilla,türkiye’de new age müziğin uluslar arası platformdaki öncü temsilcisi.

  1990 yılından bu yana profesyonel olarak beste çalışmaları yapan müzisyen birçok tv dizisini ( şaşıfelek çıkmazı, ferhunde hanımlar, bizim evin halleri, vasiyet, vb.), birçok tiyatro oyununu ( kuvayı milliye destanı, gayri resmi hürrem, süleyman ve öbürsüler, yer demir gök bakır), belgeselleri ( atatürk, tanrıların tahtı nemrut, kuruluştan kurtuluşa fenerbahçe…) ve sinema filmlerini ( sır çocukları, bir erkeğin anatomisi, kuruluş-osmancık) müziklendirdi.

  1992 yılında hazırladığı ilk albümü “bilinçaltı”nın yayınlandığı günden bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında ( hollanda, ingiltere, almanya, fransa, polonya, rusya, amerika, norveç, kanada) yayınlanan toplam 11 albüme imza attı..

  sanatçı özgün çalışmalarıyla ,
  1998 avni dilligil tiyatro ödülü,
  2002 yılında sanat kurumu yılın sanatçısı ödülü,
  2004 afife jale ödülü,2004 tiyatro ödülü,
  almanyada schwingungen elections / dünya 2.liği ödülü ‘ne layık görüldü.

  (bkz: cariyeler ve geceler)
 • ne yazıkki yeni dinleme fırsatı bulabildiğim , dinlenilmesi gereken iyi işler yapan bir müzisyen.
  cariyeler ve geceler albümü hakkında bir fikir sahibi olmak için:

  http://www.canatilla.com/