şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ankara kızılay sakarya caddesi'ndeki fast food. her türlü pişmiş balığı tazece yiyebileceğiniz bir fast food.

  (bkz: fast food)
 • güvenilir bir yerdir. ama limon konusunda çok cimriler, daha fazlası için ısrar ediniz.
 • cennette subesi olduguna emin oldugum guzel dukkan.
 • çalışanlarının neredeyse kemikleşmiş olduğu güzel mekan. bunlardan biri de çok ince sesli büyük gözlü kasiyer kızdır.

  bu kız işletmenin bilinen tek bayan çalışanıdır. camdan kafesvari bir yapının içinde önündeki lcd ekran yardımıyla siparişlerinizi alır. bir gün arkadaşlarla geleneksel hamsi ekmek tüketimimizi ifa etmek için gittiğimizde baktık ki bu kız siyah türbanı kafaya takmış parmağında yüzük. evlenip kocasının "iknasıyla" hak yolunu seçen ezici çoğunluğa katılmış. garipsedik biraz. neyse aradan aylar geçti. aynı ekip aynı yere gittiğimizde kızın kafasındaki türbanı çıkarmış olduğunu gördük. ancak dikkatle eline baktığımızda yüzüğün parmaktaki mevkisini muhafaza ettiğini gördük. acaba neler oldu bitti hayatında da o türbanı taktı sonra da çıkardı? ilginç.

  şimdi ben bu kızın hayatının dolaysız bir şekilde filme aktarsam feministler üstüme çullanır "çalışan kadını ne kadar ezik ne kadar bağımlı resmediyorsun" diyerek. ancak hayat çoğu zaman sanattan daha acımasız oluyor.
 • karadenizde yaşayan bir insana bile hamsiyi özletebilen dükkan.
 • geç farkedebildiğim şahane mekan.kalamar,mezgit,hamsi ne ararsan var ve fiyatlar oldukça makul.hani pek anlamam ama balıklar da taze gibiydi.
 • bugün 15 mayıs 2011 sansüre karşı yürüyüş eylemi ankarada sakarya caddesinde can balık işletmesinin önünde yapılmıştır.bir ara yağmur yağdığında dükkanın önünde duran kalabalığın içine karışmak istedik.personel "müşteri değilseniz burada durmayın" diyerek ahaliyi kovdu.

  iyi bari balık yiyelim dedik
  hamsi 5 tl
  uskumru 6 tl
  şalgam 1,5 tl

  sıraya girdik bekledik, adam balıkları ekmek arasına koyduktan sonra adama " içine biraz da cin biberi atar mısınız ?" dememle birlikte adama bana terslenerek " cin biberi 25 kuruş kasadan fiş alın gelin" demesi ile birlikte film koptu.
  balıklar geri verildi paramızı geri aldık .
  cin biberine 25 kuruş isteyen bu müeseseyi kınıyoruz efendim.
 • ben ne zaman ekmek arasına daha fazla salata istesem isteğimi ikiletmeden yapan balıkçı. cin biber mevzuunda sansür, eylem falan uyuz olmuş olabilirler. yalnız, bundan sonra balığı ekmek arası değil tabağa istemeyi düşünüyorum. çünkü neredeyse gövdem kadar ekmeği dolu dolu balık ve salata ile tüketiyorum ve şiş mide ile insanlara çarpa çarpa sakarya caddesinde yola alıyorum :)
 • balik ekmegi ilk kez kesfettigim, cok güzel bir hizmeti ifa eden müessese, diger sehirlerde de subelerini acmalarini umuyoruz.